Halkevcilere Polis Saldırısı

-

Halkevcilere Polis Saldırısı

Halkevcilere Polis Saldırısı

Halkevciler, Melih Gökçek’in Kızılay’da açtığı seçim bürosunu stickerlarla, afişlerle, yazılamalarla donattı. AKP bürosunu evi gibi sahiplenen polis sabredemeyip saldırıya geçti, arbede yaşandı

AKP’nin stant açtığı, seçim bürosu kurduğu ve polis ordusuyla ziyaretler gerçekleştirdiği her yerde karşılarına çıkan ve Haziran İsyanı’nda katledilen direnişçilerin hesabını soran Halkevciler bu defa da Kızılay’daydı. Halkevciler, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Kızılay’ın göbeğinde, Meşrutiyet Caddesi’nde açtığı seçim bürosuna giderek AKP’yi protesto etti.

“Hırsız Gökçek” sloganlarıyla seçim bürosunun önüne giden Halkevciler, hızla seçim bürosunu donatmaya başladı. Tayyip Erdoğan ve Melih Gökçek’in resimlerinin üzerini “Korkacaksın, titreyeceksin, yıkılacaksın adi hükümet” yazılı Ali İsmail stickerlarıyla donattı.

“Tek eksik transformers”, “Doğalgaz artık ucuz, bir de boğaz geliyor”, “Ankara’nın altyapısı tamam, sıra yürüyen merdivenlerde”, “Ankara’da trafik rahat, tek eksik saat kuleleri” yazılı pankartlar asılırken; “Hırsız var”, “Katiller halka hesap verecek”, “Artık yeter, bu pisliği halk temizler” yazılamaları yapıldı.

Halkevciler yaptıkları konuşmalarda da AKP’nin Haziran İsyanı’nda katledilenlerin ve yapılan hırsızlıkların hesabını soracaklarını dile getirdi. Halkevcilere, duraklarda bekleyen insanlar da alkışlarıyla destek verdi.

Polis sabredemedi, çevik amirinin gözü döndü AKP seçim bürosunu tam anlamıyla donatan Halkevcilere kısa bir süre sonra karşı kaldırımda konuşlandırılmış çevik kuvvet polisi saldırdı. Kalkanlarla Halkevcileri ittiren polis, flama sopalarıyla karşılık buldu. Arbedede bazı polisler yerlerde yuvarlandı, kalkanlarını düşürdü.

Bir Halkevcinin, kafasındaki şapkayı alıp fırlattığı çevik kuvvet amirinin tam anlamıyla gözü döndü. Çevik kuvvet amiri küfürler savurarak yola kadar fırladı.

Bir Halkevci arbede sırasında “Talimatı Ali İsmail’den aldık, hepimiz Ali İsmail’iz” diye haykırdı.

Polis amiri AKP bürosunu evi gibi sahiplendi Arbedenin sona ermesinin ardından bu defa da Güvenlik Şube amiri ile Halkevciler arasında tartışma yaşandı. Güvenlik Şube amiri, AKP bürosunu kendi evi gibi sahiplenerek “Niye gelip kirletiyorsunuz? Ben gelip sizin derneğinizi boyasam ne olacak?” sözlerini sarf etti. Amir, Halkevcilerin “Orası sizin derneğiniz mi?” sorusuna da “Allah allah” yanıtı verdi.

Eylem, sloganlarla ve “Hırsız Gökçek” şarkılarıyla son buldu.

Fotoğraf ve video eklenecektir.

Sendika.Org/ Ankara

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir