Hacettepe'de Bakan Kızı Protestosu

 > -

Hacettepe'de Bakan Kızı Protestosu

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne yasalar ve yönetmeliklere aykırı şekilde kabul edildiği iddia edilen Bakan Çelik'in kızı, mezuniyet töreninde krize neden oldu.

Acıbadem Üniversitesi’nde okurken, yasalar ve yönetmelikler delinerek, ek kontenjanla Türkiye’nin en iyi fakültelerinden biri olan Hacettepe Tıp Fakültesi’ne yatay geçişi sağlanan Çalışma Bakanı Faruk Çelik’in kızı Zeynep Çelik, okulunun mezuniyet töreninde protesto edildi.

Üniversitenin en başarılı öğrencileri olan ‘Yüksek şeref öğrencisi’nin kürsüden ilan edilmesini isteyen öğrenciler, konuyla ilgili kürsüde konuşma yaptı. Murat Çağan ismindeki öğrenci kürsüye çıkıp mikrofonu aldı. Önce “yüksek şeref öğrencisi”nin kürsüden ilanını öğrenciler arasında ayrıma neden olduğu, törene gelen aileleri rahatsız ettiği için istemediklerini anlattı. Ardından “ilk 10 bine girememiş Bakan kızını bu salonda oturttular ” diyerek rektörlüğü eleştirince mezuniyete katılan öğrenciler de Çağan’ı alkışlayıp, rektöre tepki gösterdiler.

“BAKAN KIZI DEĞİL, ONUN BİR ADI VAR

Öğrencinin konuşması üzerine Rektör Murat Tuncer de kürsüye çıktı ve Çelik’i savundu. Tuncer, “ onun bir adı var Bakan kızı değil” dedikten sonra kontenjan açtıklarını ve Zeynep Çelik’in bu sayede bölüme girdiğini söyleyince öğrenciler tarafından bir kez daha yuhalandı.

Gazeteport.Com

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir