Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi 90'lar Karakterisin?

 > 
1.6bPAYLAŞIM

Türkiye'de 90'lı yıllara damga vurmuş hangi kişi olduğunutest etmek istedik.

1. Başlıyoruz. Bugüne 6 üzerinden puan ver.

2. Bir masal anlatma hakkın olsa hangisini anlatırdın?

Ali Baba ve Kırk Haramiler
Kırmızı Başlıklı Kız
Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler
Kül Kedisi

3. Atarisiz 90'lar olmaz. Bir atari oyunu oynayacak olsan?

Super Mario
Duck Hunt
Street Fighter
Atletizm
Adventure Island
F1 Race

4. Haberleri nereden takip edersin?

Radyo
Televizyon
İnternet
Gazete

5. Ömür boyu tek bir çeşit turşu yeme hakkın olsa hangisini tercih ederdin?

Salatalık
Lahana
Biber
Pancar

6. Faks yoluyla Sabah Şekerleri'nden istek şarkı isteyeceksin. Hangisini isterdin?

Çelik - Ateşteyim
Serdar Ortaç - Karabiberim
Mustafa Sandal - Araba
Tarkan - Şıkıdım
Hakan Peker - Ateşini Yolla Bana
Oya Bora - Ara Beni

7. Peki bu şarkı kime gelsin?

8. Altı farklı kanalda altı farklı program var. Hangisini izlersin?

Evlilik programı
Eski bir dizi
Eski bir Türk filmi
Tartışma programı
Belgesel
Müzik programı

9. Şu an bunlardan hangisini tüketmek isterdin?

Meybuz
Sulugöz
Cino
Leblebi tozu
Bixi
Panço

10. Son soruya geldik. Nasıl bir düğünle dünya evine girmek isterdin?

Kır düğünü
Lüks bir otelde
Yat düğünü
Düğün salonu

Reha Muhtar!

Eğlenceli birisin. En sıkıcı şeyleri bile tarzın ve sözlerinle dünyanın en eğlenceli şeyleri haline getiriyorsun. Çekingenlik gibi bir durumun yok. Nerede olursan ol bir şekilde dikkat çekmeyi başarabiliyorsun. Meraklısın. Kimsenin bilmeye bile cesaret edemeyeceği şeylerin peşinden koşturuyorsun. Her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsan.

Tolga Abi!

Örnek insansın. İnsan ilişkilerinin nazik ve saygılı olmakla düzeleceğini biliyor, bunun ışığında sen de çevrendekilere saygı gösteriyor ve saygı görüyorsun. İyi davranışları onaylarken kötü davranışları kınıyorsun. Geleceğimiz olan çocuklara karşı da çok hassassın ve onların ileride iyi bireyler olup topluma katkı yapmasını istiyorsun.

Mükremin Çıtır!

Harbisin. Kimsenin adamı olmuyorsun. Bildiğini, gördüğünü çatır çatır söylüyor savunuyorsun. Hayatın sana verdiği dersler seni daha olgun birisi haline getirmiş. Kısa ama öz konuşuyorsun, bir sözün bir roman özeti niteliğinde. Kısa vadede sorun çıkardığını bilsen de dürüstlüğün uzun vadede seni utandırmadığının farkındasın. Çevrendekiler ne der diye çekinmiyor, gerçeklerin peşinden gidiyorsun.

Memnun Kaygısız!

Keyif insanısın. Sağına soluna bakınca sürekli bir şeyleri dert eden, gereksiz şeylerden tasalanan, her şeye mızmızlanan insanları görünce sinir oluyorsun. Halbuki hayat bize ne verirse versin elimizdekilerden keyif almalıyız. Rahatına düşkünsün. Pozitif olmanın hiçbir zarar getirmeyeceğini biliyorsun. Elinde olandan memnunsun.

Fiko!

Fedakarsın. Bir dilim ekmeğin dahi olsa onu paylaşmaktan çekinmiyorsun. İnsanlara yardım etmeyi, onların dertlerine ortak olmayı herkesin yapması gereken şeyler olarak görüyorsun. Arkadaş canlısısın. Birisi sana elini uzatmışsa o kişileri gerektiğinde dünyanın merkezine koyuyorsun. Ailene düşkünsün, onların tırnağını dünyaya değişemezsin. Bu yüzden Süper Baba dizisinin Fikret'i, arkadaşlarının deyimiyle Fiko'suna benziyorsun.

Çılgın Bediş!

Lakabın gibi çılgınsın. Kabul etmelisin biraz çatlaklık var ama herkes seni bu yüzden, doğal olduğundan bu kadar seviyor. Somurtkan, ketum kişileri kim yanında görmek ister ki? Etrafına sürekli pozitif enerji saçıyorsun. Kendi enerjin insanlara da iyi geliyor. Çünkü herkesin rol yaptığı şu zamanlarda doğal olmanın ne kadar kıymetli bir hazine olduğunun farkındasın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yusuf-yorulmaz

en sevdiğim karakter beee hugonun ve benim abim TOLGA ABİ :) bu arada Şu an bunlardan hangisini tüketmek isterdin? sorusundaki cino beni benden aldı ya tadı hala damagımda satılıyomu hala...

pambikli-seker

5. soruda A.) şıkkı salatalık değil kornişon!

lucy-skyline

süper baba ne güzeldi ya. bütün bölümleri izleyebileceğim bi link varsa bilip de göndermeyenin canı çıksın

hakan-ozdemir10

Mükremin CITIR !!!

nergiz-sirinova

Tolga Abi! Örnek insansın. İnsan ilişkilerinin nazik ve saygılı olmakla düzeleceğini biliyor, bunun ışığında sen de çevrendekilere saygı gösteriyor ve saygı görüyorsun. İyi davranışları onaylarken kötü davranışları kınıyorsun. Geleceğimiz olan çocuklara karşı da çok hassassın ve onların ileride iyi bireyler olup topluma katkı yapmasını istiyorsun.

Görüş Bildir