Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hakkımı Fatma Şahin'e Helal Etmiyorum

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Hakkımı Fatma Şahin'e Helal Etmiyorum

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Meclis Genel Kurulu’nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın bütçe görüşmesinde Eskişehir’de Gezi eylemleri sırasında öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz’ın mektubunu kürsüye taşıdı. Anne Korkmaz mektubunda ''Yavrusu kucağından alınan bir anne olarak ben hakkımı Fatma Şahin’e helal etmiyorum'' diyor.

“Sayıştay raporları buraya gelmeden bu bütçe gayrimeşru bütçedir, bu bütçe helal bütçe değildir. Bu bütçe anaların gözyaşını dindirir mi?” diyen Yüceer, Emel Korkmaz’ın kadın bakan olarak acısına sessiz kalan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e hakkını helal etmediğini söyledi. Yüceer, kürsüden bir bölümünü okuduğu mektupta anne Korkmaz’ın mesajlarını şöyle aktardı:

ÜZÜLDÜK DESELERDİ

“Ali İsmailimin yüreği sevgi doluydu, hayatı, insanları, doğayı, hayvanları çok seviyordu. Bu acıyla nasıl yaşayacağımı düşünürken şimdi bizlere yeni acılar yaşatıyorlar. Ali İsmail’in davasını bizlerden kaçırıyorlar. Ali İsmailim, o gün arkadaşlarıyla yeni bir eve taşınma telaşı içerisindeydi. Kontrat imzalayıp kendi evlerine döndükleri sırada o akşam, yapılan yürüyüşü görmüşler ve katılmışlar. Eşyaları odasına geldi ancak kendisi eve gelemedi. Neden benim yavrumu öldürdüler? Yavrumun acımasızca öldüresiye dövüldüğünü, nasıl katledildiğini herkes izledi. Sayın Fatma Şahin izlerken hiç mi içi sızlamadı, hiç mi duygulanmadı ki bir kez olsun ‘Böyle olsun istemezdik’ demedi, bir başsağlığı dilemedi. Benim yavruma dünyanın her yerinden rahmet okundu. Yavrusu kucağından alınan bir anne olarak ben hakkımı Fatma Şahin’e helal etmiyorum. Allah hiçbir anneye bu acıyı yaşatmasın.”

Hürriyet

Haberin Tamamı İçin:

Ali İsmail'in Annesi: Hakkımı Fatma Şahin'e Helal Etmiyorum

Ali İsmail'in annesi, Milletvekili Candan Yüceer'e yazdığı mektupta 'Yavrusu kucağından alınan bir anne olarak ben hakkımı Fatma Şahin’e helal etmiyorum' dedi

Ali İsmail'in annesi Emel Korkmaz, Fatma Şahin'e sitem etti. CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer'e mektup yazan Korkmaz'ın mektubunun bir bölümü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında Yüceer tarafından okundu.

Bülent Sarıoğlu'nun Hürriyet'te yer alan yazısına göre,Candan Yüceer, ''Bu bütçe anaların gözyaşını dindirir mi? '' sözlerinin ardından mektubun bir bölümünü okudu. “Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz’ın aile bakanı olarak acısına sessiz kalan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e hakkını helal etmediğini'' söyleyen Yüceer, anne Korkmaz’ın mesajlarının bir kısmını şöyle aktardı:

'Fatma Şahin'in hiç mi içi sızlamadı'

“... Bu acıyla nasıl yaşayacağımı düşünürken şimdi bizlere yeni acılar yaşatıyorlar. Ali İsmail’in davasını bizlerden kaçırıyorlar. Ali İsmailim, yeni bir eve taşınma telaşı içerisindeydi. Kontrat imzalayıp kendi evlerine döndükleri sırada o akşam, yapılan yürüyüşü görmüşler ve katılmışlar. Eşyaları odasına geldi ancak kendisi eve gelemedi.... Yavrumun acımasızca öldüresiye dövüldüğünü, nasıl katledildiğini herkes izledi.

T24

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk PartisiEskişehirFatma ŞahinTekirdağ
Görüş Bildir