Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Neşet Ertaş Türküsü Senin İçin Yazılmış Olmalı?

 > 
23bPAYLAŞIM

Neşe... Dert... Aşk...
Kim bilir belki de Bozkırın Tezenesi o muhteşem türkülerinden birini senin için yazmıştır. 

Testi çöz, hangi Neşet Ertaş türküsü seni anlatıyor öğren!

1. Tam da mevsimi gelmişken, sonbahar deyince ilk aklına gelen;

2. Şimdi hayal et; evinin penceresinden yağan yağmuru izliyorsun. Peki ne görüyorsun?

3. Peki nostaljik bir film gecesi için hangisini seçerdin?

Açık hava sineması
Siyah beyaz filmler
Türk filmi
Müzikal fimler
Fransız filmleri
Kovboy filmleri

4. Nostalji demişken, bunlardan hangisi eski anılarını canlandırdı?

Prizma paketlerde kolonya
Soba üstünde portakal kabuğu
Kız kaçıran
Misket
Serçe
Merdaneli çamaşır makinesi

5. "Ne oynardık bee... Hey gidi..." dediğin oyun hangisi?

Yağ satarım bal satarım
Beş taş
Yakan top
Seksek
Kör ebe
Saklambaç

6. Peki şu hayattaki en büyük korkun;

7. Peki ya en kötüsü;

8. Son soru: Sana göre türkü ne hakkında olmalıdır?

"Neredesin Sen" çıktı!

Çoğu kişi için '1+1'in sonucu belliyken, bunun sendeki sonucu 1'dir; çünkü tüm yollar ona çıkar, gönlün hep onu arar ve dahi aklından bir türlü çıkmaz, yokluğuyla hemhal olmuşsundur. Çünkü o tatlı dillidir, ceylan gözlüdür; sen ağlarsan ağlar, gülersen güler. Halından da bi tek anlarsa o anlar. Bu noktada modern tıbbın geldiği son nokta bile, sinendeki GİZLİ yaraya merhem olmaz. Bu ahvalde yapabileceğin tek şey, "Neredesin sen" diye bağırıp aramaktır o işveli nazlıyı; ama en acısı o yoktur. Ahh ahh...

Türkün de burada: Neredesin Sen

"Ah Yalan Dünya" çıktı!

Sen acıyla varolan bir ruhsun; yani seni sen yapan bizzatihi o acılardır. Bu dünya sana zor geliyor bu yüzden. Yaşamak, mutlu olmak, aşık olmak gibi şeyler sana çok uzak şeyler. Bulut olup üzerine yağan felekse seni hiç güldürmedi; ancak irengiyle kandırdı. Kısaca  bu dünyada yaşamak senin için imkansız, hani var ya o yalan dünyada. Ah yalan dünya!..

Türkün de burada: Ah Yalan Dünya

"Kendim Ettim Kendim Buldum" çıktı!

Sen sözün bittiği noktasın. Ne yapsan da ne etsen de, ah ah, kâr etmiyor artık. Öyle bir dara düşmüşsün ki, çıkamıyorsun oradan. Ama şunu da iyi biliyorsun ki bunların hepsi senin yüzünden, kendin ettin kendin buldun kısacası. Şu an elinde tek kalansa: Bir adet "EYVAH"! 

Türkün de burada: Kendim Ettim Kendim Buldum

"Zahidem" çıktı!

Seni ateş gibi yakan, kavuran bir dert var: "Zahide" ( Zahide'nin gerçek adını sen koy). Zahideler keşke hep "Zahidem" olsa, senin olsa. Amma velakin ne yazık ki aşamayacağın duvarlar var (O duvarların adını sen koy). Aramadın değil, aradın ama Zahide'den güzelini bulamadın. Herkesin Zahide'si kendine güzeldir çünkü. Of ki ne of, senin derdin Çiçekdağı'ndan büyük... 

Türkün de burada: Zahidem

"Gönül Dağı" çıktı!

Senin hayatının kelimesi: İmkansız! Bu kelimenin anlamını, anlattıklarını senden daha iyi kimse bilemez. Çünkü kimse senin gibi gönülden gönüle giden yolları bilemez; hani var ya o gizli yolları... Gönlünse bir dağdır, hep dağlanmış, hep kızgın, hep harlı... Sel olur ara ara akar can özüne. Sel gizli gizli!

Türkün de burada: Gönül Dağı

"Evvelim Sen Oldun" çıktı!

Sendeki sevda kadar büyüğü yok. Sen öyle seversin ki, zehir içermiş gibi. Hem ondan ayrı bir mekan da kurmadın, bir garipsin gönül de kırmadın, başka bir gönüle ikrar da vermedin; ama O yine de gidip başka dala sarıldı. Cahilsin işte dünyanın rengine kanmışsın, ilelebet senin olamazdı zaten. Şimdiyse batının da o, zahirin de o; gözyaşın da o, kahirin de o, evvelin de o, ahirin de o...

Türkün de burada: Ahirim Sensin

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
premingerdenismet

Bozlakların şahına bizim de bir katkımız olsun. :)

damla-cankar

"Kendim Ettim Kendim Buldum" çıktı!Sen sözün bittiği noktasın. Ne yapsan da ne etsen de, ah ah, kâr etmiyor artık. Öyle bir dara düşmüşsün ki, çıkamıyorsun oradan. Ama şunu da iyi biliyorsun ki bunların hepsi senin yüzünden, kendin ettin kendin buldun kısacası. Şu an elinde tek kalansa: Bir adet "EYVAH"

alfaromeo-ise-bende-julietim

Gönlümüzden her zaman "Kurusa Fidanın" geçse de "Kendim ettim kendim buldum"da güzel :)

asenawinchester

Neset Ertasi saygiyla aniyoruz .. Behzat C izleyerek sevdigim adam..

kalenderoglu_

Bozkırın Tezenesi, gene beni benden aLdın... Gönül Dağı..

Görüş Bildir