Hakkari'de 6 Ekim'e Kadar 7 Askeri Yasak Bölge!

 > -

Hakkari'de 6 Ekim'e Kadar 7 Askeri Yasak Bölge!

Hakkari'de 6 Ekim'e Kadar 7 Askeri Yasak Bölge!

HAKKARİ Valiliği ilde geçici askeri yasak bölge olarak ilan edilen alanları yazılı açıklamayla duyurdu. 7 ayrı bölgedeki yasak 6 Ekim 2012’ye kadar sürecek.

Son günlerde yoğun olarak PKK’ya karşı operasyonların yürütüldüğü ve çatışmaların çıktığı Hakkari’de bazı bölgeler geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edildi. Hakkari, Şemdinli, Çukurca ve Yüksekova İlçeleri’ndeki askeri yasak bölgeleri Hakkari Valiliği yazılı açıklamayla duyurdu. 7 ayrı bölge "İkiyaka bölgesi, Şırnak Beytüşşebap doğusu ve Hakkari merkez bölgesi Altındağlar, Buzul Dağı bölgesi, Alandüz Bölgesi, Balkaya Dağları Bölgesi, Gediktepe ve Karadağ bölgesi, Çağlayan ve Pirinçeken Bölgesi" olarak belirtildi.

Haberin Tamamı İçin:

Hakkari'de 7 bölge sivillere yasaklandı

Hakkari'de 7 bölge sivillere yasaklandı

ZEKİ DARA-AHT

22 Temmuz'da bir grup PKK'lının Şemdinli ilçesinin Bağlar ve Günyazı köylerinin kırsalında kimlik kontrölü yapmasının ardından bölgede PKK'lılara karşı başlatılan operasyonlar sürerken, önceki gece de PKK'lıların saldırısı sonucu 6'sı asker 2'si köy korucusu 8 güvenlik görevlisinin şehit olduğu Hakkari'de Valilik, çatışma ve operasyonların sürdüğü 7 bölgeyi geçici askeri güvenlik bölgesi ilan ederek buraları sivillere kapattı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

HakkariŞehitŞırnak
Görüş Bildir