Hangi Pandemi Yasağı Senin Ruhunu Daraltıyor?

36PAYLAŞIM

Bakalım seni bu kadar sıkan yasak hangisi?

1. Çin virüs ile mücadele ederken sen koronavirüs hakkında ne düşünüyordun?

Bizi asla etkilemez...
Türkiye'yi cidden vuracağına emindim.
Türkye'ye gelir ama uzun sürmez.
Dünyanın belli yerlerinin etkiler, seyahat edemeyiz.

2. Peki dürüst ol bakalım, karantinada hiç ekmek yaptın mı?

Hala yapıyorum...
Evet ilk dönemler deli gibi yaptım.
Yalan yok bir kere denedim.
Hiç ama hiç yapmadım.

3. Yeni bir hobi ediniyorsun diyelim, hangisini seçerdin?

Sulu boya
Yoga
Müzik (Yeni enstrüman öğrenme)
Puzzle

4. Boş vakitlerini nasıl değerlendirirsin peki?

Arkadaşlarımla vakit geçiririm.
Film izlerim.
Yürüyüşe çıkarım.
Gezerim.

5. Pandemi başladığından beri hiç kalabalık ortamda bulundun mu?

Çok az yalnız kaldım...
Vakalar azaldığında bulunduğum olmuştur.
Birkaç kez bulundum...
Zorunda olmadıkça hayır, hep kurallara uydum.

6. Peki söyle bakalım, pandemi ile birlikte online alışverişe geçtin mi yoksa hala mağazaya/markete gidiyor musun?

Tamamen online alışverişe döndüm.
Giyim için online alışveriş yapıyor ama markete gidiyorum.
Bazen online bazen de alışverişe gidiyorum.
Görmeden, denemeden bir şey almam.

7. Tarafını seç bakalım!

Dışarısı!
Ev!

8. Diyelim ki pandemi yarın bitti... Senin ilk yapacağın şey ne olur?

Maskemi çıkarırım deli gibi dışarıda yürüyüşe çıkarım.
Dans etmeye, içmeye giderim. Sabahlar olmasın!
Koşa koşa kafeye gider arkadaşlarımla buluşurum.
Yurt dışına bilet bakmaya başlarım.

Senin tüm derdin maske! 😷

Her şey iyi hoş da bu maske seni gerçekten bitiriyor! İçinde nefes alamıyormuş gibi hissediyorsun, daralıyorsun resmen. Zaten sen günlük hayatında da temiz havayı içine çekmeyi çok seviyorsun, ee bu yasaklarda kırk yılda bir dışarı çıkıyoruz onda da bırak temiz havayı nefes bile alamıyorsun. 

Bir de maske takması zorlu, durmadan değiştirmek lazım. Resmen bu seni yoruyor. Pandemi bitse de şu maskeleri çöpe atsak, maskeyi unutsak diyorsun. Senin gibi özgürlüğüne ve keyfine düşkün biri için bu kısıtlama biraz fazla ama yapacak bir şey yok. Maske, mesafe ve hijyene uymaya devam!

Ah yok mu o akşam 7'den sonra başlayan yasak...

Her şey iyi hoş da akşam 9'da evde olmak senin canını öyle bir sıkıyor ki... Zaten gündüz evden geç çıkılıyor, işler hallediliyor derken hop hemen saat akşam 7 oluvermiş, eve koşturma telaşında bulmuşuz kendimizi. Ee doğal olarak hiçbir şey yapamıyoruz. Resmen senin tüm gününü bitiriyor bu akşam 9'dan sonra sokağa çıkma yasağı.

Özgürlüğüne ve eğlencene de önem verdiğin için sosyal hayatını bir nebzeye kadar durduruyor diyebiliriz. Ee hal böyle olunca senin de tüm keyfin kaçıyor. Akşam 7 sanki göz açıp kapayıncaya kadar geliyor...

Ah o kafeler bi açılsa...

Senin derdin korona, virüs, maske falan değil sen sosyalleşmeyi özlüyorsun, hem de deli gibi! Kafe ve restoranların kapanması seni o kadar yıkıyor ki anlatamayız... Ee zaten hep evdeyiz, havalar da soğuk dışarı da aktivite yapılmıyor diye düşünüyorsun hep. Sen kafede oturup bir kahve içmeyi, güzelce yemek siparişi vermeyi özlüyorsun. Bu pandemi seni kafelerle yedi bitirdi resmen.

Öyle virüs kaparım endişen de fazla olmadığı için kafeler şöyle toptan açılsa bayram ediceksin. Bir açılıp bir kapanıyorlar, ee akşam 7'de sana yetmiyor. Ne diyelim kafelerin açılmasını bir sen bir de kafe sahipleri bu kadar bekliyor...

Seni bu boş sokaklar, sokağa çıkma yasakları bitiriyor...

Maske, mesafe ve hijyen tamam, kalabalık ortamlardan da kaçınıyorsun tedbirler müthiş ama hiçbir yere çıkamamak seni darlıyor. Akşam ve hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasakları senin bir parçanı götürüyor adeta... Kalbin daralıyor, yaşama sevincin yok oluyor.

Sokağa çıkalım, kurallar duyalım diye düşünüp duruyorsun ama hal de ortada... Gece uyumadan önce hafta sonları sokağa çıktığın, parklarda özgürce koştuğun günlerin hayalini kuruyorsun resmen. Ee için bunaldı tabii, evde yapılabilecek tüm aktiviteleri yaptın artık bir yere hapsolmak istemiyorsun. Buna özgür ruhun da el vermiyor zaten. Güneşli günler yakın, biraz daha sabret...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kuklaci

Ah o kafeler bir açılsa dedi ama ben sokağa çıkma yasağına daha beter taktım .

bookworm

''Senin tüm derdin maske!'' VAllahi doğru... Ben intörnlük döneminde maske takmamak için kırk takla atardım, ameliyat salonları dışında takmazdım orada da kendimin değil insanların durumunu düşündüğümden. İnsanın istemediği b.k burnunda bitermiş derler ya, tam öyle oldu benim için. Burnumun üstünde bitti, oysa güzel burnum var benim.

stabilbakunin9

Ah o kafeler bi açılsa... Senin derdin korona, virüs, maske falan değil sen sosyalleşmeyi özlüyorsun, hem de deli gibi! Kafe ve restoranların kapanması seni o kadar yıkıyor ki anlatamayız... Ee zaten hep evdeyiz, havalar da soğuk dışarı da aktivite yapılmıyor diye düşünüyorsun hep. Sen kafede oturup bir kahve içmeyi, güzelce yemek siparişi vermeyi özlüyorsun. Bu pandemi seni kafelerle yedi bitirdi resmen. Öyle virüs kaparım endişen de fazla olmadığı için kafeler şöyle toptan açılsa bayram ediceksin. Bir açılıp bir kapanıyorlar, ee akşam 7'de sana yetmiyor. Ne diyelim kafelerin açılmasını bir sen bir de kafe sahipleri bu kadar bekliyor...

queen_of_the_7_kingdoms

Sokaga cikma cikti ama aslinda maske.

lucretia

Vallahi doğru, sokağa çıkma yasakları bunalttı baya. Pandemi bitsin zaten milletle de iddialaştım şimdiden. 1-2 hafta herhangi bir binaya girmeyeceğim, yaz ayları olursa arabamda yatmayı falan planlıyorum.

Görüş Bildir