Günün Gazete Manşetleri | 12.01.2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün | 12.01.2013

Gazetelerde Bugün | 12.01.2013

Ortaçağ zihniyeti

18 Mart Üniversitesi Rektörü Sedat Laçiner’in “İnsanın Şii olması Hıristiyan olmasından kötü. Çünkü Hıristiyan nihayetinde ehli kitaptır. Şiide, Alevide sapkınlık var. Şiiler ve Aleviler cennete gidemez” demesi Alevi derneklerini ayağa kaldırdı. Alevi örgütleri ‘Rektör efendi’nin üniversitelerin getirildiği noktayı ortaya koyduğunu belirtti.

HÜRRİYET

Hedef Sakine'ydi

Ertuğrul Özkök yazdı: "Dün akşamdan itibaren Paris'teydim. Umut verici bir barış süreci başladıysa, hem Türklerin hem de Kürtlerin PKK'lı üç kadının öldürülmesini aydınlatmak için elinden geleni yapması gerekiyor. İşte Paris'ten yazdığım ilk durum raporu".

MİLLİYET

Gizli servis nasıl atladı

Paris'te 3 PKK'lının infazından sonra bu sorunun yanıtı aranıyor. Kentteki Kürtlere göre binaya girip çıkanlar Fransız istihbaratının yakınn takibinde.

VATAN

Katil tanıdık

Paris Kürt Enstitüsü Başkanı Kendal Nezan, üçlü suikastı Vatan'a anlattı: Cinayeti onlara güven veren biri işlemiş. Bize göre hedef Sakine Cansız'dı.

RADİKAL

Simide 400 milyon dolar

Türkiye'nin son yıllarda en başarılı girişimcilik örneklerinden Simit Sarayı'na Abraaj Capital 400 milyon dolara ortak oluyor.

AKŞAM

Sizin hiç evladınız öldü mü

Umut ağustosta parkta oynarken, Arif yılbaşı gecesi havai fişek gösterisini izlerken birer serseri kurşunla can verdi. 'O acıyı ben bilirim' diyen Umut'un annesi Gülhan Ceylan, Arif'in annesi Yıldız Dallı'nın yanına koştu.

SÖZCÜ

30 bin kişinin katili Apo'ya plazma TV!

Halk diyor ki; "İmralı Apo'ya verilecek televizyon bari 3 boyutlu olsun, interneti olsun bir de maç yayını olsun... Keyfi yerine gelsin!"

AYDINLIK

Görüntülere ABD'liler el koydu

Amerikan askerlerinin İncirlik Üssü'ndeki camiyi tahrip etmelerinin ardından olayın fotoğraf ve görüntülerini 39. Wing Komutanlığı'nın aldığı ortaya çıktı.

HABERTÜRK

6764 kadını polis koruyor

Aile Bakanlığı açıkladı: Yurt genelinde şiddete uğrayan 6 bin 764 kadına polis koruması verildi, Adana şampiyon il oldu.

SABAH

PKK'nın işi!

Paris'te 3 PKK'lı kadının infaz edilmesini soruşturan Fransız terörle mücadele ekipleri "örgüt içi hesaplaşma" üzerinde duruyor.

POSTA

Bu karar ocak söndürür

Müfettişlerin "Güvenli değil" diye uyardığı halde Türkiye Taş Kömürü Kurumu'nun (TTK) önlem almadığı madende 8 Ocak'ta 8 madenci ölmüştü. TTK, 9 Ocak'ta şöyle bir önlem almış: "Borcundan dolayı icralık olan maden işçilerimiz dikkatsiz davranıyor, tehlike yaratıyor. İcralık işçi işten atılacak."

BİRGÜN

Madenzede Madenzade

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürü Burhan İnan, iş cinayetlerini, işçilerin aşırı borçlu olmalarına bağladı. Madencilere bir yıl süre tanıyan İnan, "Borcunu kapatmayanın iş akitleri feshedilecek" dedi.

YENİ ŞAFAK

Köln'de MİT'le iki kez görüştü

Paris'teki 'derin infaz'ın, İmralı ile başlatılan görüşmelere yönelik bir sabotaj olduğunu gösteren ayrıntılar ortaya çıktı. Öcalan'ın çözüm için mektup göndereceği isimler arasında adı geçen Sakine Cansız, Silvan saldırısıyla kesintiye uğrayan Oslo görüşmelerine katıldı. Kasım ve Aralık'ta da 'Oslo-Habur' sürecinin tekrar başlatılması için MİT görevlileriyle Köln'de biraraya geldi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanAdanaAleviAmerika Birleşik DevletleriErtuğrul ÖzkökİmralıKatilPolis
Görüş Bildir