Hangi Konsol Bu Yıl Ne Kadar Sattı?

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Hangi Konsol Bu Yıl Ne Kadar Sattı?

Hangi Konsol Bu Yıl Ne Kadar Sattı?

Sevgili konsol kullanıcıları irtifa kaybediyoruz...

Xbox 720'nin beta aşamasına girdiği, PlayStation 4'ün önümüzdeki sene bizlerle olacağı gibi haberlerle iyice ayyuka yeni nesil konsollar bir kenarda dursun bu yılki satış rakamlarından mevcut konsollar için işlerin pek de yolunda gitmediği görülüyor.

PlayStation 3 , Wii , Xbox 360 , Wii U , DS , PSP , 3DS ve Vita 'nın dahil olduğu araştırmaya göre bu yıl 47 Milyonu aşkın sayıda konsol satılmış ancak geçtiğimiz yıl 61 Milyon , 2010 'da ise 66 Milyon olan rakamları gördüğümüzde düşüşün hızla devam ettiğini anlıyoruz.

2012 yılında en çok satan konsolun 11, 993, 514 adet ile 3DS olduğunu, PlayStation 3 'ün 10 Milyon , Xbox 360 'ın ise 9 Milyon küsur satmasına rağmen bu rakamların geçen yıldan %62 'lere (üç büyüklerden Wii için durumun vehameti malumunuz) varan oranlarla daha az olması ise mevcut konsolların artık doygunluğa ulaştığı ve ömürlerini doldurduğu yorumlarına neden oluyor.

7. jenarasyon konsolların pazar payına baktığımızda ise liderliği %53 'lük bir oran ile DS 'in elinde tuttuğunu görüyoruz. PSP 'nin %46 'lık bir oranla ikinci, PlayStation 3 'ün ise %43 'lük bir oranla üçüncü sırada yer aldığı araştırmada son sırada Wii bulunuyor.

Bu raporlardan sonse ise aklımıza ister istemez Ubisoft Ceo 'su Yves Guillemot 'un açıklamaları geliyor; " Oyun konsollarının beş yıllık bir zaman diliminden sonra vadesi dolmakta. Bu süre yedi yıl gibi bir zamana çıktığında ise piyasa durumdan olumsuz olarak etkilenmeye başlıyor. Konsolların donanımsal olarak çağa ayak uyduramaması da ayrı bir sorun olarak karşımızda yer alıyor."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CEOPlaystationXboxoyun
Görüş Bildir