Hakkari'de Köylüler, Temeli Atılan Jandarma Kontrol Noktasını Yıktı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Hakkari'de Köylüler, Temeli Atılan Jandarma Kontrol Noktasını Yıktı

Hakkari'de Köylüler, Temeli Atılan Jandarma Kontrol Noktasını Yıktı

Hakkari'ye 20 kilometre uzaklıkta bulunan Kırıkdağ Köyü'nde jandarma tarafından yeni bir kontrol noktasının yapılması, BDP'lilerin ve köylülerin tepkisine neden oldu. Sadece temeli atılan kontrol noktası protestoya gelen kadınlar tarafından yıkıldı.

Zap Jandarma Karakolu'na 50 metre mesafede olan ve Kırıkdağ köyü ile 16 mahalleye ulaşım sağlayan yola yeni kurulmak istenen kontrol noktası protestoya neden oldu. Aralarında BDP 'li Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, BDP Parti Meclisi üyesi M. Sıddık Akış, BDP Hakkari il Başkanı Rahmi Kurt, BDP Merkez ilçe Başkanı Yavuz Aksaç, il genel meclis üyeleri ve kadınların bulunduğu yaklaşık 100 kişi köyde biraraya geldi. BDP'li bir grup yeni temeli atılan kontrol noktası ile ilgili Jandarma Karakolu'nda yetkililerle görüştükten sonra sadece temeli atılan kontrol noktasında toplanarak burada basın açıklaması yaptı.

BDP'Lİ AKIŞ: KARAKOLUN 50 METRE YANI BAŞINDA YENİ BİR ASKERİ KONTROL NOKTASI KURULMUŞ

BDP'li M. Sıddık Akış, çok hassas bir süreçten geçtiklerini, böyle bir süreçte herkesin elini taşın altına koyup desteklenmesi gerektiğini söyledi. Akış şöyle "Karakolun 50 metre yanı başında yeni bir askeri kontrol noktası kurulmuş. Kırıkdağ köyüne bağlı 16 mahalle var. Burada kendi köylerine koyun sağmaya giden köylülerin, kadınların dahi kimlikleri sorulmakta ve arama yapılmaktadır. Bunun kadar ayıp bir şey yoktur. Biz bu insanları bu zülmün yapılmasını doğru bulmuyoruz. Bunun için köylülerin göstermiş olduğu tepki yerindedir. Biz de BDP olarak bunu desteklemek için buraya geldik" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Barış ve Demokrasi PartisiHakkarikadınlar
Görüş Bildir