Görüş Bildir

Hakan Akkaya'ya Hapis Şoku!

Anasayfa > Gündem

Hakan Akkaya'ya Hapis Şoku!

Modacı Hakan Akkaya'nın da aralarında bulunduğu 11 sanığın 'uyuşturucu madde ticareti yapmak ve temin etmek' suçlarından yargılandığı davada mahkeme heyeti, sanık Akkaya'ya 'uyuşturucu madde bulundurduğu' gerekçesiyle 10 ay hapis cezası verdi. Heyet, cezanın hükmünün açıklanmasını geri bıraktı.

İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına, 6 tutuklu sanık ile aralarında Hakan Akkaya'nın da bulunduğu 5 tutuksuz sanık katıldı.

Duruşmada son sözleri sorulan sanık Hakan Akkaya, ilk günden beri itiraflarda bulunduğu ve samimi olarak her şeyi ifade ettiğini belirterek, hakkında tedavi kararının verilmesini talep etti.

Diğer sanıkların da son sözlerinin sorulmasının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklardan Hakan Akkaya, Emre Bekir Özmen ve Emrah Yazar hakkında ''uyuşturucu madde bulundurmak'' suçundan 1 yıl hapisle cezalandırılmalarına karar verdi.

1 yıl süreyle tedavi görecek

Sanıkların duruşmadaki iyi hallerini dikkate alarak cezayı 10 aya düşüren mahekeme heyeti, sanıkların kişilik özellikleri ve yeniden suç işlemeyeceği hususunda mahkeme heyetinde kanaat hasıl olduğundan hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ve 5 yıllık denetim süresine tabi tutulmasına karar verdi. Heyet, ayrıca sanıklar Akkaya, Özmen ve Yazar'ın 1 yıl süreyle tedavi görmesine de hükmetti.

Mahkeme heyeti, sanıklar 5 yıllık denetim süresi içerisinde kasten bir suç işlememesi halinde açıklanması geri bırakılan hükmün ortadan kaldırılarak davanın düşürülmesine, kasıtlı bir suç işlemesi halinde ise hükmün açıklanmasına karar verdi.

Tutuklu sanıklar İbrahim Özbattal, Melih Özalp ve Ayhan Uluç'a 'Uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar veren mahkeme heyeti, tutuklu sanık Maşallah Doğru hakkında ise 'uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan 7 yıl 6 ay, diğer 4 sanık hakkında da 10 ay ile 6 yıl 3 ay arasında değişen hapis cezasına hükmetti.

Vatan

Kaynak: http://www.gazetevatan.com/hakan-akka...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?