Habervaktim: 'Sırrı Süreyya Hiç de Üzülmüş Gibi Değil'

 > -

Habervaktim: 'Sırrı Süreyya Hiç de Üzülmüş Gibi Değil'

Habervaktim: 'Sırrı Süreyya Hiç de Üzülmüş Gibi Değil'

Habervaktim sitesi bugün Sırrı Süreyya Önder'in Lice olayından sonra "hiç üzgün görünmediği" hakkında bir haber yayınladı. İmzasız yayınlanan haberde eylemcilerin "vur patlasın çal oynasın" eğlendikleri ifade edilirken gülenlerin başında Sırrı Süreyya Önder'in olduğu vurgulanıyor. Habere Önder'in gülerken çekilmiş bir fotoğrafı eşlik ediyor...

İşte o haber:

Diyarbakır Lice’de yapılmakta olan karakola, BDP’nin organize ettiği bir grup molotoflarla saldırmış ve bu saldırıda 1 kişi ölmüştü.

Bunu bahane eden BDP ve yandaşları, Gezi Parkı eylemlerinde sessiz kalan Kürtleri sokağa çekmek için 3 gündür İstanbul’un muhtelif semtlerinde gösteriler yapıyorlardı.

Dün Taksim Meydanı ve İstiklal caddesinde BDP’lilerin de katılımıyla, aynı amaçla bir gösteri düzenlendi.

Açıklanan amaç Lice’de bir kişinin ölümü ile sonuçlanan olayları gündeme getirmekti ama bir kişinin ölmesi, göstericilerin umurunda değilmiş ki, hepsi vur patlasın çal oynasın havasında, gülerek eylem yaptılar.

Gülenlerin başında Sırrı Süreyya Önder vardı. Anlaşılan o ki, bunlar ölümlere üzülmüyorlar; eylem ve festival için fırsat çıktı diye seviniyorlar.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Barış ve Demokrasi PartisiDiyarbakırFestivalGezi ParkıİstanbulLice
Görüş Bildir