Esad'a 5 ‘Hoş Geldin’ Bombası: 40 Ölü

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Halep'te Üç Patlama: 27 Ölü

Halep'te Üç Patlama: 27 Ölü

Suriye'nin Halep şehrinde bugün art arda üç patlama gerçekleşti.

AFP haber ajansı, bir yetkiliye dayanarak verdiği haberde, patlamalarda 27 kişinin öldüğünü, 72 kişinin yaralandığını açıkladı.

Suriye'de hükümet yanlısı yayın yapan Al-İhbariye televizyonu, bombaların ikisinin Halep'in batısındaki Saadallah el-Cabari meydanında park halinde iki araca yerleştirildiğini bildiriyor.

Haberde bombaların "teröristler" olarak nitelenen kişilerce patlatıldığı belirtiliyor.

BBC Lübnan muhabiri Jim Muir ise Hizbullah'ın yayın organı El Manar Televizyonu'nun Halep'te meydana gelen büyük yıkıntının görüntülerini yayımladığını açıklıyor.

Muhabirimiz ayrıca, üçüncü bombanın Belediye binasının önünde patlatıldığını ve ölü sayısının "çok çok yüksek" olarak aktarıldığını söylüyor.

Suriye'nin ikinci büyük şehri Halep şu anda devlet başkanı Beşar Esad'a bağlı güçler ve isyancılar arasında ikiye bölünmüş durumda.

Haberin Tamamı İçin:

Halep'te Askerler Hedef Alındı: 31 Ölü

Halep'te Askerler Hedef Alındı: 31 Ölü

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Esad'a 5 ‘Hoş Geldin’ Bombası: 40 Ölü

Suriye’den atılan havan mermilerinin Urfa Akçakale’de 5 kişinin ölümüne yol açarken dün kentin Halep kentinde en kanlı günlerden biri yaşandı.

Devlet Başkanı’na yakınlığıyla bilinen Lübnanlı El Diyar gazetesinin Beşar Esad’ın önceki gün ziyaret ettiğini iddia ettiği Halep dün 5 bombayla sarsıldı. Patlamalarda en az 40 kişi öldü, 90’dan fazla kişi de yaralandı. Bu, 18 Temmuz’da Esad’ın eniştesi, savunma bakanı ve bir generalini kaybettiği Şam’daki patlamadan sonra 18 aylık isyanda rejime en büyük saldırı oldu. Ülkenin ticari başkenti olan ve Esad yanlıları ile karşıtları arasında ikiye bölünen Halep’teki patlamalar birkaç dakika arayla rejim kontrolündeki Sadullah el-Cabiri meydanında meydana geldi. Patlamalar, meydandaki bir subay kulübü ile bir oteli harabeye çevirdi, yolda derin bir krater açıldı. 5’inci bir bomba ise birkaç yüz metre ötede, Eski Kent’in yakınlarında patladı. El-Diyar’ın, Esad’ın helikopterle Halep’e giderek muhaliflere karşı saldırı kampanyasını bizzat yönettiği haberi henüz doğrulanamadı. Muhalifler daha fazla bölgeyi kontrol altına almak amacıyla geçen hafta Halep’te yeni b...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşer EsadDiyetHizbullahLübnanSuriye
Görüş Bildir