Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Kadın Yazar Senin Ruh Eşin?

 > -

"İntihar etmeyeceksek içelim bari" Adalet A.

1. Hangisiyle yazmak istersin?

Tükenmez Kalem
Renkli Kalem
Daktilo
Kurşun Kalem
Laptop
Tüy Kalem

2. Kendini tek kelimeyle tanımla!

3. Hangi tarz kitapları, artık, görmek dahi istemiyorsun?

Cıvık aşk romanları
Vampir romanları
Erkek bakış açılı romanlar
NLP-Kişisel gelişim
Komplo teorisi tandanslı siyasi kitaplar
Tarihi sömüren piyasa kitaplar

4. Bu gece film gecesi! Peki sen hangi filmi seyredeceksin?

12 Kızgın Adam
Yüzüklerin Efendisi
Kazablanka
Kuzuların Sessizliği
The Notebook
Inception

5. Hangi ataerkil hareket seni çileden çıkarır?

6. Peki ya, en çok nerede okumaktan hoşlanırsın?

Şehirlerarası yolculukta
Kütüphane
Hiç fark etmez!
Parkta
Yatakta
Plajda

7. Bu gece Cumartesi gecesi ve sen...

8. Bir Tanrıça seç!

İsis
Athena
Afrodit
Artemis
Hera
Kibele

9. Son soru: Kadın, erkekten üstün müdür?

"Elif Şafak" çıktı!

Seninle ilgili denilebilecek ilk şey: Başarılı. Yoksa bunca zaman, bu kadar sevilmen ve takdir edilmen şans olamaz. Başarının anahtarı ise, tabir-i caizse, köpek gibi çalışman. Ayrıca sevenin kadar, sevmeyenin de çok. Bunu da anlayışla karşılayabiliyorsun. Zaten her gönlü fethetmek gibi bir dünya yok. Bu yüzden senden nefret edenlere kulaklarını tıkıyor, sadece işine bakıyorsun. Sadece...

"Adalet Ağaoğlu" çıktı!

Sen dünyayı ortadan ikiye ayırıp, "şu taraf kadın, bu taraf erkek" diyenlerden değilsin. İnsana "insan" olarak bakıyorsun. Çünkü acının, ayrılığın, aşkın, sevincin, kadını erkeği olmaz, bunlar ortaktır. Ayrıca dobralık seni tanımlayan ikinci anahtar kelime. "Dilsiz şeytan"ı ya da "bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasıncı"yı asla oynamıyorsun. Vicdansın sen. Feryat etmek varoluşunda! "Ben doğrusunu yapayım da, varsın hakim bey kırsın kalemimi" diyorsun kısaca!

"Tezer Özlü" çıktı!

Öncelikle sen bilgesin. Bu bilgelik, çok okumadan-çok görüp geçirmenden de gelmemekte. Sadece bir insana, o buğulu ve pek manidar gözlerinle baktığında, onun ruhunun derinliklerini görebiliyorsun. "Yaşamın ucunda" yaşıyorsun ayrıca. Zaten, küçükken bile, hep "uç" bir insan oldun, ki bazıları uçlarda yaşar. Hassasiyetin ucunda... İnceliğin ucunda... Aşkın-ayrılığın ucunda... Ve dahi bir uçurumun ucunda!..

"Agatha Christie" çıktı!

Her şeyin ötesinde "ölüm"e inanıyorsun. Bu güzelliklerin, bu tantananın, bu şaşaanın bir gün solacağına ve geriye buruşuk bir ten, yanında da sonsuz pişmanlıklar kalacağını bildiğinden, hayatını güzel yaşamaya adamışsın. Bu yüzden heyecansız bir hayat senin için asla düşünülemez; senin hayatına her an bir aksiyon, bir acayip hikaye, katil zanlısı pek şüpheli bir olay düet yapar, ey cinayetin düşesi!

"J. K. Rowling" çıktı!

Senin fantastik ve rengarenk bir dünyan var. O dünyada bir sürü hayali karakter, büyücüler, ölüm yiyenler, cinler vs var. Bu yüzden bu dünyanın derdi-kederi-telaşesi seni hiç mi hiç alakadar etmiyor. Ayrıca o renkli dünyanın Harry'si de sensin, Voldemort'u da sensin, Dumbledore'u da! Ve sana dokunmasalar 1000 yıl, mutlu mesut yaşarsın, o harika karakterlerinle, ey dünyanın en fantastik kadını!

"Virginia Woolf" çıktı!

Senin bu dünyadaki asıl meselen, erkeklerin bol testosteron kokan dünyasında bir "kadın" olarak varolabilmek. Sadece biyolojik olarak bir kadın olduğun için, erkeklerin seni ezmesine, yok saymasına da katlanamıyorsun. Bu yüzden senin şu hayattaki en büyük yardımcın, ayakların, ki ayakta durabilmenin romanını yazmışsın! Erkek gibi kadın değil, kadın gibi kadınsın kısaca!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bebekimm

ELİF ŞAFAK KUTLARIM SENİ ONEDİO

zeynep-sevval-cevher

"Agatha Christie" çıktı!

dilara.koc

Agatha christie!Her şeyin ötesinde "ölüm"e inanıyorsun. Bu güzelliklerin, bu tantananın, bu şaşaanın bir gün solacağına ve geriye buruşuk bir ten, yanında da sonsuz pişmanlıklar kalacağını bildiğinden, hayatını güzel yaşamaya adamışsın. Bu yüzden heyecansız bir hayat senin için asla düşünülemez; senin hayatına her an bir aksiyon, bir acayip hikaye, katil zanlısı pek şüpheli bir olay düet yapar, ey cinayetin düşesi!

nilufer-aydin

"Elif Şafak" çıktı! Seninle ilgili denilebilecek ilk şey: Başarılı. Yoksa bunca zaman, bu kadar sevilmen ve takdir edilmen şans olamaz. Başarının anahtarı ise, tabir-i caizse, köpek gibi çalışman. Ayrıca sevenin kadar, sevmeyenin de çok. Bunu da anlayışla karşılayabiliyorsun. Zaten her gönlü fethetmek gibi bir dünya yok. Bu yüzden senden nefret edenlere kulaklarını tıkıyor, sadece işine bakıyorsun. Sadece...

official13_

"J. K. Rowling" çıktı! Senin fantastik ve rengarenk bir dünyan var. O dünyada bir sürü hayali karakter, büyücüler, ölüm yiyenler, cinler vs var. Bu yüzden bu dünyanın derdi-kederi-telaşesi seni hiç mi hiç alakadar etmiyor. Ayrıca o renkli dünyanın Harry'si de sensin, Voldemort'u da sensin, Dumbledore'u da! Ve sana dokunmasalar 1000 yıl, mutlu mesut yaşarsın, o harika karakterlerinle, ey dünyanın en fantastik kadını!

Görüş Bildir