Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Cumhurbaşkanı Adayı Tam Sana Göre? Test Et Öğren!

Anasayfa > Test

Türkiye tarihinde ilk kez Cumhurbaşkanı'nı halk seçecek. İlk turu 10 Ağustos'ta yapılacak olan seçimlerin sonucuysa sadece bu makamda kimin oturacağını değil, nasıl bir ülkede yaşayacağımızı da belirleyecek. Böyle tarihi bir dönemde hangi adayın senin için uygun olduğunu bulmak çok önemli. Karar vermenizi kolaylaştırmak için tam size göre bir test hazırladık.

1- Kolaydan başlayalım, hangisi senin takımın?

2- Hayallerindeki Şehir?

3- Hangi edebiyatçıyı tercih edersin?

4- En tahammül edemediğin köşe yazarı?

5- "Özgürlük Savaşçısı"nın en güzel örneği?

6- Aşağıdaki klişe cümlelerden hangisi bu aralar ağzına pelesenk oldu?

7- Türkiye yakın tarihinin en etkileyici olayı?

8- Gece rüyalarına giren, aklından çıkaramadığın o görüntü?

9- Türkiye Avrupa Birliği'ne üye olmalı mı?

9- Türkiye Avrupa Birliği'ne üye olmalı mı?

10- Türkiye'nin Suriye Politikası nasıl olmalı?

Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Hayallerindeki lideri bulmuşun. Durmak yok yola devam diyor, 'Yeni Türkiye' için var gücünle çalışıyorsun. Şantiyeden şantiyeye koşan, saksı gibi yerinde durmayan, terleyen, terleten, terlettikçe daha da terletesi gelen rüyalarının Cumhurbaşkanı ile dolu yıllar seni bekliyor.

Ekmeleddin İhsanoğlu

Ekmeleddin İhsanoğlu

Cumhuriyetin temel niteliklerinin korunmasını ve daha katılımcı, işleyen, hiç değilse birazcık daha toplumsal uzlaşıya açık normal bir demokrasinin yerleşmesini istiyorsun. Gerçekçisin ve bu sefer önemli olan 'kazanmak'.  Oyun hocaya.

Selahattin Demirtaş

Selahattin Demirtaş

İki turlu seçimin doğası seni ilgilendirmiyor. Öncelik verdiğin konuları temsil edecek, kazanmasa bile bu konuları Türkiye gündemine getirecek, senin yaşama biçimini savunurken ilkelerini seslendirecek, seninle aynı kimlik, aynı görüş ve aynı önceliklere sahip bir aday istiyorsun. Selahattin Demirtaş senin oyunu bekliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
65
53
43
25
21
15
14
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
saree gur

Recep Tayyip Erdoğan ! :)))Hayallerindeki lideri bulmuşun. Durmak yok yola devam diyor, "Yeni Türkiye" için var gücünle çalışıyorsun. Şantiyeden şantiyeye ko... Devamını Gör

Izul Sel

Hayallerindeki lideri bulmuşun. Durmak yok yola devam diyor, "Yeni Türkiye" için var gücünle çalışıyorsun. Şantiyeden şantiyeye koşan, saksı gibi yerinde dur... Devamını Gör

özge

mantıklı, eğitimli,düşünen her bireyin seçimi ekmeleddin ihsanoğlu olacaktır. umarım rte yarından sonra diktatörlük yapamayacağını anlar