Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hac Kuraları Bugün Çekiliyor

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

serhaber.com [İçten Haberler]

serhaber.com [İçten Haberler]

Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu'nda yapılacak kura çekimi 29 Mayıs 2012 Salı günü sabah saat 10.00'da başladı

2012 Yılı Hac Kur'aları 29 Mayıs 2012 Salı günü Saat 10:00'dan itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Konferans Salonu'nda Basına ve Halka açık bir şekilde çekilecek.

Kura Sonuçlarını 29 Mayıs 2012 Salı günü Saat 21:00'dan itibaren bu sayfadan öğrenebilirsiniz. Hacı adayları T.C. kimlik numaralarını girerek sonuçları öğrenebilirler. Ancak yoğunluk olacağı için sayfayı sürekli yenilemek gerekebilir.

Kutsal toprakların hasretiyle yananlardan nasipli olanlar bugün ferahlayacaklar. Sonra da İl müftülükleri önünde hac kayıtlarının başlayacağı tarih olan 4 Haziran Pazartesi gününü bekleyecekler. 4 Haziran gelince de Diyanetle mi yoksa özel şirketle mi hacca gideceklerini, özel şirketle gideceklerse hangi şirketle gideceklerini kayıt esnasında bildirecekler. İki yıldır özel şirketler arasında en çok hacıyı Semerşah Turizm götürüyor. Bu yıl da kayıt yapılan bütün müftülüklerin önünde Semerşah Turizm görevlileri hazır bulunacaklar.

Hac meşakkatli bir amel olduğu için bazen firmalar, rehberler hatta hacılar takva yerine kolaylıklara yönelebiliyorlar. Böylece belki de ömürde bir kez ele geçecek olan haccın sünnetlerini ve edeplerini ifa etme fırsatını kaçırıyorlar. Semerşah Turizm ise hac hizmetinde önceliği bu konuya veriyor. Hacılarını takvaya teşvik ediyor, ibadetlerinde onlara rehberlik ediyor.

Hac organizasyonlarında fiyatlar değişmiyor. Çünkü belirli standartlara göre Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sabitleniyor. Ancak şirketler belirlenen şartları iyileştirebiliyorlar. Örneğin Diyanet 3500 metreye kadar otel tutma izni vermişken 1500 metrede otel tutarak hacılara kolaylık sağlayabiliyorlar. Semerşah Turizm de şartları zorlayarak hacıların en lehine olan tercihlerde bulunuyor. Mümkün olduğunca en yakın ve güzel otelleri tutuyor.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Hac
Görüş Bildir