Halit Ayar'ın Arkadaşı Dehşet Gecesini Anlattı: 'Benim Arkadaşım Ölmedi, Acımazsızca Öldürüldü...'

 > 
23PAYLAŞIM

Halit Ayar'ın öldürüldüğü gece yanında bulunan çocukluk arkadaşı Tolga Ozan yaşadıklarını anlattı. Ozan, “Her şey saniyeler içinde oldu. Acımasızca bıçakladılar Halit’i. Benim arkadaşım ölmedi, öldürüldü" ifadelerini kullandı.

Halit Ayar, İstiklal Caddesi'nde öldürüldüğü gece yanında Sinan Nalçacı ve Tolga Ozan isimli arkadaşları vardı.

Bıçaklı saldırıdan son anda kurtulan arkadaşlardan Tolga Ozan dehşet gecesinde yaşadıklarını anlattı. Kanada'da "Filozofi" okuyan Ozan "Benim Türkiye'de son günümdü, bir araya gelip görüşmek istedik. Galata'da bulunan evime gidiyorduk. 100 metre kalmıştı eve, her şey saniyeler içinde oldu. Bir anda bıçakla saldırıp acımasızca öldürdüler Halit'i. Ben milimlik farkla bıçak darbesinden kurtuldum. Onun çok büyük hayalleri vardı" dedi.

Ozan, saldırının gerçekleştiği nokta ile evlerinin arasının 100 metre olduğunu belirterek şunları aktardı 👇

"Halit'le 9 yaşından beri arkadaşız. Halit her konuda başarılı biri. O gece önümüzdeki yıl ben döndüğümde yapacağımız seyahat planlarından konuşmuştuk. Son günümdü bir araya gelip sohbet etmek istemiştik. Zaten eve dönüyorduk, 100 metre vardı eve girmemize. Eve girmeden bir durakta oturmaya başladık. O sırada o iki şahıs geldi. "Nasılsınız gençler, para verin de arkadaş da bira alsın" gibi bir şey söyledi. Biz "Para yok" deyince üzerimize yürüdü. Birisi bıçağı çıkardı, ben milim farkla kendimi kurtardım. Sinan "Bıçak" diye bağırdı, kaçıştık. O sırada Halit'i acımasızca bıçakladılar. O yere düştü ben de az ilerde düştüm. Halit'i görünce koşarak onun yanına geldim. O ikisi kaçıp gittiler. Çevredekiler hemen polisi ve ambulansı çağırdı. Birkaç dakika içinde ambulans geldi. Her şey saniyeler içinde oldu. Halit'le aynı ambulansa bindim. Nefes almakta güçlük çekiyordu. Suni teneffüs yapmaya çalıştım. Hastaneye kadar kanamaları durdurmaya çalıştılar. Ama olmadı, benim arkadaşım ölmedi, öldürüldü. Bu suçluların cezaevinden izinli olarak çıktığını duydum. Bu duruma çok sinirlendim, gerçekten bu tarz insanlar sokağa bırakılmamalı. Belli başlı suçu işlemiş insanlar, gasp etmiş adam yaralamış insanlar ne olursa olsun bırakılmamalı."

Ayar'dan geriye öldürülmeden önce arkadaşı Sinan Nalçacı ile çekildiği fotoğraf kaldı...

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir