Şimdiki Aklı Olsa Mıydı?

 > -

Şimdiki Aklı Olsa Mıydı?

Glenn Close, “Öldüren Cazibe” filmindeki efsanevi rolünden pişmanlık duyduğunu açıkladı.

Glenn Close’a En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ı getiren Fatal Attraction/ Öldüren Cazibe filmindeki Alex Forrest karakteri, sinema tarihinin en etkileyici karakterlerinden biri olarak zihinlere kazındı. Ne ki Close, filmdeki rolünden pişmanlık duyduğunu açıkladı. Oscarlı oyuncu, “şimdiki aklı olsa” karakteri ruhsal bozukluklarla mücadele eden biri olarak canlandıracağını söyledi.

1987 tarihli filmde, Glenn Close ve Michael Douglas başrolleri paylaşıyordu. Evli bir adamla ilişki yaşayan Forrest, ilişkilerinin bitmesi üzerine haneye tecavüz girişiminde bulunuyor, hatta ailenin beslediği tavşanı katlediyordu. Filmin gişede büyük başarı yakalaması üzerine, İngilizcede dengesiz insanları tanımlamak için “tavşan kaynatan” tabiri kullanılmaya başlamıştı. Ailesinde psikolojik bozukluklarla mücadele eden pek çok kişi bulunan Close, şimdi rolü yanlış anladığını söylüyor.

Glenn Close, filmdeki kadını tutkulu bir âşık olarak canlandırmakla hata ettiğini söylüyor. CBS kanalına konuşan Close, “Şimdiki aklım olsa, senaryoyu başka bir gözle okurdum. İşin ilginci role hazırlanırken iki psikiyatrla görüştüm. Hiçbiri kadının akli dengesinin yerinde olmadığını gündeme getirmedi. Hâlbuki şimdiki aklım olsa, ilk düşüneceğim şey bu olurdu” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

SinemaTecavüz
Görüş Bildir