Günün Gazete Manşetleri | 20.12.2012

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün

Gazetelerde Bugün

CUMHURİYET

Gözü emeklilerde

Ülkeler arası farkları unuttu Kişi başına milli gelirleri arasında dağlar kadar fark olan İngiltere ile Türkiye’yi kıyaslayan Mehmet Şimşek, Türkiye’de emeklilerin maaşlarının yüksek olduğunu ileri sürdü. Şimşek, “İngiltere’de çalışırken 100 lira alıyorsanız, emekli olduğunuzda 25 lira alıyorsunuz. Fakat Türkiye’de durum çok farklı. Hatta OECD ülkeleri arasında, çalıştığı dönemde aldığı paraya oranla emeklilikte alınan para en yüksek olan ülke Türkiye” dedi.

HÜRRİYET

Paşaya acılı anne isyanı

'Ahlaksızlık' iddiasıyla TSK'dan atılınca canına kıyan üsteğmen Nazlıgül'ün annesi Nevin Daştanoğlu,dün genelkurmaydaydı. 1'i Tuğgeneral 6 askerle görüşmesini Hürriyet'e anlattı.

MİLLİYET

Soruşturmayı açıp intihar etti

Fişleme skandalı ortaya çıktıktan 1 hafta sonra intihar eden Çağlar

VATAN

Tesadüfün bu kadarı

Hrant Dink'in Ölüm fermanını dediği kararın altına imza atan Yargıtay 9'uncu Ceza Dairesi, şimdi de verilen cezalar az mı çok mu ona karar verecek.

RADİKAL

Joker

Oğuz Demir ve Aydın Koral; Aksoy, Üçok, Mumcu ve Kışlalı cinayetlerinde arandı, aranırken yeni cinayetler işlendi, hala izleri yok.

AKŞAM

Bir başkadır benim memleketim

Kanlı planlara, ucuz seneryolara bir milletin cevabı... Türkiye, Hakkari için seferber oldu. 'Hava soğuk, elimi tutar mısın?' kamapanyasına 7 bölge, 81 ilden destek yağıyor. Emekçisi patronu, profesörü esnafı, sağcısı solcusu 'üşüyen çocuklar'ın buz gibi gerçeğinde birleşti.

SÖZCÜ

Barış'a Tayyip bombası

Başbakan'ın ODTÜ'ye gelişini protesto eden Üniversiteli Barış'ın başına, polisin attığı gaz bombası isabet etti. Barış ölümden döndü.

AYDINLIK

Komuta kademesi Rehin

Yaş üyesi bir komutan, 'Suriye'den tehdit yoktur. Patriotlar sıcak savaşa girmemize neden olabilir. ABD kukla kürt Devleti için çalışmaktadır' diyebilir mi?

HABERTÜRK

Yüce divan'da beraat çıktı

Yargıya rüşvet davasında deliller hukuksuz bulundu.

SABAH

Yasak deliller beraat getirdi

Yüce divan, Yargıtay yargıcı ile aralarında Yalçıntaş'ın bulunduğu 15 sanığın yargılandığı davada, 'Deliller hukuksuz' toplandığı için beraatkararı verdi.

POSTA

Aradığınız hayata şimdi ulaşılamıyor

Arzu Tavsamaz 13 yıldır böbrek hastası.Diyalize gidip gelebilmek için cep telefonunu sattı. Bu sırada 4 kez uygun böbrek bulundu. Telefonu cevap vermediği için yetkililer kendisine ulaşamadı. Böbrekler başkalarına nakledildi.

BİRGÜN

Parkta bacak kıran polislere ağır ceza

Avcılar'da bir parkta oturan Güney Tuna'yı döverek bacağını kıran ve beyin kanaması geçirmesine neden olan polislerden ikisi 6 yıl 8'er ay hapis cezasına çarptırıldı. Karar, açık alanda işkence yapan polislere verilen ilk ceza.

YENİŞAFAK

İskenderun'da israil bağlantısı deşifre oldu

Mavi marmara kanlı baskından 3 saat önce iskenderun'da 7 denizciyi şehit eden terröristlerin, israil'le bağlantısı gün yüzünde çıktı.

ZAMAN

'Hükümete silahlı ya da silahsız müdahalenin şartları oluşmadı'

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAydınBaşbakanHakkariİngiltereİntiharMehmet ŞimşekOrta Doğu Teknik ÜniversitesiRecep Tayyip ErdoğanRüşvetŞehitSuriyeTürk Silahlı KuvvetleriYargıtay
Görüş Bildir