Günün Gazete Manşetleri | 22.10.2012

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün

Gazetelerde Bugün

CUMHURİYET

Savaşın lafı bile kötü

TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner medyadaki otosansür konusunda kaygılı olduğunu söyledi. Boyner “Medya Türkiye’deki gelişmeler hakkında öyle sessiz kalıyor ki, bazen ben bile ‘Acaba yanlış mı yapıyorum? Daha mı dikkatli davranmam lazım?’ diye düşünmeden edemiyorum. Basındaki otosansür gerçekten kaygı verici” diye konuştu.

HÜRRİYET

İtiraz hakkı

Bugüne kadar takdir komisyonunun belirlediği arsa değeri üzerinden emlak vergisi ödeyen vatandaşa "İtiraz hakkın yok" deniliyordu. Ancak Anayasa Mahkemesi bu 'yanlış'ı düzeltti.

MİLLİYET

Şehnaz'ın son 60 günü

Şehnaz 15 yaşında başarılı bir öğrenci. Onun tek derdi okumak, babasının derdi ise 2 ay sonra askerden dönecek olan amca oğluyla evlendirmek.

VATAN

Kardeş katiline İngiliz pasaportu

20 yıl önce ablasını öldürüp İngiltere'ye kaçan Savaş Dilek'e verilen vatandaşlık İngiltere'yi ayağa kaldırdı. Yalan beyan veren kaçak katil için karar haftaya...

RADİKAL

Hayata küsme bozukluğu

"Türk, Kürt fark etmez, gençler öldürüyor" diyen Hasanoğlu, yas değil intikam istendiği, bunun da 'intikam fantezileri'nin gelişmesine ve öfkenin derinleşmesine yol açtığı fikrinde.

AKŞAM

Tayyip Erdoğan'ı 10 ay hapse mahkum ettiren 'Minareler süngü, kubbeler miğfer/Camiler kışlamız, müminler asker' dizeleri Meclis Darbe Araştırma Komisyonu'nun gündeminde. 28 Şubat'la Erdoğan'ı cezaevine götüren süreci, avukatı ve en yakınındaki isim olan Gümrük Bakanı Hayati Yazıcı anlatacak.

SÖZCÜ

Kürt devleti mi kurduracaksın

Bayramdan sonra çıkması beklenen Büyükşehir Yasası, AKP'de çatlağa neden oldu. Bazı vekiller bu sözlerle yasaya tepki gösterdi.

AYDINLIK

Putin'den telefonda rest

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Başbakan Tayyip Erdoğan 8 Ekim 2012'de telefon görüşmesi yaptı. Aydınlık, telefon görüşmesinin ayrıntılarını Suriye Dışişleri kaynaklarından öğrendi.

HABERTÜRK

'Türklere minnet duyuyorum'

Tunus devriminin önderi Raşid Gannuşi: "Din devleti değil, demokratik devlet inşa edeceğiz".

SABAH

Enkazından doğan kent

Devlet sözünü tuttu. Başbakan Erdoğan "Van'ı bir yılda yeniden inşa ederiz" demişti; yarın 12 bin konut sahiplerine teslim ediliyor.

POSTA

Bu kalp buna dayanır mı?

10 gün önce kalp ameliyatı olan Hüseyin Polat polis oğlunun şehit düştüğünü öğrenince fenalaştı, yine hastaneye kaldırıldı.

BİRGÜN

Küçüğü ezip yok etmek AKP'nin alışkanlığı oldu

Büyükşehir Belediyeler Kanunu Tasarısını gazetemize değerlendiren ODTÜ Öğretim Üyesi ve Kent Plancısı Doç. Dr. Tarık Şengül, "Büyüklerin küçükleri yuttuğu bir senaryo ile bir kez daha karşı karşıyayız" diyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanDarbeHayati YazıcıİngiltereKatilOrta Doğu Teknik ÜniversitesiPolisRecep Tayyip ErdoğanRusyaSavaşŞehitSuriyeTunusVanVladimir Putin
Görüş Bildir