Hangi Duman Şarkısı Senin Hayatını Anlatıyor?

20bPAYLAŞIM

Gençliğimiz bu adamları dinlemek, şarkı sözlerini ezberlemeye çalışmak hatta şarkılarını çalmaya çalışmakla geçti. Türkiye'nin tartışmasız en iyi gruplarından biri olan Duman'ın şarkılarından acaba hangisi tam senin için yazılmış? Hadi testi çöz ve hemen öğren!

1. İlk olarak seni biraz tanıyalım, bunlardan hangisi tam seni anlatıyor?

2. Sorunlarla başa çıkma yöntemini öğrenmek istiyoruz bir de!

3. Peki aşk sence bunlardan hangisine benziyor?

Dipsiz kuyu
Gökyüzü
Ateş
Aşk hiçbir şeye benzemez
Kaçış
Panzehirsiz zehir

4. Sen bunlardan hangisi kesinlikle değilsin?

5. Bu dünya ne olmazsa senin için bir anlamı kalmaz?

Zorluklar
Sevgi
Macera
Aşk

6. Neyi dibine kadar yaşamak gerektiğini düşünüyorsun?

Aşkı
Yalnızlığı
Hayatı
Zamanı

7. Eski köprünün altında kiminle buluşmak isterdin?

Ailemle
Bizimkilerle
Sevdiğimle
Kimseyle

8. Şimdi de grubun kurucu elemanlarından birini seç hadi!

Batuhan Mutlugil
Kaan Tangöze
Ari Barokas

9. Son olaraksa bir duman seç!

Belki Alışman Lazım!

Orada bir sen varsın, senin için dapdar, beynin başın patlıyor resmen! Yalnız mı kaldın? Galiba bir tek sen varsın. Ama olsun, dünyanın sonu değil sonuçta. Sen kendi ayakları üstünde durabilecek birisin, yalnızlıkla baş edebilecek kadar güçlüsün. Bunları unutma, belki alışman lazım yalnızlığa.

Aman Aman!

Gezdin tozdun, sazdın sözdün aman aman! Ama hep kaçtın sen, hiç arkana bakmadan gittin. Durmadan sustun, dibine kadar çileye battın. İçine atıp atıp yoluna basıp gittin be sen! Çünkü sen zamanı yenmeye çalıştın, ama yapamadın. Zaman çok hızlı akıyor ve ne kadar denesek de kaçamıyoruz zamandan, su gibi akıp geçiyor zaman. Giderek üzüyor bizi zaman!

Her Şeyi Yak!

Seni yaksın, kendini yaksın, her şeyi yaksın; bir kıvılcım yeter hazırsın sen! Aşk için ölürsün sen çünkü aşkın asıl o zaman aşk olduğuna inanıyorsun. Ateşlere yürüyorsun, acıyla, aşk ile büyüyorsun. Onu bir nefeste içine çekip bir daha hiç vermemek istiyorsun. Seni hasretiyle sevgisiyle yorsun istiyorsun; çünkü senin için sevgisizlik ayrılıktan daha zor! İşte böyle derin seviyorsun sen!

Yürekten!

Sevdin sandın, sevildin sanırdın. Sonra bir uyandın ki sevmek öyle olmazmış. Sonunda sen anladın. Öyle biriyle tanıştın ki sana gerçeğin ne olduğunu öğretti. Gerçek şuydu; öyle yürekten seviyorsan aklı başından atacaksın, kimi yanında arıyorsan önce içinde bulacaksın! Peki aklın nerede? Doğru ya, kaçırdın onunla...

Sor Bana Pişman mıyım?

Kimseyi beklemedin, kimseden istemedin, hiç kimseye soramazdın ve şimdi sorsak sana, pişman mısın? Değilsin. Hayat sana nasıl davrandıysa sen de onun sonucunda böyle bir insan oldun. Bundan neden pişman olacaksın ki? Yanlışın da yok değil tabii ama herkesin günahı boynuna değil mi? :)

Ah!

Sen öyle bir insansın ki, sevdiğin mutlu olsun diye kendini ateşe bile atarsın. Çünkü senin için bu hayatta onun mutluluğundan daha önemli bir şey yok. Ah o eğlensin kendi başına, sana neşesi yeter. Ah umurunda olmasın bu dünya, sana onun neşesi yeter!

Seni Kendime Sakladım!

Onu bunu bilmez anlamazsın, kim ne derse desin. Sen alınıp satılmazsın, onlar ister alınsın isterlerse satılsın. Senin için önemli tek bir kişi var bu dünyada ve sen onu sadece kendine sakladın. Her şeyi de hesapladın!

Helal Olsun!

Geceler zehir, geceler kara sana. Yaraların çok derin çünkü, seneler kadar derin. Hayat seni hep zorlamış, yaralamış, yormuş. Bu yüzden de uçasın geldiğinde kanadın yorar seni. Ama yine de helal olsun diyorsun gözlerinde yaşlarla; durmazsın, dönmezsin sen geriye!

Senden Daha Guzel!

Kimseyi görmedik biz senden daha güzel, kimseleri de tanımadık senden daha özel! Bu sonucu sana sakladık, seni beklerken olduk derbeder! :) Neden biliyor musun? Çünkü sen çok samimisin, çok doğalsın. Ölsen de değişmezsin sen!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kansizvampir

Beni yak kendini yak her şeyii yaak♥

baris-ataseven1

SAHİ NEDEN YOK

baris-ataseven1

KEŞKE MANGA DA OLSA

sadece_melis

Sor Bana Pişman Mıyım?... ASLA! :))

hasan-yilmaz27

Helal Olsun! Geceler zehir, geceler kara sana. Yaraların çok derin çünkü, seneler kadar derin. Hayat seni hep zorlamış, yaralamış, yormuş. Bu yüzden de uçasın geldiğinde kanadın yorar seni. Ama yine de helal olsun diyorsun gözlerinde yaşlarla; durmazsın, dönmezsin sen geriye!

Görüş Bildir