Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Değerli Taş Senin Kişiliğinle Eşleşiyor?

27bPAYLAŞIM

Taşların mistik etkileri eski çağlardan beri meraklısının ilgi alanı olmuş, taşıyana liderlik katmasından iyileştirici özelliğine kadar geniş bir yelpazede çeşitli anlamlar yüklenerek, değerleri zenginleştirilmiştir.

Bakalım hangi değerli taş, senin kişiliğine en uygun olanı...

1. Hayatta en değer verdiğin şey nedir?

2. Çok varlıklı biri olsan, hayır işi olarak nasıl bir amaca hizmet etmek isterdin?

Sevgili dostlarımız için şartları süpersonik hayvan barınakları kurmak isterdim.
Evsiz vatandaşların da sıcak bir yuvası olsun diye siteler kurmak isterdim.
Doğa kuruluşlarıyla birlikte dünyamıza ve kaynaklarımıza iyi bakmaya yönelik çalışmalar yapmak isterdim.
Yaşlılar ve çocuklar için bakım evleri kurmak isterdim.

3. Aşağıdaki güzel sanatlardan birini seç?

4. Hoşlandığın insanda ilk baktığın şey nedir?

Kıyafeti, giyim tarzı
Tabii ki gözleri!
Vücut yapısı
Elleri: Bakımlı olmalı.

5. Peki sence bir ilişkinin olmazsa olmazı nedir?

6. Favori rengin burada olmayabilir, sen yine de aşağıdaki 4 renkten birini seç.

Mavi
Yeşil
Beyaz
Kırmızı

7. İnsanların senin hakkındaki ilk izlenimi ne olsun istersin?

"Enerjisi çok güzel bir insan."
"Güzelliğe bakar mısın?"
"Çok değişik bir havası var."
"Oha! Ne kadar gizemli bir tip."

8. Hayatının geri kalanını geçirmek için aşağıdakilerden bir şehir seç?

Prag
Stockholm
Madrid
Paris

9. Yorucu bir gün sonunda rahatlamak için ne yaparsın?

Sıcak bir duş alır, rahatlatıcı bir müzik dinlerim.
Saatlerce uyurum.
Dizi/film izlerim, kitap okurum.
En sevdiğim insanlardan biriyle oturur muhabbet ederim.

10. Son soru : Sevgilini başkasıyla yatakta bastın, ne yaparsın?

Ben de yedekte tuttuğuma doğru yol alırım.
Şoktan ne yapacağımı bilemez, donup kalırım.
N'apıcam be? Dönüp giderim.
Çıldırırım, ağzıma geleni söylerim.
Beni aldattığı aşşağılığa dalarım.
Sevgilime saldırır, ağzını burnunu kırarım.

Direnç Demek Sen Demek: Safir!

Çetin ceviz diyebileceğimiz türden bir karaktere sahipsin. Zorluklara göğüs geren, ağladığını kimseye belli etmeyen, kıskanınca ve sinirlenince sadece kulakları kızaran, kan kusup kızılcık şerbeti içtim diyen birisin. Cinsiyetin ne olursa olsun, cinsiyetsiz düşünebilmeyi beceriyorsun. "Bir kadın bir olaya nasıl tepki verir, bir erkek nasıl tepki verir?" bunları önceden kestirebilen stratejik bir yapın var. Bu açıdan dünyanın en değerli taşlarından biri olan, lacivert, pembe, kırmızı, turuncu, sarı ve yeşil gibi geniş bir renk yelpazesi bulunan zengin ruhlu, sert bir Safir’sin.

Tutkun Güneşten Sıcak: Yakut!

“Arkadaşlarının arasında pek bir popüler bizim çocuk.” diye övünen anne-babalar vardır ya, işte onların sahip olduğu popüler çocuksun sen. Herkes bir derdi olduğunda kapını çalıyor. Ya da mutlu olduklarında ilk seninle paylaşıyorlar. Çünkü her şeyi anlayıp, analiz edebilecek kocaman bir yüreğe sahipsin. Sevgi dolu ve popüler bir insan olmana rağmen ilişkilerinde ve hayatındaki insanlara karşı seviyeli olmaya özen gösteriyorsun. Sana en yakın arkadaşım diyenlerle senin yakın arkadaş saydıkların farklı olabilir. Herkes sana güvense de, sen kimseye güvenmemeyi zor yollardan öğrenmişsin. Söylemeden geçmeyelim, aşkı tutkusuz yaşamak, senin için çayı demsiz içmek gibi bir şey. Eksik ve tatmin etmeyen. Tam bir ışıltılı yakut’sun!

İnce Zevklerin İnsanısın: Zümrüt!

Karizmatik bir kişiliğe sahipsin. Etrafındaki insanlar senin türlü türlü özelliklerine gizlice hayranlık duyuyorlar. Zengin bir entelektüellik seviyen var. Sinema, fotoğraf gibi sanatlara; eski arabalara ayrıca meraklısın. Kusurların, deli damarların elbette var, ama senin motton zaten “beni kusurlarımla sevin!”. Melankolik bir yapın olsa da, arkadaş ve aile desteğiyle pozitifleşip, başaramayacağın şey yok. Yumuşak başlı birisin, bu yüzden bazen fazla kolay üzülüyorsun, değmeyen insanlara bile. İlkbahar mevsimine düşkünsün, senin için umudu temsil ediyor. Tanrı sana kıyak geçip, cazibe vermiş. Ah, o cazibenle insanları kendine hayran bırakmayı kes bak, çok ah alırsın sevgili Zümrüt!

Keskin Zeka + Güçlü Karakter = Elmas!

Dürüst bir kişiliğe sahipsin. Pırlanta gibi bir kalbin var! Ayrıca keskin zekalısın, bu parıltılı zekan okul yıllarında işine çok yarıyor. Hani hep çalışmadan gayet güzel notlarla geçen öğrenci vardır ya, o sensin! Kurnaz bir tarafın da var ama sadece ihtiyaç anında kullanıyorsun bu kurnazlığı.  Dışarıdan soğuk, tanıyınca sıcacık olan tipler vardır ya, "işte dışı buz içi balım": O sensin! Genel anlamda nazik bir insansın, birileri sana ve sevdiklerine zarar vermeye kalkışmadığı sürece tabi!.. Anında sertleşip, can yakabilirsin. Sinirin de öyle saman alevine falan benzemez, yakar geçersin. Lekesiz ve göz alıcı kişiliğinle, tam evlenilecek insansın sen Elmas!

Tam Bir Kapalı Kutu: İnci!

Cesur ama biraz da dengesiz kişiliğinle, sen tam bir İnci’sin! Duygusal açıdan zarar görmemek için hayatına fazla insan almıyorsun. Düzenli ve tertipli bir insan olmaya özen göstersen de, sosyal hayatının kalabalıklığından zaman bulamadığın için bazen etraf biraz fazla dağılabiliyor. Siyahın en çok yakıştığı insanlardan birisin ayrıca. Titizliğin ilişkilerine de yansımış durumda. Bir insanın bir şeyinden soğudun mu, seni tekrar ısıtana kadar vay onun haline! Yemeğe düşkünsün, kalbine giden yol midenden geçiyor :) Eşsiz kişiliğini kıskanıp bozmaya çalışanlar olacaktır, sen sakın değişme.

Adaletin Yılmaz Savunucusu: Ametist!

“Ama bu haksızlık!”, “Hiç adil değil!” cümleleri senin ağzından en sık dökülen cümlelerden. Çünkü sen tam bir adalet düşkünüsün. Haksızlığa gelemiyorsun. Ayrıca canlı ve atak bir kişiliğin var, etrafın sana bazen yetişmekte zorlanıyor.“Lafta kalmasın, icraat görelim!”cilerdensin. Sözlerden çok davranışlara bakarsın. Lükse düşkünsün, gösterişli şeyler giymeyi, takmayı çok seviyorsun. Çevrendekiler tarafından bolca kıskanılsan da, başarıların takdir ediliyor. Etrafında fazla olumsuz insan tutmayı sevmiyorsun, seni düşürenlere tahammülün yok. Bu yüzden hayatında hep en “gerekli” insanları tutuyorsun: Minimum insan, maximum huzur! Enerjini odakladığın kişide uyum ve denge oluşturuyorsun sevgili Ametist, adil ve asil kişiliğinden asla ödün verme!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hasan-yilmaz27

Direnç Demek Sen Demek: Safir! Direnç Demek Sen Demek: Safir! Çetin ceviz diyebileceğimiz türden bir karaktere sahipsin. Zorluklara göğüs geren, ağladığını kimseye belli etmeyen, kıskanınca ve sinirlenince sadece kulakları kızaran, kan kusup kızılcık şerbeti içtim diyen birisin. Cinsiyetin ne olursa olsun, cinsiyetsiz düşünebilmeyi beceriyorsun. "Bir kadın bir olaya nasıl tepki verir, bir erkek nasıl tepki verir?" bunları önceden kestirebilen stratejik bir yapın var. Bu açıdan dünyanın en değerli taşlarından biri olan, lacivert, pembe, kırmızı, turuncu, sarı ve yeşil gibi geniş bir renk yelpazesi bulunan zengin ruhlu, sert bir Safir’sin.

aymrx

Tam Bir Kapalı Kutu: İnci! Cesur ama biraz da dengesiz kişiliğinle, sen tam bir İnci’sin! Duygusal açıdan zarar görmemek için hayatına fazla insan almıyorsun. Düzenli ve tertipli bir insan olmaya özen göstersen de, sosyal hayatının kalabalıklığından zaman bulamadığın için bazen etraf biraz fazla dağılabiliyor. Siyahın en çok yakıştığı insanlardan birisin ayrıca. Titizliğin ilişkilerine de yansımış durumda. Bir insanın bir şeyinden soğudun mu, seni tekrar ısıtana kadar vay onun haline! Yemeğe düşkünsün, kalbine giden yol midenden geçiyor :) Eşsiz kişiliğini kıskanıp bozmaya çalışanlar olacaktır, sen sakın değişme.

yagiz-pg-karakoc

Keskin zeka + güzçlü karakter = elmas

Gizli Kullanıcı

Direnç Demek Sen Demek: Safir! Direnç Demek Sen Demek: Safir! Çetin ceviz diyebileceğimiz türden bir karaktere sahipsin. Zorluklara göğüs geren, ağladığını kimseye belli etmeyen, kıskanınca ve sinirlenince sadece kulakları kızaran, kan kusup kızılcık şerbeti içtim diyen birisin. Cinsiyetin ne olursa olsun, cinsiyetsiz düşünebilmeyi beceriyorsun. "Bir kadın bir olaya nasıl tepki verir, bir erkek nasıl tepki verir?" bunları önceden kestirebilen stratejik bir yapın var. Bu açıdan dünyanın en değerli taşlarından biri olan, lacivert, pembe, kırmızı, turuncu, sarı ve yeşil gibi geniş bir renk yelpazesi bulunan zengin ruhlu, sert bir Safir’sin.

shinsang_

Adaletin Yılmaz Savunucusu: Ametist! “Ama bu haksızlık!”, “Hiç adil değil!” cümleleri senin ağzından en sık dökülen cümlelerden. Çünkü sen tam bir adalet düşkünüsün. Haksızlığa gelemiyorsun. Ayrıca canlı ve atak bir kişiliğin var, etrafın sana bazen yetişmekte zorlanıyor.“Lafta kalmasın, icraat görelim!”cilerdensin. Sözlerden çok davranışlara bakarsın. Lükse düşkünsün, gösterişli şeyler giymeyi, takmayı çok seviyorsun. Çevrendekiler tarafından bolca kıskanılsan da, başarıların takdir ediliyor. Etrafında fazla olumsuz insan tutmayı sevmiyorsun, seni düşürenlere tahammülün yok. Bu yüzden hayatında hep en “gerekli” insanları tutuyorsun: Minimum insan, maximum huzur! Enerjini odakladığın kişide uyum ve denge oluşturuyorsun sevgili Ametist, adil ve asil kişiliğinden asla ödün verme!

Görüş Bildir