Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hafızan Ne Kadar İyi?

-

Gösterdiğimiz fotoğraf ve resimlerden kaçını hatırlayacaksın? Hadi beyin gücüne kuvvet...

Bu fotoğrafları aklına kazımaya çalış! Mesela bunu:

Tamamdır

Bunu da:

Tamamdır

Bunu da:

Tamamdır

Bunu da:

Tamamdır

Bunu da:

Tamamdır

Bunu da:

Tamamdır

Hadi bunu da:

Ok

Şunu da:

Aklıma kazıdım

Şunu da:

Tamamdır kazıdım aklıma

Az kaldı... Bunu da kazı aklına:

Kazıdım gitti!

Şu da var:

Lezzetliymiş, tamamdır!

Peki ya şu:

Ok

Şimdi derin bir nefes al ve gösterdiğimiz fotoğrafları bir düşün ve hazır olduğunda teste başla! Soruları sayfayı aşağıya kaydırarak çözebilirsin!

Hazırım

1. Bu fotoğraf tanıdık geldi mi?

Kesinlikle evet
Hayır
Emin değilim

2. Bu gördüğün fotoğraflardan biri miydi?

Evet
Hayır

3. Şunlardan hangisini görmüştün?

4. Peki ya bu resim gördüklerinden biri miydi?

Evet
Hayır
Galiba

5. Hangi fotoğrafı gördün?

6. Hangi çizgi filmi göstermiştik sana?

Jetgiller
Taş Devri
Scooby Doo

7. Bu resmi daha önceden gördüğünü hatırlıyor musun?

Galiba, ama emin değilim
Evet
Hayır

8. Bu resimdeki köpek hangi renkti?

Sarı
Kırmızı
Turuncu

9. Karnında çilek duran bu kız kimdi ki?

Jennifer Lawrance
Keira Knightley
Winona Ryder
Natalie Portman

10. Hangisi sana gösterdiğimiz resimdi?

11. Bu hangi derginin kapağıydı?

Newsweek
Glamour
TIME
Vogue

12. Resimdeki kadının kıyafeti hangi renkti?

Biraz çalışman gerekiyor!

Yine de güzel denemeydi; ancak hafızanı kuvvetlendirmek için biraz çalışman gerekiyor. Çünkü beyin dediğin şey aslında bir kas ve ne kadar çalıştırırsan o kadar ilerler. Bunun yanında ayrıntılara biraz daha önem vermen gerekiyor; çünkü unutma: Şeytan her zaman ayrıntıda gizlidir! Ayrıca beslenmene de dikkat etmen gerekebilir; araştırmalara göre köri, kereviz, brokoli, karnıbahar, ceviz gibi gıdalar hafızayı güçlendirir. Kısaca beyin bedava, at hafızaya, taşıyorsun boşuna, hammallığını yapma! Ona iyi bak...

Gayet iyi bir hafızaya sahipsin!

Sen gayet iyi bir hafızaya sahipsin ve gösterdiğimiz resimlerin/fotoğrafların çoğunu hatırladın. Dikkatlisin, büyük resmi görebiliyorsun. Bu testte birkaç detayın gözünden kaçması mühim değil; önemsememiş olabilirsin. Ancak konsantre olduğun zaman, daha iyisini yapacağından eminiz. Kısaca biz senin performansından etkilendik, sana da yetiyorsa ne ala? Kafana bizden selam söyle :)

Olağanüstü bir hafızaya sahipsin!

Etkileyici! Sen gerçekten über bir hafızaya sahipsin. Gösterdiğimiz fotoğrafları kusursuza yakın hatta kusursuz bir biçimde hatırladın. Buradan yola çıkarak senin zeki bir insan olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Fotografik bir hafızaya sahipsin, bu yüzden sana unutmayan adam/kadın diyebiliriz. Ayrıntıcısın, dikkatlisin ve analitik becerilerin yüksek. İşte tam da bu yüzden sen süper bir problem çözücüsün. Tebrikler tekrardan, bay/bayan dahi!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
belinay-yildirim

Etkileyici! Sen gerçekten über bir hafızaya sahipsin. Gösterdiğimiz fotoğrafları kusursuza yakın hatta kusursuz bir biçimde hatırladın. Buradan yola çıkarak senin zeki bir insan olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Fotografik bir hafızaya sahipsin, bu yüzden sana unutmayan adam/kadın diyebiliriz. Ayrıntıcısın, dikkatlisin ve analitik becerilerin yüksek. İşte tam da bu yüzden sen süper bir problem çözücüsün. Tebrikler tekrardan, bay/bayan dahi!

izmirli-italyan

Olağanüstü hafıza?Ben? ok.

yagiz-pg-karakoc

Olağanüstü bir hafızaya sahipsin

lana-del-reyy

Olağanüstü bir hafızaya sahipsin !

dilara.koc

Olağanüstü bir hafızaya sahipsin! Etkileyici! Sen gerçekten über bir hafızaya sahipsin. Gösterdiğimiz fotoğrafları kusursuza yakın hatta kusursuz bir biçimde hatırladın. Buradan yola çıkarak senin zeki bir insan olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Fotografik bir hafızaya sahipsin, bu yüzden sana unutmayan adam/kadın diyebiliriz. Ayrıntıcısın, dikkatlisin ve analitik becerilerin yüksek. İşte tam da bu yüzden sen süper bir problem çözücüsün. Tebrikler tekrardan, bay/bayan dahi!

Görüş Bildir