Haftanın Mobil Oyunu : The Walking Dead

CihazlarMobil-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Haftanın Mobil Oyunu : The Walking Dead

Dünya artık eskisi gibi olmayacak, ölüler artık ölü kalmıyor ve tek yapabileceğiniz şey kaçmak… Çizgi romanın dizi uyarlanmasından sonra yakaladığı başarıyı oyun sektörüne de taşıyan The Walking Dead, Telltale Games ile oldukça kaliteli bir oyun çıkarmış.

Ölüm Kapımızda

Eğer diziye veya çizgi romanı biliyorsanız, The Walking Dead bir zombi hikayesi olduğunu biliyorsunuz demektir. Diğer zombi oyunları ve dizilerine nazaran önümüze geleni vurmak yerine hikaye daha gerçekçi bir şekilde yaşayan insanların üzerinde dönüyor.

Oyun orijinal hikayedeki karakterler üzerinden değil yeni ve farklı karakterler üzerinde ilerlerken, Lee adında bir adamı oynuyoruz. Karısının onu aldattığı adamı öldüren Lee kelepçeli bir şekilde polis arabasında hapishaneye doğru ilerlerken yaptıkları bir kaza ile oyun başlıyor. Buradan sonra hayatta kalma macerasına dönen oyunda yapacağınız tercihler bütün oyunun yapısını değişitirebiliyor. Yapacağınız seçimler ile oyunun gidişatını değiştirebiliyorsunuz.

Clementine

Oyunun başlarında bulduğunuz küçük kız Clementine ile ilerlediğiniz oyunda, bir süre sonra bulduğunuz bir küçük kız. Ailesi evinden uzak ve yalnız bir şekilde kurtulmaya çalışıyor. İşte oyun burada başlıyor sizinle birlikte kalan Clementine bir yerden sonra oyunu oynama sebebinize dönüşüyor, bir çok şeyi onun için yapıyor ve onu korumaya çalışıyorsunuz. Eğer oyunu bitirirseniz onu korumanın ne kadar önemli olduğunu görebileceksiniz.

Oyunun grafikleri, çizgi roman havasında işliyor, ve tipik bir macera oyununun elementlerini taşıyor. Oyunda yaptığınız her tercih, söylediğiniz her cümle oyundaki gidişatınızı değiştiriyor, o yüzden bir seçim yapmadan önce düşünmek gerekir. Oyunun hikayesi ise altın değerinde, oldukça başarılı ve sizi çok etkiliyor.

Oyunun şimdilik sadece App Store’da bulunduğunu ve Android platformunu desteklemediğini ekleyelim. Eğer diziyi de sevdiyseniz kesinlikle oynamanız gereken bir oyun olduğunu açıkça belirtebiliriz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AltınAndroidPolisTercihdizioyun
Görüş Bildir