Hamile Kalmak İçin En İyi Seks Pozisyonları

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Hamile Kalmak İçin En İyi Seks Pozisyonları

Hamile Kalmak İçin En İyi Seks Pozisyonları

Her ne kadar hemen hemen her seks pozisyonuyla hamile kalma ihtimaliniz olsa da misyoner pozisyonu (erkeğin üstte, kadının altta olup yüz yüze bakılan pozisyon), hızlı bir şekilde döllenmenin gerçekleşmesi için seks pozisyonları arasında en iyisi olarak düşünülüyor.

Hiç merak ettiniz mi, misyoner pozisyonuna neden misyoner pozisyonu deniyor? Çünkü misyonerler, yani din yayıcı kişiler, diğer tüm seks pozisyonlarının günah olduğunu ve bu pozisyonun sadece hamile kalmaya, üremeye hizmet ettiğini düşündüklerinden, bu pozisyonu tercih ve tavsiye ediyorlar.

Geleneksel misyoner pozisyonunda kadın sırt üstü uzanır, bacaklarını iki yana açar, her iki dizini kırar ve ayak tabanlarıyla yatağa basar. Erkek, kadının üstünde ve kadının yüzüne bakar pozisyondadır.

Tabii bu basit misyoner pozisyonunun çeşitli varyasyonları da var. Örneğin, kadın her iki bacağını erkeğin omuzlarına koyar. Ya da kadın diz kırmak yerine bir bacağını veya her iki bacağını da uzatır.

Misyoner pozisyonu hamile kalmak için en iyi pozisyondur, çünkü çok rahattır ve vücut temasının iyi bir şekilde kurulmasına müsaade eder. Eşler yüz yüzedir, öpüşebilirler ve ilişki esnasında birbirlerini kavrayabilirler. Kadın hareket ederken kısmen özgürdür ama erkek ağırlığını elleri ve dizlerini kullanarak kadının vücuduna ne kadar vermesi gerektiğini ayarlayabilir bu pozisyonda.

Yine misyoner pozisyonu hamile kalmak, döllenmenin gerçekleşmesi için en iyi pozisyondur, çünkü kadın sırt üstü uzandığında vajinası rahme doğru aşağı hareket eder, spermin rahim ağzından rahim içine ulaşması kolaylaşır. Misyoner pozisyonu ayrıca penisin vajinanın daha derinine ulaşmasına izin verir, dolayısıyla boşalmadan hemen sonra sperm direkt olarak rahme girer.

Seks yaparken hamile kalma şansınızı artırmak istiyorsanız boşalmadan sonra bunları adım adım uygulayın:

Erkek penisini vajinada mümkün olduğunca derinde tutmalı. Bu, dışarı akacak meninin minimal miktarda kalmasını sağlar.

Erkek penisini çektikten sonra, kadın cinsel organının dudaklarına yumuşakça baskı yapmalı ki dışarıya meni sızıntısı olmasın.

Kadın, sırt üstü yatma pozisyonunda 20 ila 30 dakika daha kalmalı. Belini yastıkla destekleyerek rahmini biraz yukarı doğru hareket ettirmesi iyi olur.

Kadın ayağa kalktığında meninin dışarı akması normaldir ve bu kadının hamile kalma şansını azaltmaz. Çünkü bu noktada vajinada kalan sperm artık işe yaramaz zaten. Aynı nedenle sırt üstü 30 dakika daha fazla uzanmak da döllenme şansını artırmaz.

Eğer kendinizi daha maceracı hissediyorsanız, sekste döllenme şansınızı artırmak için diğer seks pozisyonlarını da deneyebilirsiniz.

Eşinizle yan yana uzanarak rahat bir pozisyon bulun. Bu, fazla kilosu olan ya da sırt rahatsızlığı olanlar için daha uygun olabilir. Bunu yüz yüze yapabileceğiniz gibi “kaşık” pozisyonunda da deneyebilirsiniz. Kaşık pozisyonunda erkek, vajinaya kadının arkasından ulaşır.

Bir diğer vajinaya kadının arkasından girme pozisyonu da kadının karın üstü yatarak, diz üstü çöktüğü ya da ya yana yatarak gerçekleştirdiği pozisyondur. Bu pozisyonda erkek kadının arkasında, belki yatağın sonunda ayakta ya da yatağın üzerinde dizlerinin üstünde durur. Bu pozisyon, spermin rahim boynuna yakın yerde birikmesine izin verir.

Her iki pozisyonda da boşalma sonrasında kadın karın üstü pozisyonda 20 ila 30 dakika kadar yatmalı ya da sırt üstü şekilde kalçalarını kaldırarak durmalı.

Hamile kalmak için hangi seks pozisyonunu deniyor olursanız olun, yaptığınızdan keyif almaya bakın ve bunu bir görevmiş gibi düşünmeyin.

Babymed.com

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CinsellikTercihhamile
Görüş Bildir