Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Bilimkurgu Karakterisin?

-
Abone ol

Hangi bilimkurgu karakterisin diye merak etmene gerek kalmadı. Testin sonunda biz size söylüyoruz.

1. İlk sorumuz belli, cinsiyetin ne?

Kadın
Erkek
Ne fark eder?

2. 2504 yılındayız. Kendine ait küçük bir gemin var. Ne yaparsın?

Ben amaçsız yapamam. İsyancı milislere katılırım.
Sanırım çalışmam lazım. Nakliyat işine girerim.
Hemen zor durumdaki insanların yararına kullanırım.
Oha gemi mi? Tabii ki maceralara atılırım!

3. Geminizdeki mürettebatınıza karşı nasıl bir komutan olurdunuz?

Gerçek bir kumandan gibi. Hem şefkatli hem acımasız.
Onları ailem gibi severdim.
Benimle yola çıktılarsa sadık olmayı öğrenmeleri gerekiyor.
Valla ben yönetmeyi sevmem. İşlerine nasıl gelirse.

4. Nasıl bir uzay gemisi istersin?

Gemi istemiyorum. Koruyucu savaşçı kıyafetleri yeter bana.
Zor anlarda insanların hayatta kalabileceği bir gemi istiyorum.
Ana gemiden ayrılıp fiyu fiyu diye ateş edip dönebileceğim minik savaş uçağı isterim.
Her türlü bilimsel araştırmanın yapılabileceği, ışık hızıyla yolculuk eden bir gemi.
Hem araştırma hem de savaş gemisi olabilecek orta büyüklükte bir gemi isterim.
Arkadaşlarımla birlikte takılabileceğim kadar büyük olsun yeter.

5. Olsa da kullansak dediğin teknolojik gelişme hangisi?

Yapay insan uzuvları inanılmaz heyecan verici olur.
Işın hızında yolculuk her şeyi değiştirirdi.
Aslında mevcut teknoloji bir çok şeyi çözer ama kullanmıyoruz.
Off keşke ışınlanabilsek.
Sonsuz enerji kaynağı bulunursa her şey kolaylaşır.
Yapay et üretimi yaygınlaşırsa hayvanları artık öldürmezler. Çok güzel olur.

6. Elinde olsa uzayı hangi renge boyardın?

Kamuflaj yeşili mükemmel olurdu.
Her rengi minik minik dağıtırdım.
Şimdiki halinin nesi kötü?
Rengarenk yapardım!

7. Geleceğin dünyasında ne iş yapmak isterdin?

Dünyayı korumakla görevli bir asker olmak isterdim.
Yapay zeka olmak isterdim.
Bilim insanı olmak en güzeli.
Her kılığa girmek her şeyi yapmak isterdim.
Kendime ait bir gemim olduktan sonra bana ekmek çok.
Uzaylı olup insanlarla uğraşmak istiyorum.

8. Son olarak ıssız bir gezegene düşsen ne hissederdin?

Sevdiklerim aklıma gelirdi hemen.
Eğlencenin ortasına düştüm desene...
Ay ben çok korkarım!
Hemen hayatta kalma yollarını düşünürdüm. Korku insana vakit kaybettirir.
Güzel bir hayatta kalma deneyimi olabilir. Tam bana göre.
Boku yedim!

Kara Thrace Starbuck!

Eğer geleceğin dünyasında yaşasaydın kesinlikle bir savaş pilotu olurdun. Bu da yetmezmiş gibi tam bir deli olurdun. Psikopat bir yanın var ve bu senin otoriteyi devamlı delmene ve kuralları ezip geçmene sebep oluyor. Fakat o kadar yeteneklisin ki bir şekilde hep af ediliyorsun. Gemine binip ölmenin kesin olacağı bir göreve gitmek, arkadaşların için hayatını tehlikeye atmak, doğru bildiğin şey uğruna herkesi karşına almak hep sana göre. Ayrıca o kıyafet başka hiç kimsede bu kadar havalı duramaz.

Dana Scully!

Sen şartlar ne olursa olsun her zaman mantıktan yanasın. Hiç bir zaman kontrolsüz hareket etmezsin. Sana göre gerçeğe giden yol akıldan geçiyor. Her şeyin bilimsel bir açıklaması olmalı. Diğer yandan gerçek bir yol arkadaşısın. Sana sahip olan insanlar çok şanslı. Kimseyi yarı yolda bırakmazsın. Bilimin ve gerçeğin peşinden giderken başınıza ne gelirse gelsin en mantıksız durumlarda bile önce sevdiklerinin hayatını garantiye alırsın. Dışarıya çok belli etmesen de içinde olduğun serüveni çok seviyorsun. Hakikatin sen olmadan ortaya çıkması imkansız.

Ellen Ripley!

Eğer bu engin uzayda en korkunç yaratıklara karşı tek başına hayatta kalacak biri varsa o kesinlikle sensindir. Doğuştan savaşçı ve mücadelecisin. Şartlar ne olursa asla vazgeçmezsin. Korkunç bir yaşama iç güdün var. Hislerin çok kuvvetli ve her zaman en doğru hareketi sergiliyorsun. Bir yanınla da tam bir yalnız kovboysun. Yalnızlıkla baş edemeseydin herhalde uzayda da hayatta kalamazdın. Bir yanında çok gizemli, insanlar sana ne kadar yakınlaşırsa yakınlaşsın asla seni tam olarak tanıyamaz. Belki de bu hayatta kalma becerin, içinde olan o karanlık tarafla ilgilidir.

Wall-E!

Şapşallığın haddinden fazla iyiliğin ve iç güzelliğinin vücut bulmuş halisin. Kendini başkalarının hayatını kurtarmaya adamış gerçek bir kahramansın. Tüm gücünü içindeki sonsuz sevgiden alıyorsun. Bu sevgiyle yeniden dünyalar yaratabilirsin. Hassaslığına rağmen insanlığa ve geleceğe olan inancın mücadele etmeni sağlıyor. Çok tatlısın be! Ne bu insanlar ne uzay ne de başka bir şey senin kadar güzel bir şeyi hak ediyor. Sen benzersizsin! Bütün evrene verilmiş bir hediyesin.

Fox Mulder!

Söylememize gerek var mı bilmiyoruz. Fakat sen tam bir delisin. Bütün hayatını öğrenmeye adamışsın. Hiçbir tehlike senin gerçeğe olan yolculuğunun önünde duramaz. Bütün gücünü o saplantılı merakından alıyorsun. Bir yanınla çok kontrolsüzsün çünkü gerçeğe giden yolda sevdiklerini tehlikeye attığının pek farkında değilsin. Yine de o kadar farklı ve mücadeleci bir kişiliğin var ki insanlar sana çok güveniyor ve desteklemeye devam ediyor. Çünkü biliyorlar ki gerçeği bulmak ve gerçeği kabullenmek sadece senin gibi delilerin altından kalkabileceği bir yük.

Mr Spock!

Tüm uzayın ve geleceğin en mantıklı insanı hatta uzaylısı sen olmalısın. Analitik düşünmenin ağası sensin. Şartlar ne olursa olsun hep en mantıklısına karar veriyorsunuz. Bu yüzden çevrendekiler tarafından biraz duygusuz olarak görülüyorsunuz ama derinlerde bir yerlerde senin de duygularınız var. Seni bu hayatta mutlu edecek bir şey varsa o da gezegenlerdeki hayatları araştırmak için bir yolculuğa çıkmaktır. Böyle bir yolculuğun en kriz anlarında her şeyi halledecek olan kişi kesinlikle senin gibi biri olmalı. Sen doğuştan bilim adamısın.

Terminator

İşte önüne geleni, yoluna çıkanı ezip geçen sen! Gerçek bir savaşçı ve görev adamısın. Yoluna çıkan  her şeyi ezip geçersin. Bu uğurda gerekirse zamanda yolculuk yapar gerekirse asit kuyularında yanarsın yeter ki görevinin başında ol. Sana göre vazgeçmek diye bir şey yok. duygusuz sayılırsın ama içinde bazen insanı şaşırtan duygu kıvılcımları çıkabiliyor. Çok az seversin ve sevdiğin uğruna yine kendini feda etmekten çekinmezsin. Korkutucusun. Yoluna çıkanların Allah yardımcısı olsun. Senin çelikten bileklerin var!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emirhan-kocaoglu

Mr Spock! Tüm uzayın ve geleceğin en mantıklı insanı hatta uzaylısı sen olmalısın. Analitik düşünmenin ağası sensin. Şartlar ne olursa olsun hep en mantıklısına karar veriyorsunuz. Bu yüzden çevrendekiler tarafından biraz duygusuz olarak görülüyorsunuz ama derinlerde bir yerlerde senin de duygularınız var. Seni bu hayatta mutlu edecek bir şey varsa o da gezegenlerdeki hayatları araştırmak için bir yolculuğa çıkmaktır. Böyle bir yolculuğun en kriz anlarında her şeyi halledecek olan kişi kesinlikle senin gibi biri olmalı. Sen doğuştan bilim adamısın.

aloneangel1907

Kara Thrace Starbuck!Eğer geleceğin dünyasında yaşasaydın kesinlikle bir savaş pilotu olurdun. Bu da yetmezmiş gibi tam bir deli olurdun. Psikopat bir yanın var ve bu senin otoriteyi devamlı delmene ve kuralları ezip geçmene sebep oluyor. Fakat o kadar yeteneklisin ki bir şekilde hep af ediliyorsun. Gemine binip ölmenin kesin olacağı bir göreve gitmek, arkadaşların için hayatını tehlikeye atmak, doğru bildiğin şey uğruna herkesi karşına almak hep sana göre. Ayrıca o kıyafet başka hiç kimsede bu kadar havalı duramaz.

gulizaydin

Dana Scully!

Gizli Kullanıcı

Dana Scully! Sen şartlar ne olursa olsun her zaman mantıktan yanasın. Hiç bir zaman kontrolsüz hareket etmezsin. Sana göre gerçeğe giden yol akıldan geçiyor. Her şeyin bilimsel bir açıklaması olmalı. Diğer yandan gerçek bir yol arkadaşısın. Sana sahip olan insanlar çok şanslı. Kimseyi yarı yolda bırakmazsın. Bilimin ve gerçeğin peşinden giderken başınıza ne gelirse gelsin en mantıksız durumlarda bile önce sevdiklerinin hayatını garantiye alırsın. Dışarıya çok belli etmesen de içinde olduğun serüveni çok seviyorsun. Hakikatin sen olmadan ortaya çıkması imkansız.

beyza-gd

Dana Scully! Dana Scully! Sen şartlar ne olursa olsun her zaman mantıktan yanasın. Hiç bir zaman kontrolsüz hareket etmezsin. Sana göre gerçeğe giden yol akıldan geçiyor. Her şeyin bilimsel bir açıklaması olmalı. Diğer yandan gerçek bir yol arkadaşısın. Sana sahip olan insanlar çok şanslı. Kimseyi yarı yolda bırakmazsın. Bilimin ve gerçeğin peşinden giderken başınıza ne gelirse gelsin en mantıksız durumlarda bile önce sevdiklerinin hayatını garantiye alırsın. Dışarıya çok belli etmesen de içinde olduğun serüveni çok seviyorsun. Hakikatin sen olmadan ortaya çıkması imkansız

Görüş Bildir