Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Müslüm Gürses Şarkısı Senin Ruh Halini Yansıtıyor?

1.9bPAYLAŞIM

Sen de pek çoğumuz gibi ağlamayı Ferdi'den, bağlamayı Orhan'dan isyanı Müslüm'den öğrendin. Peki ruh halini Baba'nın hangi parçası yansıtıyor?

1. Eveeet! Başlıyoruz. Güne nasıl başladın?

2. Arabesk müzikle aran nasıl?

3. Diyelim ki feci efkar bastı. Senin halini en çok hangi sanatçımızın şarkıları anlar?

Orhan Gencebay
Ferdi Tayfur
İbrahim Tatlıses
Kibariye

4. Giden mi terk edendir kalan mı?

5. Efkar damarlarda dolaşmaya başlayınca ne yaparsın?

Halime şükrederim.
Sinirimi etrafımdaki eşyalardan çıkarırım.
Sakin kafayla düşünmeye çalışırım.
Bi' büyüğe danışırım.

6. Hangi enstrümanın sesi yüreğine daha fazla dokunuyor?

Ney
Kanun
Bağlama
Klarnet
Keman
Ud

7. Son olarak, Müslüm Baba hangi fotoda daha karizmatik çıkmış?

Hangimiz Sevmedik!

Verdiğin yanıtlara göre senin ruh halini yansıtan parça; Hangimiz Sevmedik. Bu parça Müslüm Baba'nın en tempolu şarkılarından ama temposunun içinde müthiş bir hüzün yatıyor. Hakikaten hangimiz çılgınlar gibi sevmedik ki? Yahut hangimiz o vefasız için yol gözlemedik ama ne olursa olsun; 

Herkesten bir anı saklar bu yollar
Herkesin acısı sevgisi kadar
Güzelmiş çirkinmiş ne farkeder ki
Deli gibi sevmek ruhumuzda var!

Kaç Kadeh Kırıldı!

Verdiğin yanıtlara göre senin ruh halini yansıtan parça; Kaç Kadeh Kırıldı. Uzaktan dalgasız denizler gibi görünsen de içindeki fırtınaları dindiremedin. Bu yüzden kendini avutamadın. Zamanın ilaç olmadığını düşünüyorsun. Zamanla yaraların üstüne kabuk bağlanıyor ama içerideki sızı hep daim. 

Her sevgi zamanla bitermiş derler 
Benimki bitmedi anlayamadım 
Bu aşktan hayır yok unut dediler 
Ne yaptımsa seni unutamadım 

İtirazım Var!

Verdiğin yanıtlara göre senin ruh halini yansıtan parça; İtirazım Var. Haksızlıklara, adaletsizliğe hiçbir şekilde sessiz kalamıyorsun. Müslüm Baba'yı da bu isyankar tavrından ötürü seviyorsun. Yalan dolu gözlere, durulmamış sözlere, dost olmayan yüzlere itirazın var ama moralini bozma hiçbir zaman yenilmeye mahkum değilsin.

Tanrı İstemezse!

Verdiğin yanıtlara göre senin ruh halini yansıtan parça; Tanrı İstemezse. Şarkıyı pek çok değerli sanatçı yorumladı ama birçok kişiye göre en iyi yorum Müslüm Baba'ya ait. İnsanın içine işleyen yaylılarıyla parça sizi alıp götürüyor. Bu yüzden senin ruh halini en iyi bu şarkı yansıtıyor. Ona karşı sitemin var. Kaderin önüne geçilemeyeceğini biliyorsun ve metanetle güleceğin günleri bekliyorsun.

Adını Sen Koy!

Verdiğin yanıtlara göre senin ruh halini yansıtan parça; Adını Sen Koy. Bu şarkı sevdiğini onunla birlikteyken bile özleyenlerin şarkısı. Bitmeyen aşkların milli marşı. Adını Sen Koy karmaşık duyguların, yoğun hislerin parçası. Sen de arada böyle ikilemlere düşüyorsun. Bu duygunun adı sevgi mi nefret mi? Adını sen koy.

Esrarlı Gözler!

Verdiğin yanıtlara göre senin ruh halini yansıtan parça; Esrarlı Gözler. Müslüm Baba'nın şarap gibi eskidikçe güzelleşen bu efsanevi şarkısı senin bam teline dokunuyor. Çünkü sen bu parçadaki gibi seviyorsun. Bir içten gülüş dünyanı değiştirebiliyor. Ayrıca bu şarkı büyük bir sadakatin göstergesi. Şarkıda da geçtiği gibi;

"Sevgini yıllar boyunca saklayacağım inan,

Aşkını ömür boyunca yaşayacağım inan."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
suitup

yılmaz morgüle de gülmezsin

queen_of_the_7_kingdoms

Tanrı istemezse..bu şarkıyı hiç sevmem.garipler sarkisi çıksaydı,onu seviyorum..kaç kadeh kırıldı veya adını sen koy da olurdu..

ece-nur-acis

Bu testte beğenmeme tuşuna basanlarin yaşadığı kafayı merak ediyorum Edit: hangimiz sevmedik 🌺

ozzy_oz

Esrarlı Gözler! Bir içten bakışına delice tutulmuşum Esrarlı gözlerine gönülden vurulmuşum...

semir

Silinmeyen hatıralar...

Görüş Bildir