Günün Gazete Manşetleri 22.09.2012

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün

Gazetelerde Bugün

CUMHURİYET

Adalete balyoz

Özel yetkili mahkemede görülen Balyoz davasında emekli orgeneraller Çetin Doğan, Halil İbrahim Fırtına ile emekli Oramiral Özden Örnek ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Darbeye eksik teşebbüs gerekçesiyle ceza 20 yıla indirildi. Milletvekili Engin Alan, Ergin Saygun, YAŞ üyesi Orgeneral Bilgin Balanlı’nın da aralarında bulunduğu 78 eski komutan 18 yılla cezalandırıldı.

HÜRRİYET

20+20+20

Balyoz davasında emekli orgeneraller Çetin Doğan ve İbrahim Fırtına ile emekli Oramiral Özden Örnem ağırlaştırılmış müebbete mahkum oldu. Mahkeme 'darbeye eksik teşebbüs' diye, 20 yıl hapis verdi.

MİLLİYET

5 bin sayfa belgeye 5 bin yıl hapis

21 Ocak 2010'da bir bavul içindeki 5 bin sayfa belgenin savcılığa teslim edilmesiyle başlayan Balyoz davası 108 duruşma sonunda tamamlandı.Bilanço ağır, 325 sanığa toplam 5 bin yılın üstünde hapis cezası çıktı.

VATAN

Ve Balyoz indi

Balyoz'da emekli ve muvazzaf 295 subay, ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum oldu. Ancak bu ceza, darbeye 'eksik teşebbüs'ten 20 ila 13 yıla indirildi. İlk üç sanık Çetin Doğan, Özden Örnek ve İbrahim Fırtına 20 yılla en ağır cezaya çarptırılan komutanlar oldu.

RADİKAL

Balyoz sert indi

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi, Balyoz davasında kararını açıkladı. Doğan, Fırtına ve Örnek'e oybirliğiyle ağırlaştırılmış müebbet verildi. Ceza 20 yıla indirildi. Diğer sanıkların çoğu 16 yıl ceza aldı.

AKŞAM

Balyozdan daha ağır

Tarihi davada karar... İlk kez bir sivil mahkeme, 'darbe' suçlamasıyla askerleri yargılayıp mahkum etti. 365 sanıktan 36'sı beraat etti, 325'i ceza yedi. En ağır ceza üç eski komutana: Özden Örnek, İbrahim Fırtına ve Çetin Doğan 20'şer yıl hapse çarptırıldı.

SÖZCÜ

Balyoz gibi ceza

2 kuvvet komutanı ve 1 ordu komutanına darbeden müebbet verildi. Ancak darbe yaşanmadığı için ceza 20'şer yıla çevrildi!

AYDINLIK

Kemal'in askerlerini selamlıyoruz

Görevde ve emekli 250'si tutuklu 365 subayın yargılandığı Balyoz Davası'nda karar açıklandı. Komutanların büyük bölümü hapse mahkum edildi.

HABERTÜRK

Bir bavuldan 5276 yıl çıktı

Balyoz Davası'nda 89'u general ve amiral 325 sanığa darbeye eksik teşebbüsten ceza yağdı.

SABAH

Yaşasın demokrasi

Ve Balyoz indi: Türkiye'de artık darbeler dönemi kapandı. 325 sanığa "Hükümeti yıkmaya teşebbüs"ten ceza yağdı.

POSTA

Ailelere darbe

Eski 1. Ordu Komutanı emekli Org. Çetin Doğan, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Org. İbrahim Fırtına ve eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek 20 yıl ceza aldı. 18 yıl verilen Orgeneral Bilgin Balanlı görevdeyken darbecilikten yargılanıp ceza alan en yüksek rütbeli subay olarak tarihe geçti.

BİRGÜN

Polis eşliğinde linç girişimi

Bingöl'de dün başlayan çatışmalarda 1 korucu yaşamını yitirip, 2'si yaralanınca kent karıştı. BDP İl binasıhı basan faşist kalabalık polis gözetiminde sopalarla saldırdı. BDP'liler de saldırıya karşılık verdi.

YENİ ŞAFAK

Eksik teşebbüs tam ceza

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Balyoz DavasıBarış ve Demokrasi PartisiBingölDarbeFırtınaİstanbulPolis
Görüş Bildir