Hamzaçebi: 'Büyükelçi AKP'yi Överken İyiydi…'

 > -

Hamzaçebi: 'Büyükelçi AKP'yi Överken İyiydi…'

Hamzaçebi: 'Büyükelçi AKP'yi Överken İyiydi…'

CHP'li Hamzaçebi, AKP'li Hüseyin Çelik'in ABD Büyükelçisi Ricciardone hakkındaki açıklamalarına ilginç bir yorum getirdi.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, cezaevinde tutuklu bulunan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve kuvvet komutanlarını Anayasa Mahkemesi’nde yargılanmasını açık bir şekilde ortaya koyacak yeni bir anayasa ve yasa değişikliğinin yapılmasını istedi.

Hamzaçebi, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, İlker Başbuğ’un tutuklu bulunmasına ilişkin yaptığı açıklamaları anımsatan Hamzaçebi, bu konuda bir öneri getirdi. Daha önce yapılan anayasa değişikliği ile Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarını Anayasa Mahkemesi’nde yargılanması hükmünün getirildiğini buna rağmen Başbuğ ve kuvvet komutanlarının normal mahkemelerde yargılandığını belirten Hamzaçebi, bunun anayasaya aykırı olduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan’ın, Başbuğ’un tutuksuz yargılanması gerektiği yönündeki açıklamalarını olumlu bulduklarını belirten Hamzaçebi, “İlker Başbuğ ve kuvvet komutanlarının Anayasa Mahkemesi’nde yargılanmasını açık bir şekilde ortaya koyacak bir anayasa ve yasa değişikliğini gelin hep beraber yapalım” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiGenelkurmay BaşkanıHüseyin Çelikİlker BaşbuğRecep Tayyip ErdoğanTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir