Gürültü Savaşı, Işık Savaşına Döndü

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Gürültü Savaşı, Işık Savaşına Döndü

Gürültü Savaşı, Işık Savaşına Döndü

Çeşme'de, eğlence yerlerinin yüksek sesli müziğini yıllardr protesto eden Çelebioğlu ailesi bu kez yeni bir taktik denedi

Çeşme Aya Yorgi Koyu'ndaki eğlence yerlerinin yüksek sesli müzik yayınını protesto için dev hoparlörler kurdurup Mehter Marşı çaldıran Çelebioğlu Ailesi, şimdi de ışıklı taaruza geçti.

Koyun kendilerine ait bölümüne 20 metrelik projektör kulesi kurduran Çelebioğlu Ailesi, önceki gece eğlencenin doruğa çıktığı saat 02.00'de yüzlerce wattlık ampulleri yaktı. Ses ve ışık oyunlarının yapıldığı koy, projektörlerle bir anda "stad" gibi aydınlandı. Kuvvetli ışık Paşalimanı, Ilıca ve Boyalık mevkisinden bile görülür hale geldi. Eğlence mekanlarında bulunan müşteriler ise büyük şaşkınlık yaşadı. Projektörlerin 03.05'te kapatılmasının ardından eğlence yerlerinde bulunanlar alkışlarla durumu protesto etti.

"IŞIKLI TACİZ"

HT Egeli'nin ulaşmayı denediği Çelebioğlu Ailesi konuyla ilgili sessiz kalırken, koydaki işletmelerden Marrakech Beach Club'ın sahibi Mehmet Özöner, karşılaştıkları durumu "ışıklı taciz" olarak niteledi. Özener, şunları söyledi: "Bu yapılan çeşme turizmine vurulan bir baltadır. Bu koyda sadece hafta sonları gündüz ve gece olmak üzere 50 bin kişi eğlenip denize giriyor. Bu koy ve makanlar Çeşme'nin turizm atılımında lokomotiftir. Benim mücadelem mekanım için değil Çeşme turizmi içindir" dedi.

Yalnız kaldıklarını da sözlerine ekleyen Özöner" Çeşme'de ki otelciler, restoran sahipleri, Balık restoranları esnaf ve Alaçatı nerede. Buraya gelenler tüm Çeşme'ye para kazandırıyor ama bedel bize ödetilmeye çalışılıyor. Bizi yalnız bırakıyorlar. ama bedelini tüm Çeşme'de ki yatırımcılar ve esnaf öder bu bir turizm mücadelesidir"

BAKAN YILDIRIM VE VALİ KIRAÇ UZLAŞTIRMIŞTI

Aya Yorgi'deki gürültü savaşının kökeni 16 yıl önceye dayanıyor. Cennet koyda 1980'li yıllarda dönemin belediye başkanı Nuri Ertan'ın tavsiyesiyle arazi satın alan Çelebioğlu Ailesi, yazları Çeşme'de yaşamaya başladı. Ancak ev yaptıkları Aya Yorgi Koyu'na 1990'lı yılların ikinci yarısında arka arkaya beach cluplar yapılmaya başladı. Bunun üzerine aile, 16 yıl önce Aya Yorgi Koyu'nda ilginç bir eylem yaptı. Bölgedeki iki işletmenin yoğun rekabet çerçevesinde yaptıkları yüksek sesli müzik yayınına isyan eden Çelebi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Can Çelebioğlu ve anne Engin Çelebioğlu, bu işletmeleri protesto etmek için evinin bahçesine dev kolonlar yerleştirdi ve müziğin sesini sonuna kadar açtı. Can Çelebioğlu'nun çaldığı mehter marşı ve arabesk müzik, işletmelerde çalınan müziği bastırmış ve burada eğlenen binlerce kişi başka bir şey duyamaz hale geldi. Bölgede açılıp kapanan birçok işletme bulunurken gürültü savaşı hiç bitmedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

müzik
Görüş Bildir