Hakkari'de Şehit Sayısı 4'e Yükseldi...

 > -

Hakkari’nin merkeze bağlı Ağaçdibi Köyü yakınlarında PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 3 asker şehit oldu, 3 asker de yaralandı. Çatışmada 5 teröristin de ölü ele geçirildiği bildirildi. Yaralı askerlerden biri daha bugün tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak şehit oldu ve Hakkari'deki şehit sayısı 4'e yükseldi.

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre çatışma, saat 11.00 saralarında merkeze yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunan Hakkari-Çukurca karayolu üzerindeki Ağaçdibi Köyü kırsal kesiminde meydana geldi. 

Operasyona çıkan askerler, bir grup PKK'lı teröristle karşılaştı. Çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 3 asker şehit olurken, 3 asker de yaralandı. 

5 teröristin ölü ele geçirildiği çatışmada yaralanan askerler Hakkari Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

1 asker daha şehit oldu...

Arşiv

Operasyonların sürdüğü Hakkari'de dünkü çatışmada yaralanan askerlerden biri kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Hakkari'de dünden bu yana verilen şehit sayısı 4'e yükseldi.

Geçtiğimiz günlerde Tendürek'te 10 şehit verilmişti

Başbakan Yıldırım, Tendürek saldırısında şehit olan 2 askerin cenaze törenine katılmıştı

3 gün önce Tendürek Dağı'nın eteklerindeki korucu noktalarına yapılan saldırı sonucu 7 korucu ile 1 uzman çavuş, 1 jandarma er ve bir emekli köy korucusu şehit düşmüştü. 

Saldırıda 3 asker ve 2 vatandaş da yaralanmıştı...

Ağrı'da PKK Saldırısı: Şehit Sayısı 10'a Yükseldi - onedio.com
Ağrı'da PKK Saldırısı: Şehit Sayısı 10'a Yükseldi - onedio.com

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir