Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hakan Şükür'den Diyarbakır Önerisi

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Hakan Şükür'den Diyarbakır Önerisi

Hakan Şükür'den Diyarbakır Önerisi

Diyarbakırspor Kulübü eski Futbol Şube Sorumlusu Salih Akçadağ AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgenin hiçbir futbol takımının Süper Lig ya da Bank Asya Ligi'nde yer almadığını anımsattı.

Gençleri ve çocukları spora yönlendirmenin en kolay yolunun futbol olduğunu kaydeden Akçadağ, "Diyarbakır, Batman, Mardin, Malatya, Siirt ve Van'ın Süper Lig'de takımı yok. Gençlerin Süper Lig coşkusunu yaşaması için Hakan Şükür'ün önerisini değerli buluyorum. Çözüm sürecinin uygulamaya konulduğu bu dönemde, Diyarbakırspor'un Süper Lig'de olması daha da anlamlı olacak. Diyarbakırspor'un Süper Lig'e çıkması hepimizi mutlu edecek" diye konuştu.

Şükür'ün önerisi önemlidir

Yeni Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Fevzi İlhanlı, Hakan Şükür'ün önerisinin daha önce Kayserispor ile Kayseri Erciyesspor arasında uygulandığını anımsattı.

Diyarbakır'ın hatta Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki sporseverlerin bölge takımlarının son yıllarda aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle futboldan uzaklaştığını bildiren İlhanlı, bu nedenle 3 yıl önce Yeni Diyarbakırspor Kulübü'nü kurduklarını söyledi. İlhanlı, takımının bu sezon Bölgesel Amatör Ligi'nde (BAL) şampiyon olarak Spor Toto 3. Lig'e yükseldiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Nüfusunun büyük çoğunluğunu çocuk ve gençlerden oluşan Diyarbakır'ın, futbol heyecanından uzak kalmaması için çaba gösteriyoruz. Bu nedenle bir kaç yıl içinde Süper Lig'e yükselmeyi hedefliyoruz. Bu hedefe doğru yol alırken, Milletvekili Hakan Şükür'ün önerisini çok yerinde buluyoruz. Barış sürecinin başladığı bugünlerde bölge halkının Süper Lig heyecanına tanık olmalıdır. Şükür'ün önerisi önemlidir ve Türkiye Futbol Federasyonu başta olmak üzere tüm kesimler tarafından desteklenmelidir.

Türkiye'nin her ilinde büyük taraftar kitlesine sahip olan Diyarbakır'ın mutlak suretle Süper Lig'e taşınmalıdır. Bu öneriyi destekliyoruz. Kulüp olarak İBB'nin isim hakkına talibiz."

Sıcak buluyorum

Diyarbakırspor Kulüp eski Başkanı Abdurrahman Yakut ise Şükür'ün futboldaki başarısının yanı sıra kişiliğiyle de takdir edilen bir siyasetçi olduğunu belirterek, Diyarbakırspor'un Türkiye'de 4 büyük takım gibi büyük seyirci kitlesine sahip olduğunu ifade etti. Önerinin uygulanabilir olduğunu savunan Yakut, Şükür'e Diyarbakırlılar adına teşekkür etti.

Yakut, Türkiye futbol tarihinde isim hakkının başka kulübe verilmesi ile ilgili örneklerin bulunduğunu vurgulayarak, "Uzun yıllar yaptığımız çalışmalar neticesinde Diyarbakır 33 bin kişilik stadyuma kavuşuyor. Bu muhteşem stadyumun yer alacağı Diyarbakır'ın Süper Lig'de mutlak suretle takımının yer alması gerekiyor. Bu öneri gerçekleşmezse dahi Diyarbakırspor'un Süper Lig'e çıkarılması için gerekli destek sunulmalıdır. Bu konuda üzerime düşen görevi yerine getirmeye hazırım" diye konuştu.

Heyecan yarattı

Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (ASKF) Şube Başkanı Remzi Dayan, Diyarbakır'ın yanı sıra Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki futbol takımlarının son yıllarda başarısız olduklarını, bunun da gençleri futboldan uzaklaştırdığını söyledi.

Şükür'ün önerisinin hayata geçirilmesinin gençleri yeniden spora yönlendireceğini aktaran Dayan, "Önerinin uygulamaya geçirilmesini istiyoruz. Bu konuda her türlü katkıyı sunmaya hazırız. Hakan Şükür'e önerisi için teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

Diyarbakırspor Kulübü eski Basın Sözcüsü Kenan Aksu, bölgenin temsilcisi konumunda olan Diyarbakır'ın Süper Lig'de takımının olması gerektiğini dile getirerek, şöyle dedi:

"Hükümetin şiddetin sona ermesi için hayata geçirmeye başladığı çözüm süreci bölgeye büyük katkı sunuyor. Siyasi desteklerin yanı sıra spor alanındaki gelişmelerin de süreci destekleyeceğine inanıyorum. Bu düşünce uygulanırsa çözüm sürecine büyük katkı sunar. Milletvekili Şükür'ün önerisi bizde büyük heyecan yarattı. Umarım önerinin gerçekleşmesi için herkes destek sunar. Bu fikir kesinlikle uygulamaya konulmalıdır." Haberin alındığı kaynak » www.kthaber.com

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DiyarbakırHakan Şükürİstanbul Büyükşehir BelediyesiKayseriKayserisporMalatyaMardinTFFVanfutbol
Görüş Bildir