Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Haluk Ulusoy: "Bize Baskı Uygulanıyor"

 > 
3PAYLAŞIM

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan adayı Haluk Ulusoy, basın mensuplarının karşısına çıktı.

Yıldırım Demirören, "240 imza topladık" sözlerini eleştiren Ulusoy, kendilerine destek olan kişilere baskı uygulandığını iddia etti.

"BASKI UYGULANIYOR"

Kendilerini 60 imzanın altına çekmek için uğraş verildiğini dile getiren Ulusoy, "Ülkemiz adına geçmişte büyük gururlar, sevinçler yaşattık. Şimdi futbol kamuoyuyla bir gelişmeyi paylaşmak istiyorum. Biraz önce TFF'ye resmi müracaatımı yaptım. Beni bilirsiniz, ne söylersem açık açık söylerim. Dün 240 imza ile destek aldık diyenler, bugün bize her türlü baskı uyguluyorlar. Çok değerli siyasetçileri kendi çıkarlarına alet etmeye çalışıyorlar. Soruyorum, dün 240 delege imza ile destek bulduk diyenler, bizi 60 imzanın altına çekmek için neden tüm değerleri ayaklar altına alıyorlar. Çünkü imza açık, oy gizli. Tek aday olamazlarsa, sandıkta uyguladıkları basıkının faturası çıkacak. Bu söylediklerim yanlışsa çıkıp söylesinler. Doğruysa bu tutumları bıraksınlar. Demokrasiye, futbol ailesien saygı göstermeden, futbol ailesinden saygı göremeyeceksiniz. Size rağmen çok futbol aşığı var bu ülkede. Anti futbol uygulamalarını herkes her yerde dile getiriyor." şeklinde konuştu.

"AYAK OYUNLARINI BİR KENARA BIRAKALIM"

TFF'de mali disiplini sağlayacaklarını ifade eden Ulusoy, "Ayak oyunlarını bir yana bırakalım da ayakla oynana biricik aşkımız futbol hakkında Türk futbolu için neler yapacağız, onları paylaşalım. Mali disiplin olmazsa olmaz. Mevut federasyonu kulüplere, 'Ayağınızı yorganına göre uzatın', 'Başınızın çaresine bakın' diyor. O iş o kadar kolay değil. Haluk Ulusoy başkanlığındaki TFF, bu yolu kulüplerle birlikte yürüyecek. Kurullar, federasyonu bile gölgede bırakan kararlara imza atıyor. Bizi herkes tarafından kabul gören bağımsız kurullar kuracağız. İlk ve son önemli işimiz, Türk futbolunda adalet duygusunu yeniden ortaya çıkarmak olacak." dedi.

"CEZAYI KULÜBE DEĞİL, KİŞİYE VERECEĞİZ"

Tribün olaylarının kesin olarak önüne geçeceklerini dile getiren Ulusoy, "İşin ehli olmayanlar, mevzuatı çözüm değil sorun haline getirdiler. Uluslararası alanda tecrübeli kadroya sahibiz. Mevcut başkan tribün olaylarının düştüğünü söylüyor, düştüyse tribün olaylarından kaynaklanan 22 trilyon cezayı kulüplere neden kestiniz? Gerçi haklarını yemek istemiyorum, bu federasyonun tutmayı başardığı tek söz bu cezalar. Cezayı kulübe değil, suçu işleyen vereceğiz. Tribün olaylarından cezayı minimum seviyeye indireceğiz. Ayrıca kulüp başkanlarını ve yöneticilerini futbola soğutacak cezaları da kaldıracağız. Cezalar makul ve adil olacak." ifadelerini kullandı.

"2.LİG VE 3.LİG MAÇLARI HAFTA İÇİ OYNANACAK"

TFF 2.Lig ve 3.Lig takımları için devrim niletiğinde projeler hazırladıklarını ifade eden Ulusoy, "Türk futbolunu dünya üzerinde saygın bir yere taşıdık. Ülkemize finaller getirdik. FIFA'nın yeni uygulamaya koyduğu transfer yasağına 209 ülkeden 4 takım seçildi. İki Mersin ev Buca. TFF ne yaptı? Allah aşkına söyler misiniz, siz ne yaptınız? Geçmişte devletimizi mahçup etmedik, yarın da etmeyeceğiz. Nasıl ki ekonomi de hedef ilk 10 ülkede olmaksa, futbolda da ilk 10 olacaktır. Faroe Adaları ile aynı yerde olmayı kabul edemeyiz. Türkiye'de 2. Lig ve 3. Lig kulüpleri İddaa'dan para alamıyor, çünkü bültene giremiyorlar. Bu lig maçlarını hafta içi oynatacağız ve bu maçları yayınlamaya çalışacağız. Tatminkar teklifler bulamazsak, bu yayını TFF olarak table ve bilgisayarlardan izleteceğiz." şeklinde konuştu.

"TFF AKADEMESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ"

TFF Akademesi'ni hayata geçireceklerini vurgulayan Ulusoy, "3. Lig'de mücadele eden 54 kulübe ayırım yapmaksızın, 600 bin TL ödeme yapacağız. Ayrıca deplasman masrafları için 150 bin TL yol parası vereceğiz. Burada fark getireceğiz. Hangi takımın sezonda kaç km yaptığına bakıp, ona göre kulüplere ek ödeme geçireceğiz. Bu rakamlar taahhüdümüzdür. Bu rakamı 1 milyon TL'ye çıkarmak istiyoruz. 2. Lig ekiplerine 700 bin TL ve 150 bin TL yol parası vermek. Sponsorları devreye sokarak bu rakamı 1 milyon 250 bin TL'ye çıkarmak. Türk futbolu için ne istediysem aldım, yine alacağım. PTT 1. Lig takımları yayın gelirinde 1,4 milyon dolar aldı. Bunu 1,7 milyon dolara çıkaracağız. 'Kulüplerimiz federasyona cezaları peşin alıyorsunuz, ödemeleri neden taksit taksit yapıyorsunuz? diye soruyor. Bu konuyu da çözüme ulaştıracağız. 'TFF Akademisi'ni hayata geçireceğiz. Profesyonelleri geliştireceğiz. Bu kişilerin maaşlarının bir kısmını ödeyerek kulüplerimize destek olacağız. Kulüplere ceza veren değil, eksiklerini gidermede yardımcı olan federasyon olacağız." dedi.

"KULÜPLER BİRLİĞİ'NİN TAVRI HOŞ DEĞİL"

Kulüpler Birliği'nin adil bir yaklaşım içerisinde olmadığını dile getiren Ulusoy, "Kulüpler Birliği'nin tavrı hoş değil. 14 kulübün desteği var deniyor, ama kulüpler zorla buna itiliyor. Daha kimlerin aday olacağını bilmeden, hemen bir toplantı yapıp kulüplere kimi destekleyeceğini sormaları, baskıları da göz önünde bulundurarak cevap almaları yakışık değil. Belki aramızdan biri daha çıkacak, aday olacak. Kulüpler Birliği'nin bu davranışı son derece çirkin ve etik değil." dedi.

Sporx

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir