Günün Gazete Manşetleri 26.10.2012

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün

Gazetelerde Bugün

CUMHURİYET

Yeni bir liderlik daha!

Dünya Ekonomi Forumu’nun 2012 Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu, Türkiye’nin geriye gittiğini ortaya koydu. Rapora göre Türkiye, kadın-erkek eşitliğinde 135 ülke arasında 124. durumda. İçinde yer aldığı Avrupa ve Orta Asya bölgesi ülkeleri arasında ise sonuncu sırada. Kadınların ekonomik hayata katılımı konusunda da yalnızca 5 ülkeden “iyi” durumda.

HÜRRİYET

Aradaki Türkler

KKTC'de doğdular, 'Kıbrıslıyız diyorlar', sayıları 20 bine ulaştı, ama vatandaş değiller. Hala T.C. vatandaşı gözüküyorlar. Onlara Kıbrıs'ta "Türkiyeli", Türkiye'de ise "Kıbrıslı" diyorlar.

MİLLİYET

İlk fatura 21.5 yıl

Hatay'da milletvekili oğlunun polisleri sıraya dizirdiği teşhis skandalında adli soruşturma tamamlandı. 3 polisle birlikte vekil oğlu ve arkadaşına toplam 21.5 yıla kadar hapis istendi.

VATAN

Gergin bayram

Ankara Valiliği'nin 29 Ekim yasağına Erdoğan 'İstihbarat var' diyerek destek çıktı. Kılıçdaroğlu ise 'İstihbaratla yönetilmiyoruz. Bayrağını al gel' dedi.

RADİKAL

5 bin çocuğa imam hatip sürgünü

Dersim'in çilesi 1938'de bitmemiş. 12 Eylül sonrasında 'Doğu İrşat Konferansları' adı altında 5 bin çocuk toplanıp il dışındaki yatılı imam hatiplere yollanmış.

AKŞAM

Vali hanım gereğini yapmış

Yalova'da Cumhuriyet Yürüyüşü'ne izin veren Türkiye'nin tek kadın valisi Esengül Civelek, Çankaya'nın talimatına uymuş. Cumhurbaşkanı Gül, 3 Ekim'de 81 ilin valisine gönderdiği yazıyla 'coşkulu kutlama ve halk katılımı' istemiş.

SÖZCÜ

Tayyip yine böldü

"Muhalefet buyursun, kendi belediyelerinde yürüsün 29 Ekim yürüyüşlerinin yasaklanması normaldir" dedi.

AYDINLIK

45 binlik konutu Vanlı'ya 75 bine sattılar

Tayyip Erdoğan'ın bakanları da toplayarak önceki gün Van'da yaptığı TOKİ şovunun altından büyük rant çıktı.

HABERTÜRK

Twit atmadı kovuldu

CHP'li vekil twit atmayan danışmanı işten attı, kavga çıktı, Meclis karıştı.

SABAH

Çılgın teminat paylaşılamadı

'Çılgın Mehmetler'in Başkentgaz'da yaktığı 92.6 milyon $'lık teminat, Ankara Belediyesi ile Hazine'yi karşı karşıya getirdi.

POSTA

Uyan uyan Gazi Kemal Ankara'nın haline bak

Ankara Valiliği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda eski TBMM önünden Anıtkabir'e yapılacak yürüyüşü yasaklamıştı. Valiliğin "Yasağa rağmen yürüyüş yapılırsa müdahale edilecek" demesinin ardından başlayan gerginlik dünkü açıklamalarla doruğa ulaştı.

BİRGÜN

Devrim, ezilenlerin bayramıdır

Hey Tekstil işçileri bayramın ilk gününü de direniş çadırında geçirdi. Ziyaretçiler geldiğinde yüzlerinde bir gülümseme belirdi. Asıl bayramı patronlar kaybettiğinde, emekçi kazandığında yapacaklarını söylüyorlar. BEDAŞ işçilerinin ise direniş alanında karşıladığı bu ikinci bayram.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAnkaraCumhuriyet BayramıCumhuriyet Halk PartisiHatayKKTCKemal KılıçdaroğluRecep Tayyip ErdoğanTürkiye Büyük Millet MeclisiVan
Görüş Bildir