Hangi Muazzam İş İnsanı Senin Ruh İkizin?

-

İçinde nasıl bir cevher barındırdığını merak ediyor musun? Bu testte, iş ve yaşama dair alışkanlıklarına hayatı algılama biçimini ekliyor ve hangi çok başarılı iş insanıyla ruh ikizi olduğunu söylüyoruz. 

İyi eğlenceler!

1. Hazırsan kurumsal yaşamın olmazsa olmazı bir konuyla başlayalım. Erken kalkmakla aran nasıl?

Alıştım artık, pek sorun etmiyorum.
Ne kadar erken?
Erken kalkan yol alır.
Cnm mesajını şimdi gördüm, uyuyordum.

2. Bayrama şurda ne kaldı? Tatilde okumak üzere bir kitap seç kendine.

Günden Kalanlar | Kazuo Ishiguro
Çavdar Tarlasında Çocuklar | J.D. Salinger
Kral Lear | J.D. Salinger W. Shakespeare
Hayvanlardan Tanrılara Sapiens | Yuval Harari
Bilimsel Devrimlerin Yapısı | Thomas S. Kuhn
Yaratıcılık A.Ş. | Ed Catmull

3. Şimdi de şöyle güzel bir pazar gecesi filmi seç.

Yeni Bir Başlangıç / Jerry Maguire
Tatlı Bela / Erin Brockovich
Gandhi
Milyoner / Slumdog Millionaire

4. Biraz da egzersiz alışkanlıklarından bahsedelim.

Olmazsa olmazım!
Uzun doğa yürüyüşlerini severim.
Şu sıralar çok dikkat edemedim :/
Mümkün olduğunca vakit yaratmaya çalışırım.

5. Senin için tahammül edilemez bir kavram seçmeni istesek?

Disiplinsizlik tabii
Sıradanlık
Ayrımcılık
Başarısızlık
Korkaklık

6. Bir zaman makinan var; nereye gidiyoruz?

Geçmişe
Geleceğe
Hiçbirine, böyle iyiyim ben ya

7. Karar alma mekanizmanı düşün: "Ben" mi, "biz" mi?

8. Son olarak, bu görseli aşağıdaki üç sözcükten hangisi daha iyi tanımlıyor?

Steve Jobs

Steve Jobs senin ruh ikizin!

Sen hırslı ve mücadeleci bir insansın. Sıradan olan her şey seni rahatsız ediyor; sen ileri görüşlü ve gözü karasın. Bu nedenle yeni bir şeyler üretmelisin. Başarı kadar başarısızlığı da iyi tanıyorsun ama yılmadan geri dönüp vazgeçilmez olmayı da biliyorsun.

Bill Gates

Bill Gates senin ruh ikizin!

Sen yeni şeyler keşfetmeye bayılıyorsun ama maceranın dozunu da iyi ayarlayabilenlerdensin. Elini attığın her işte estetik senin için çok önemli. Fayda odaklı düşünen bir yapın var ve insanlara özen göstermeyi seviyorsun. Rekabet seni daima heyecanlandırıyor.

Jack Dorsey

Jack Dorsey senin ruh ikizin!

Enerjik, neşeli ve bununla da bağlantılı olarak yenilikçi bir yapın var. Ama düşünceye odaklanmayı da seviyorsun. İş yaşamında dinamizm ve trendler olmazsa olmazın diyebiliriz. Senin için başarı asla kurumsallığın kaskatı kurallarıyla sınırlı tutulamaz.

Elon Musk

Elon Musk senin ruh ikizin!

İnanılmaz azimlisin ve tek bir işle uğraşmak seni asla tatmin etmiyor. Ruhunda hep daha fazlasını isteyen, istemekle de kalmayıp onu gidip alan bir taraf var. Şimdi, senin geçmişin; sen zihnin gelecekte yaşıyorsun. Sen hayata dünyayı değiştirmek için gelmişsin.

Jeff Bezos

Jeff Bezos senin ruh ikizin!

Sen her zaman yeni fikirlere açıksın. Çünkü tarihi değiştirenlerin ileri grüşlü ve ilkleri gerçekleştirebilen kişiler olduğunu biliyorsun. Bir başka özelliğin de samimi olman.Dünyada olan biten her şeyi takip ediyorsun ama şunu bil ki sen aslında daha çok, takip edilensin.

Marissa Mayer

Marissa Mayer senin ruh ikizin!

Sendeki kararlılık ve poitif hırs muazzam; daima en iyisini yapmaya gayret ediyorsun ve aksi durumda kendini rahatsız hissediyorsun. Hareketli ve girişken, ama aynı zamanda asil ve kaliteli kalabilenlerdensin sen.

Coco Chanel

Coco Chanel senin ruh ikizin!

Sendeki cesaret ve disiplin inanılmaz. Kalıplaşmış hiçbir şey sana göre değil. Ruhunun bir yanı daima karanlık, ve bu karanlıktan en iyi şekilde beslenmeyi öğrenmişsin. Sen tüm normlara meydan okuduğu halde en tepeye yükselenlerdensin.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sorrow45

Steve Jobs idolüm :)

Gizli Kullanıcı

Steve Jobs senin ruh ikizin! Sen hırslı ve mücadeleci bir insansın. Sıradan olan her şey seni rahatsız ediyor; sen ileri görüşlü ve gözü karasın. Bu nedenle yeni bir şeyler üretmelisin. Başarı kadar başarısızlığı da iyi tanıyorsun ama yılmadan geri dönüp vazgeçilmez olmayı da biliyorsun.

xxaw

Jack Dorsey senin ruh ikizin! Enerjik, neşeli ve bununla da bağlantılı olarak yenilikçi bir yapın var. Ama düşünceye odaklanmayı da seviyorsun. İş yaşamında dinamizm ve trendler olmazsa olmazın diyebiliriz. Senin için başarı asla kurumsallığın kaskatı kurallarıyla sınırlı tutulamaz.

abdullah.r.yaylaci

Steve Jobs senin ruh ikizin! Sen hırslı ve mücadeleci bir insansın. Sıradan olan her şey seni rahatsız ediyor; sen ileri görüşlü ve gözü karasın. Bu nedenle yeni bir şeyler üretmelisin. Başarı kadar başarısızlığı da iyi tanıyorsun ama yılmadan geri dönüp vazgeçilmez olmayı da biliyorsun.

tipikteraziii

Bill Gates Bill Gates senin ruh ikizin! Sen yeni şeyler keşfetmeye bayılıyorsun ama maceranın dozunu da iyi ayarlayabilenlerdensin. Elini attığın her işte estetik senin için çok önemli. Fayda odaklı düşünen bir yapın var ve insanlara özen göstermeyi seviyorsun. Rekabet seni daima heyecanlandırıyor.

Başlıklar

Kitap
Görüş Bildir