Hangi Molekül Senin Kimyanı Yansıtıyor?

-

Bu testi çözmeniz için kimya bilmenize gerek yok. Çünkü biz insanların kimyasından bahsediyoruz! 

Eğer kendininkini merak ediyorsan, bu testi çöz ve hangi molekül senin kimyanı yansıtıyor öğren!

1. Hayalindeki doğum günü kutlaması;

2. Cumartesi gecesi sana göre;

Arkadaşlarınla vakit geçirmek demek
Her yer aşırı kalabalık
Sen evdeyken eğlenenlerden nefret etmek demek
Pazar kahvaltısına hazırlık demek
Çıksan bir dert çıkmasan ayrı
Çok bunaltıcı

3. Diyelim ki çok yakın bir arkadaşın senden yüklü miktarda borç istedi ama ne için istediğini söylemiyor. Ne yaparsın?

4. Sana göre muhteşem ikili;

Kuru - Pilav
Kankan ve sen
Bira - Patates
Çamaşır suyu - Bez
TV - Çekirdek

5. Sana en çok sıkıntı veren durumu seç!

Arabayı yıkattığım gün yağan yağmur
Gideceğim konserin son anda iptal olması
Sevmediğim insanlarla aynı ortamda olmak
Yağmur altında şemsiyesiz kalmak

6. Bu hayvanlardan birini evde besleyebilseydin, hangisini seçerdin?

7. Issız adaya düştün ve aşağıdakilerden sadece birini sonsuza kadar yiyebileceksin. Hangisi?

Kokoreç
Cup Cake
Karnıyarık
Makarna
Ekmek
İskender

8. Son soru: İnsanlarda kesinlikle katlanamadığın davranış;

Senin kimyanda "Karbondioksit - CO2" var!

Sen resmen kendi kimyanla bu hayatı insanlara zehir etmek için uğraşıyorsun.Bir şeylere fena halde  kızmış, sinirlenmiş, hatta intikam almaya çalışıyorsun. Ama içindeki nefret öyle bir büyümüş ki artık hiçbir şeyden ve hiç kimseden keyif almaz olmuşsun. Sen mutsuzsun diye, diğer herkes de mutsuz olsun istiyorsun. Kırık kalbini böyle onarmaya çalışman sence doğru mu? Ne olduysa oldu, kendini böyle soyutlama. Çünkü olumsuz düşündükçe, kötü şeyleri daha da çok üstüne çekiyorsun. Şunu unutma ki affeden insan, iyileşir.

Senin kimyanda "Su - H2O" var!

Sen insan hayatındaki su kadar vazgeçilmezsin. Senin başka bir alternatifin dahi yok! Sahip olduğun dostlarının büyük çoğunluğu çocukluktan beri sahip olduğun arkadaşların. Senin için önemli olan çok fazla dostun olması değil, bir elin parmaklarını geçmese de kalıcı olmaları. Açık ve net bir insansın. Kendini çok rahat bir şekilde ifade edebiliyorsun. Genel olarak sakin bir yapıya sahipsin. Senin hayatında öyle entrikalara, sabahlara kadar süren eğlencelere fazla yer yok. Ama ev kuşu da değilsin. Uyumlu bir insansın. Her türlü insana, her türlü mekana ve ortama uyum sağlayabilirsin. Su gibi, kendi yolunu her yerde bulacaksın!

Senin kimyanda "Glikoz - C6H12O6" var!

Seni tanıyanların "Çok tatlısın, güzelsin şekerci mi baban senin?" diye sorası geliyor. Tam bir sevimlilik abidesi, iyi niyet elçisisin sen! Her şeye iyi tarafından bakıyorsun. Yarısı boş bardağa bile dolu tarafından bakmak yerine kalanını suyla dolduracak kadar tatlı bir insansın. Bu bakış açın sayesinde de çevrendeki herkes tarafından çok seviliyorsun. Buraya kadar her şey mükemmel, sana diyecek bir şeyimiz yok. Ama! İnsanlar seni hep mutlu gördükleri için hayatın gerçeklerinden bir haber yaşadığını sanıyorlar. Belki biraz olsun realist olmalı ve bir masal kahramanı gibi yaşamayı bırakmalısın.

Senin kimyanda "Karbonat- CO3" var!

Sen karbonat kadar temiz, karbonat kadar faydalı bir insansın. İyi ki varsın yani! Hayat senin için o kadar karmaşık değil. Sen düzen insanısın. Sana göre herkes var olan kurallara uyarak yaşasa, Dünya mükemmel bir yer olurdu. Daha fazlasını istemiyorsun. Kibarlığın ve titizliğin seni sen yapan özelliklerin. Herkese karşı iyi niyetle yaklaşmak için gerçekten çok çabalıyorsun. Ama gel gör ki işte şu sadece senin uyguladığını sandığın Adab-ı Muaşeret kurallarından bir haber yaşayan insanlar da var ve seni çileden çıkaranlar da onlar işte. Sen yine çizgini bozma, kim bilir belki bir gün herkes senin insanlığından nasibini alır.

Senin kimyanda "Asit - HCL" var!

Görünüşün, giyinişin, yürüyüşünle asit kadar tehlikelisin. Kulaklarından asalet fışkırıyor resmen. Ya sen şöyle bir baksan yeter. Ama belki de bu kadar megalomanlık yeter, ne dersin? Hayat senin için bir oyun alanı ve baş rolünde sen varsın, bunu artık herkes anladı zaten. Nerede bir parti, nerede bir eğlence orada sen varsın. Hep gülelim ama sen güldür, hep bakalım ama sana bakalım istiyorsun. Ama bir şeyler istediğin gibi gitmediğinde de ortalığı hemen yaygaraya veriyorsun. Mükemmelliğine ise lafımız yok ama biraz alçak gönüllü olmanın vakti gelmedi mi sence de?

Senin kimyanda "Tuz - NaCl" var!

Şu dünyada tuz kadar gerekli bir insansın! Nasıl tuzsuz yemeğin tadı da bir şeye benzemezse, sen olmadığın zaman ortamlarda bir şeye benzemiyor. Eksik olmayasın diye gözler hemen seni arıyor. Ama gel gör ki sen de bilirsin, her şeyde olduğu gibi tuzun da azı yarar, fazlası zarar. Yani bazen aşırıya kaçtığın zamanlar da olmuyor değil. Sen de farkındasındır gerçi. Evet, çok arkadaş canlısı, sempatik, eğlenceli bir yapıya sahipsin. İnsanlarla hemen kaynaşabiliyorsun. Ama sanki bazen fazla mı üstlerine gidiyorsun ne? Her zaman, her ortamda sen popüler olacaksın diye bir kaide yok. Bazen uzaktan bakmayı da öğrenmelisin.

A post shared by @onediocomtest on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hasan-yilmaz27

Senin kimyanda "Karbonat- CO3" var! Sen karbonat kadar temiz, karbonat kadar faydalı bir insansın. İyi ki varsın yani! Hayat senin için o kadar karmaşık değil. Sen düzen insanısın. Sana göre herkes var olan kurallara uyarak yaşasa, Dünya mükemmel bir yer olurdu. Daha fazlasını istemiyorsun. Kibarlığın ve titizliğin seni sen yapan özelliklerin. Herkese karşı iyi niyetle yaklaşmak için gerçekten çok çabalıyorsun. Ama gel gör ki işte şu sadece senin uyguladığını sandığın Adab-ı Muaşeret kurallarından bir haber yaşayan insanlar da var ve seni çileden çıkaranlar da onlar işte. Sen yine çizgini bozma, kim bilir belki bir gün herkes senin insanlığından nasibini alır.

bilemedim-ki

Senin kimyanda "Glikoz - C6H12O6" var!

bahar-naz-aras

Seni tanıyanların "Çok tatlısın, güzelsin şekerci mi baban senin?" diye sorası geliyor. Tam bir sevimlilik abidesi, iyi niyet elçisisin sen! Her şeye iyi tarafından bakıyorsun. Yarısı boş bardağa bile dolu tarafından bakmak yerine kalanını suyla dolduracak kadar tatlı bir insansın. Bu bakış açın sayesinde de çevrendeki herkes tarafından çok seviliyorsun. Buraya kadar her şey mükemmel, sana diyecek bir şeyimiz yok. Ama! İnsanlar seni hep mutlu gördükleri için hayatın gerçeklerinden bir haber yaşadığını sanıyorlar. Belki biraz olsun realist olmalı ve bir masal kahramanı gibi yaşamayı bırakmalısın.

eliismayilovli

Sen resmen kendi kimyanla bu hayatı insanlara zehir etmek için uğraşıyorsun.Bir şeylere fena halde kızmış, sinirlenmiş, hatta intikam almaya çalışıyorsun. Ama içindeki nefret öyle bir büyümüş ki artık hiçbir şeyden ve hiç kimseden keyif almaz olmuşsun. Sen mutsuzsun diye, diğer herkes de mutsuz olsun istiyorsun. Kırık kalbini böyle onarmaya çalışman sence doğru mu? Ne olduysa oldu, kendini böyle soyutlama. Çünkü olumsuz düşündükçe, kötü şeyleri daha da çok üstüne çekiyorsun. Şunu unutma ki affeden insan, iyileşir

halil-ibrahim-tektas

Biben mi kötüyüm : co2 ?

Başlıklar

oyuntatlı
Görüş Bildir