Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Pop Müzik Dönemine Aitsin?

685PAYLAŞIM

''Yoo canım, ben daha çok jazz...'' diyenimiz bile pop müziği kıyısından köşesinden tatmış, günlerce ağzına nakaratlar dolamıştır. Peki yıldan yıla hatta günden güne değişim gösteren pop müzik kültürünün sen hangi dönemine aitsin?!

1. Kuru kuru test gitmez, önden bir kahveyle başlayalım... Hangisini tercih edersin?

Latte
Frappe
Türk Kahvesi
Filtre Kahve
Buzlu Kahve
Mocha

2. Bir şarkı yazacak olsaydın, bunu kim ya da ne için yazardın?

3. Peki aşağıdaki hit şarkılardan birini tercih etmen gerekseydi...

Adele - Hello
Mabel Matiz - Gel
Major Lazer - Lean on
Gülşen - Bangır Bangır
David Guetta & Nicki Minaj - Hey Mama
Kaan Tangöze -Bekle Dedi Gitti

4. Ve şimdi eski sevgilin kapında belirdi...

5. Hangi zaman diliminde yaşamak isterdin?

80'ler
70'ler
60'lar
50'ler
40'lar
Rönesans

6. Bir daha olsa, bir daha izlerim dediğin diziyi seçer misin?

Aşk-ı Memnu
Çemberimde Gül Oya
Avrupa Yakası
Leyla ile Mecnun
İkinci Bahar
1 Erkek 1 Kadın

7. Seni en çok hangi durum mutsuz ederdi peki?

Terk edilmek.
Reddedilmek
Kandırılmak
Depresyon
Geçmiş
Vedalar

8. Son olarak, sana dünyanın en iyi düetini yapma şansını tanıyoruz! Seninle beraber sahnede kim devleşecek?!

Madonna
Enrique Iglesias
Rihanna
Beyonce
Justin Bieber
Taylor Swift

3. Jenerasyon!

Sen kesinlikle anını yaşayan ve bunun tadını çıkaran birisin! Artık hüzünler seni boğmuş ve yormuş olacak ki kendini hep daha eğlenceli şeylere vermişsin, çok da iyi yapmışsın valla! Hüzünlerini de daha farklı ve kendi yolunda yaşıyorsun artık! Evet, zamanında çok güzel şeyler yapan bir jenerasyon vardı ama devir değişti ve sana göre de bunlara ayak uydurmak gerekiyor! Sen de bunu gayet güzel bir şekilde başarıyorsun, o yüzden seni 3. jenerasyona alıyor ve de grup arkadaşlarını açıklıyoruz: Ayşe Hatun Önal, Sıla, Murat Boz, Hadise, Murat Dalkılıç!

1. Jenerasyon!

Senin klasik bir pop müzik anlayışın var bunun sebebi de aslında o zamanlardaki pek çok sanatçının, bugünlere adeta yol açmış, herkese ilham olmuş olması. Tıpkı sana oldukları gibi... Sanki eskiden daha hisliydi be şarkılar, millet birbirine ''atar gider'' yapmadan evvel gözyaşları vardı. İşte sen duygulara değer veren birisi olduğun için 1. jenerasyon aitsin. Muhtemel grup arkadaşların da aynen şu şekilde olurdu: Sezen Aksu, Sertab Erener, Levent Yüksel, Ajda Pekkan ve de Tarkan!

2. Jenerasyon!

Sen her ne kadar ustalara saygını hiç kaybetmesen de onların yolunu takip etmiş sanatçıları da ayrı tutmuş ve de değerlendirmişsin. Kendini yeniliklere kapatmamışsın zaten. Geçmişi bir parça da olsa geride bırakabilmeyi bilmek gerekir değil mi? Bu yüzden de belki bir tık daha hareketli fakat duygulardan nasibini almış başarılı popçulardan yanasın, kısacası sen 2. jenerasyona aitsin! Olası grup arkadaşlarını saymak gerekirse bunlar: Bengü, Nil Karaibrahimgil, Yalın, Göksel ve de Emre Aydın olurdu!

Her akşam canlı yayınlarla sevdiğin sanatçılar TV+ ile evine konuk oluyor.

Dinlenecek ne kadar konser varsa TV+'ta! Sen de hemen indir!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
safa-sari1

1. Jenerasyon! 1. Jenerasyon! Senin klasik bir pop müzik anlayışın var bunun sebebi de aslında o zamanlardaki pek çok sanatçının, bugünlere adeta yol açmış, herkese ilham olmuş olması. Tıpkı sana oldukları gibi... Sanki eskiden daha hisliydi be şarkılar, millet birbirine ''atar gider'' yapmadan evvel gözyaşları vardı. İşte sen duygulara değer veren birisi olduğun için 1. jenerasyon aitsin. Muhtemel grup arkadaşların da aynen şu şekilde olurdu: Sezen Aksu, Sertab Erener, Levent Yüksel, Ajda Pekkan ve de Tarkan!

kaan-gocmen1

2. Jenerasyon abi tabii ki altın kadro.

meiryemnisa

Jenerasyon! 3. Jenerasyon! Sen kesinlikle anını yaşayan ve bunun tadını çıkaran birisin! Artık hüzünler seni boğmuş ve yormuş olacak ki kendini hep daha eğlenceli şeylere vermişsin, çok da iyi yapmışsın valla! Hüzünlerini de daha farklı ve kendi yolunda yaşıyorsun artık! Evet, zamanında çok güzel şeyler yapan bir jenerasyon vardı ama devir değişti ve sana göre de bunlara ayak uydurmak gerekiyor! Sen de bunu gayet güzel bir şekilde başarıyorsun, o yüzden seni 3. jenerasyona alıyor ve de grup arkadaşlarını açıklıyoruz: Ayşe Hatun Önal, Sıla, Murat Boz, Hadise, Murat Dalkılıç!

ezgi-erk

1. jenerasyon levent yüksel sertap erener sezan aksu tarkan ölürüm sizeee

sanayadrasmi12

Jenerasyon

Görüş Bildir