Hakan Fidan İfade Vermeye Gitmedi

-

Hakan Fidan İfade Vermeye Gitmedi

Hakan Fidan İfade Vermeye Gitmedi

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin: http://www.ntvmsnbc.com/id/25323163

Hakan Fidan İfade Vermeye Gitmedi

Sondakika.com - PKK ile Oslo'da yapmış olduğu görüşmelerden dolayı MİT Müsteşarı'nın ifadesine başvurmak isteyen Savcı Sarıkaya, yaptığı bu hamlesinin ardından görevden el çektirildi ve bazı bilgileri sızdırmış olabileceği ile ilgili de soruşturmaya tabi tutuldu. Söz konusu soruşturmayı HSYK yürütüyor. PKK ile Oslo'da yapmış olduğu görüşmelerden dolayı MİT Müsteşarı'nın ifadesine başvurmak isteyen Savcı Sarıkaya, yaptığı bu hamlesinin ardından görevden el çektirildi ve bazı bilgileri sızdırmış olabileceği ile ilgili de soruşturmaya tabi tutuldu. Söz konusu soruşturmayı HSYK yürütüyor.
Bu arada TBMM de Başbakan tarafından herhangi bir görev için özel olarak görevlendirilen MİT mensuplarının soruşturulmasını zorlaştıran yeni bir yasa tasarısı kabul edildi. Buna göre söz konusu MİT mensuplarını hakkında soruşturma açılabilmesi için Başbakan'ın özel izni gerekiyor.
Söz konusu yasa TBMM'de kabul edildi ve Cumhurbaşkanlığı Köşkü'ne gönderildi.

Haberin Tamamı İçin: http://www.sondakika.com/haber-hakan-fid...

Hakan Fidan İfade Vermeye Gitmedi

Radikal - MİT Müsteşarı'nın ifadeye çağırılması bir ilk olsa da benzer bir olay daha önce de yaşanmıştı. Erzincan'daki Ergenekon yapılanması kapsamında Erzurum'da bazı MİT mensupları özel yetkili savcılar tarafından ifadeye çağırılmıştı. Ancak dönemin MİT Müsteşarı Emre Taner MİT kanunu gereği bu kişilerin ifadeye çağırılamayacağını belirtmişti. Ancak dönemin özel yetkilisi savcısı Osman Şanal 250 ve 251'inci maddeleri dayan...

Haberin Tamamı İçin: http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?a...

Hakan Fidan İfade Vermeye Gitmedi

Ensonhaber.com - Görevden el çektirilen İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Sadrettin Sarıkaya, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı ifadeye çağırmıştı. Hükümet jet hızıyla yasal düzenleme yaparak bu durumun önüne geçti. Ve Fidan'ın ifadesi için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı görevlendirildi. Hakan Fidan, mazeret bildirerek ifade vermeye gitmedi.

Haberin Tamamı İçin: http://www.ensonhaber.com/hakan-fidan-sa...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Başlıklar

AnkaraBaşbakanErgenekonErzurumİstanbulTürkiye Büyük Millet Meclisiolay
Görüş Bildir