Hamile Kadının İhmal Sonucu Sezaryen Yerine Normal Doğuma Alınmasıyla Bebeğinin Başı Koptu!

2PAYLAŞIM

Düşünmesi bile tüylerimizin ürpermesine yetti 😱

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/news/12968853/n...

Brezilya'da, Santa Casa de Misericordia hastanesinde sezaryen doğum yapması tavsiye edilen 26 yaşındaki hamile kadının normal doğuma alınmasının ardından doğum sırasında bebeğinin kafası koptu ve yere düştü.

İsmi verilmeyen kadının akrabaları, fetüsteki sağlık sorunları nedeniyle sezaryen yapılmasının söylendiğini ancak hastanenin normal doğum yaptığını söyledi.

Kadının 25 yaşındaki kocası, eşinin sekiz aylık hamile olduğunu ve Ourem şehrinden hastaneye sabah 6 civarında ambulansla geldiğini söyledi. Yapılan açıklamaya göre; Ourem'deki doktor, bebeğin ancak operasyon ile doğabileceğini söyleyen raporla Belem'e sevk etti.

Polis raporuna göre, kadın doğal doğum yapmak için doğumhaneye götürülmeden önce üç saatten fazla bekledi.

Doğuma giren şahitler, hamile kadını çok fazla zorladıklarını ve bebeğin kafasının hemşirenin elinde kaldığını sonrasında ise vücudun geri kalanını almak için ameliyat ettiklerini söyledi.

Normal doğum yapılmamasını ısrarla söyleyen aileyi dinlemeyerek normal doğuma başlanan ameliyathanede birçok sağlık çalışanı da bulunuyordu.

Hamile kadın, ameliyata alınmadan önce sağlık çalışanları ve yakınları tarafından sakinleştirildi. Ailenin verdiği ifadede, hemşirelerin bebeğin iki kez kalbinin attığını tespit ettiğini söyledi ancak sağlık çalışanlarından biri, bebeğin anne rahminde hayatını kaybettiğini iddia etti.

9 yaşında bir çocuğu daha olan anne, ikinci bebeğini kaybettiğini biliyor ancak durumun nasıl gerçekleştiği konusunda bir bilgisi yok.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

İlginizi çekebilecek diğer içeriklere buradan ulaşabilirsiniz 👇

Keşke 20 Yaşımdaki Kendime Anlatabilsem Dediğim 40'lı Yaşlarda Öğrendiğim Hayat Dersleri - onedio.com
Keşke 20 Yaşımdaki Kendime Anlatabilsem Dediğim 40'lı Yaşlarda Öğrendiğim Hayat Dersleri - onedio.com
Her Şey Sizin Elinizde: Hayatınızın Daha Yaşanabilir Hale Gelmesi İçin Kendinize Yapabileceğiniz 15 İyilik - onedio.com
Her Şey Sizin Elinizde: Hayatınızın Daha Yaşanabilir Hale Gelmesi İçin Kendinize Yapabileceğiniz 15 İyilik - onedio.com
Biz Neler Yiyormuşuz! Soframızda Sık Sık Bulundurduğumuz Gıdaların Arka Yüzünü Öğrenince İştahınız Kaçacak - onedio.com
Biz Neler Yiyormuşuz! Soframızda Sık Sık Bulundurduğumuz Gıdaların Arka Yüzünü Öğrenince İştahınız Kaçacak - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Doktorların normal doğum ısrarı neden? Hayır gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Annenin bebeğin sağlığını tehlikeye atma pahasına normal doğum yaptırmaya çalışıyolar. Sezaryenin doktor için daha kolay bi tercih olması gerekmez mi?

hilal_deseniz_yeter

şuan hüngür hüngür ağlamamak için zor tutuyorum kendimi. kalbim acıyor...

nilaycan

benimde başıma buna benzer bir olay geldi 1 sene önce oğluma hamileydim ve hamileliğimin ilk gününden itibaren bebeğimin plasentasında kireçlenme var dendi ve sezeryan doğum olacak dediler ama doğumum başladığında durumu anlatmama rağmen normal doğum olacak dediler tam 11 saat suni sancı verildi daha sonra oğlum doğdu şimdi oğlum bir yaşında ve ben halen tedavi görüyorum toparlanmak için

muge-kurtulus

abi Allah korusun ama korkunç bir ihmal ve hiçbir izahı yok. Sağlık çalışanına şiddete karşıyım ama uyarılara rağmen eğer böyle korkunç bir hata yapılsa bunda işi olan herkesi öldürürüm gözüm görmez Allah bir daha kimsenin başına vermesin. bu ihmal kaza kader değil yani alenen korkunç bir cinayet çünkü.

hmsrhnmnrdsn

muhtemelen makat gelişli bı bebekti ve sezeryan dogum gerektiriyordu. Türkiye'de de aynı durum ne yazikki yaşandı . çok üzücü bı durum

Görüş Bildir