Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hakkını Neden Helal Etmediğini Anlatan Esnafın İsyanını Okuyunca İçiniz Cız Edecek!

2.1bPAYLAŞIM

Okuyunca içimiz yandı...

@hemdemc nickli bir vatandaş esnaf olarak yaşadığı zorlukları paylaşarak içini döktü. Bize de okuyarak üzülmek düştü...

İşte o yaşananlar: ⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
arif-ali

Hakkını helal eden varsa, hiç hakkı olmadığı için helal etmiştir. Elektrik dağıtım şrketlerine 3 milyar destek veren ilgili kişiler, esnafa "lan terbiyesiz, hala neden iflas etmedin sen" demekteler. Sonra da "Dinen kutsal sayılan" helallik istemekteler. Elektrik dağıtım şirketi ne yaptı da zarar etti? Biri bana bir açıklasın? Dağıtım bedeli diye aldıkları para bile yeter onlara.

cihan-ceyhan

Çok meraktayım kaç AKP'li hakkını helal etmiyor? Hala ölümüne oy verecekler var mı diye...

ahmet-yilmaz120

evet ölümüne oy vereceğim sanane

cihan-ceyhan

Benim için gerekli cevabı verdin ölecekmişsin oy verecekmişsin yeterli :)

darkosman

şu hakkımı helal etmiyorum olayınıda bırakın la kimsenin umrunda değil aq..hakkınızı helal etmemek borçları da ödemiyor..

kemal-saban

ne alaka amk salak mısın adam burada bizi yaşanan sıkıntılarla ilgili bilgilendirmeye, hükümetin a haberin söylediği gibi "en fazla yardım yapan ülke türkiye" gibi yanlış meselelerin ne derece gerçek dışı olduğunu söylemeye çalışıyor belki hükümetin bu gibi durumlara karşı yardımcı olması için vergi borçlarının ertelenmesi gibi bir amaçla kamuoyu oluşturmaya çalışıyor. sen okuyup geç değil amaç zaten

tc-elif

İçim o kadar acıyor ki ben esnaf değilim. Ev hanımıyım. Eşim de esnaf değil, emekli. Sanki bu çektikleri onlara değil de bana yapılmış gibi içim paramparça. Evine ekmek götürmek için evladının kursağına bir lokma ekmek sokmak için, hayatta kalmak için mücadele eden esnaflarımıza o kadar üzülüyorum ki anlatamam. İşsizlikten intihar eden insanlarımıza... Bağıra bağıra ağlamak istiyorum. Ülkemin haline, başımıza gelenlere sadece üzülüyorum. Elimden hiç bir şey gelmiyor ya kahroluyorum. Ne desem ne yazsam boşuna. O yüzden onların adına ben de HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.!

darkdream

Lan arkadaş hakaret etmeden konuşma yeteneğin yok mu senin insan gibi açıklamasını yapmış düşüncesini söylemiş ne diye küfür edip hakaret edip karşındaki insanı aşağılamaya çalışıyorsun ki şimdi bende sana küfür etsem nasıl olur? akıl yaşın daha 0-4 yaş grubunda senin büyüdüğünde hakaret etmeden konuşabildiğinde gel sen hadi git şimdi kumda oyna

hacibektasi-veli

Esnafı öldürüp bitirdiler, bende bir esnafım durum çok zor vergisi ayrı, elektrik su ısınma giderleri ayrı dert hiçbir kurum pandemide almayalım demiyorlar hadi kurumu geçtim lan bağkur primini hangi akla hizmet 850tl den 1050tl ye çıkartırsın zaten iş yok, hayat zor nasıl bir mantık bu biz karşılayalım sizi bu zor durumda destekleyelim diyeceklerine köstek olunurmu ya..... Hakkım dibine kadar haram olsun açık ve net.

Görüş Bildir