Görüş Bildir

Güzellik Sözlüğü: Primer Nedir? Nasıl Kullanılır?

Anasayfa > Cafe > Güzellik

Primer, ismini çok duyduğumuz, kullanmaya başlayanların makyaj çantalarının olmazsa olmazı olan makyaj malzemesi! Peki tam olarak ne işe yarar ve neden kullanılır. Hazırladığımız rehberle tüm soruların yanıt bulacak!

Hazırlık zamanı

İsminden de anlaşılacağı gibi primer (makyaj bazı) makyaj öncesi cildini hazırlamana yardımcı oluyor. Cilt, kirpik ve göz için farklı türde primerlar var. Makyaj öncesi uygulandığında makyajın kalıcılığını arttırıyor ve dağılmasının önüne geçiyor. En çok kullanılan primer türü ise yüz için olanı.

Bonus: Makyaj öncesi gözenek görünümünü azaltıyor, pürüzsüzleştiriyor ve cildin yumuşak bir yapıya sahip olmasını sağlıyor. Bu ürün yalnızca tenini makyaja hazırlamıyor, aynı zamanda ciltle makyaj arasında bariyer görevi görerek cildi koruma altına alıyor. Fondöten ya da pudranın ince çizgilerin arasında birikmesine engel oluyor, burun çevresindeki kızarıklıkların ve gözeneklerin görünümünü azaltıyor.

Aynı zaman cilt tipine yönelik primer da kullanabilirsin. Yağlı ciltler için matlaştırıcı, yorgun ve mat ciltler için aydınlatıcı primerlar ideal!

Ne zaman kullanmalı?

Pürüzsüz ve yumuşak bir cilt istediğin her an primerına yönel. Özellikle akşam yemeği randevundan önce makyajın kalıcılığını uzatmak için kullanmak iyi bir fikir. İş seyahatleri gibi makyajını tazelemeye fırsat bulamayacağın durumlarda kullanabilirsin. Cildindeki siyah noktalardan şikâyetçiysen, cildini makyajdan koruyarak siyah nokta oluşumunu önleyebilirsin!

Daha fazlası için: makyaj.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
4
2
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
ozilayn

okumadım,bişey anlamadım;okuyasım da yok!