Görüş Bildir

Halaçoğlu: 'Başbakan TV Yöneticisine Talimat Verdi'

Anasayfa > Gündem

Erdoğan'ın Ses Kaydını Meclis Kürsüsünden Dinletti

TBMM Genel Kurulu'nda internet düzenlemesi ile ilgili torba tasarının görüşmeleri sırasında söz alan MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir kanalın yöneticisine ait olduğu belirtilen bir telefon konuşmasını, kürsüden milletvekillerine dinletti.

'Herhalde sansürden tutun da yapacağımız internet görüşmelerine kadar, bir skandalı hepiniz gözler önünde görebilecek durumdasınız. Aslında her şey iflas etmiştir' ifadelerini kullanan Halaçoğlu, 'Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetenler iflas etmiştir' diye konuştu.

Halaçoğlu şunları söyledi:

Bütün basının nasıl kontrol altına alınarak, nasıl bir dolap çevrildiği gözler önüne serilmiştir. Konuşmaların altyazı olarak dahi geçmesine tahammül edemeyenler, ileri demokrasiden bahsediyor. Ayıptır. Bundan utanmanız lazım hepinizin. Böyle bir skandalı tarih daha yazmamıştır; ama artık sizin Başbakanınız adına yazmıştır tarih.

GERGİNLİĞE NEDEN OLDU

Halaçoğlu'nun dinlettiği ses kaydı Genel Kurul'da tansiyonun yükselmesine neden oldu. Kalkınma Bakanı Cevden Yılmaz'ın 'Telefon edip ifşa edenlerinki haysiyetli bir davranış mıdır' ifadesi üzerine MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, 'Sizin bu hale düştüğünüz beni sevindirmiyor. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ne hale düştü. Üzücü bir olay. Bir havuz hadisesi var. Böyle bir hadise varsa bu havuza para koyduğu iddia edilenler bu millete küfrediyor. Duydunuz mu? Türk milletine böyle bir şey nasıl içinize siniyor? Türk milletine nasıl böyle bir hakareti reva görürsünüz. Biriniz çıkın da birşey söyleyin' diye konuştu.

Kaynak: Cumhuriyet

Kaynak: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/si...

Halaçoğlu: Başbakan Tv Yöneticisine 'Altyazıyı Kaldırın' Talimatı Verdi

TBMM Genel Kurulu'nda internetle ilgili torba tasarının görüşmeleri sırasında söz alan MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, tablet bilgisayarından Başbakan Erdoğan'la bir haber kanalının yöneticisine ait olduğunu belirttiği bir telefon görüşmesini dinletti.

Hürriyet gazetesinden Umut Erdem’in haberine göre MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Başbakan Erdoğan’ın haber kanalı yöneticisiyle yaptığı görüşmede, bu yöneticiden, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin konuşmalarının televizyon kanalında altyazı olarak geçmesinin kaldırılmasını istediğini savundu.

Halaçoğlu, daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü:

“Herhalde sansürden tutun da yapacağımız internet görüşmelerine kadar, bir skandalı hepiniz gözler önünde görebilecek durumdasınız. Aslında her şey iflas etmiştir. Türkiye Cumhuriyetini yönetenler iflas etmiştir. Kendi dikta rejimini nasıl kurduklarını ortaya koymuştur. Bütün basının nasıl kontrol altına alınarak, nasıl bir dolap çevrildiği gözler önüne serilmiştir. Konuşmaların altyazı olarak dahi geçmesine tahammül edemeyenler, ileri demokrasiden bahsediyor. Ayıptır. Bundan utanmanız lazım hepinizin. Böyle bir skandalı tarih daha yazmamıştır; ama artık sizin Başbakanınız adına yazmıştır tarih.”

Radikal

Kaynak: http://www.radikal.com.tr/politika/ha...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?