Günün Gazete Manşetleri

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Günün Gazete Manşetleri-29.05.2012

Günün Gazete Manşetleri-29.05.2012

Günlük Gazete Manşetleri
Gazetelerin 1. sayfalarını incele, gazeteler gündeme nasıl yaklaşmış takip et, gazete oku.

Haberin Tamamı İçin:

Gazetelerde Bugün / 29.05.2012

Gazetelerde Bugün / 29.05.2012

CUMHURİYET

‘Böyle demokrasi olmaz’

Muhalefet liderleriyle görüşen Schulz, Türkiye’de AB üyeliğine yönelik adımların durduğunu belirterek, “Başlangıçtaki Erdoğan ile şimdiki Erdoğan arasında fark var. Bizi köklü reformlar yapacağına inandırmıştı. Ancak şimdi taktik reformlar yapıyor. Böyle demokratikleşme olmaz” diye konuştu. Demokratik hukuk devletlerinde tutuklu vekil olmasının kabul edilemeyeceğini vurgulayan Schulz, “Tam üyelik sürecinde başka bir ülkede bu durum olsa üyelik görüşmeleri kesilirdi” dedi.

HÜRRİYET

Kader değil cinayet

Tekirdağ'da feribottan indikten sonra gece karanlığında uyarı tabelası da olmadığı için düz gidince denize uçan otomobilde birbirlerinin dünürü, iki anne ve iki baba can verdi.

MİLLİYET

Ölüm tuzağı

Tekirdağ'da feribottan çıkan otomobil sağa döneceğine düz gidince denize uçtu. 4 kişinin öldüğü faciada iddia korkunç: Karanlıktı ve uyarı yoktu.

VATAN

'Ölüm orucuna mı yatayım'

Meclis Başkanı Cemil Çiçek tutuklu vekillerle ilgili eleştirilere tepkili: Mahkeme tahliye etmiyor. Siyaset uzlaşmıyor. Ben ne yapayım? Meclis'in önünde ölüm orucuna mı yatacağım.

RADİKAL

Ölüm sokağı

20. yüzyılın sonunda Bosna'da yaşanan görüntüler 21. yüzyılın başında Suriye'de tekrarlandı. Hula kasabasında katledilen 49'u çocuk, 34'ü kadın 109 sivil, binaların arasında topluca gömüldü. Radikal'e konuşan muhalifler "Bölge kuşatma altında. Cenazelerimizi mezara götüremediğimiz için sokağa gömdük" diyor.

AKŞAM

O sessiz kadın benim annem

65'inci Cannes Film Festivali'nde 'En İyi Kısa Film' dalında Altın Palmiye'ye uzanan yönetmen Rezan Yeşilbaş 'Sessiz'in yürek burkan sırrını anlattı. O film, Türkçe bilmeyen annemin, Diyarbakır Cezaevi'nde babamı her ziyaretinde yaşadığı sessizliğin ve yalnızlığının öyküsü.

SÖZCÜ

Deniz Feneri'nde fatura gazetecilere kesildi

Mahkemenin kabul ettiği iddianameyi haber yapan gazetecileri, "şüpheli" sıfatıyla ifadeye çağırdılar!

AYDINLIK

27 Mayıs korkusu

Mevcut Anayasa ile yürünemeyeceğini öne süren Erdoğan, '27 Mayıs dönemine doğru bir özlemin yavaştan esmeye başladığını görüyoruz' dedi.

HABERTÜRK

İskele cinayeti

Feribottan inen çeyiz konvoyundaki araç, levha ve ışık olmayınca denize uçtu: 4 dünür boğuldu.

SABAH

Pisi pisine dört ölüm

Tekirdağ'da iki ailenin bulunduğu otomobil sabaha karşı feribottan çıkıp yön işareti olmayan iskeleden denize uçtu. Dünürler, nişanlı çocuklarının gözü önünde can verdi.

POSTA

Böylesi görülmedi

Mustafa ile Selvi 23 Haziran'da evlenecekti. Çeyizleri Lüleburgaz'a evlerine götürüyorlardı. Nişanlılar çeyizi taşıyan kamyona binmişti. Anne babalar da otomobille kamyonu takip ediyordu. Direksiyonda Selvi'nin babası vardı. Bu mutlu tablo gece karanlığında, Tekirdağ Limanı'nda yerini kabusa bıraktı.

BİRGÜN

İdris'in gazı bir genci vurdu

İdris Naim Şahin 2 gün önce, Türkiye'de insan sağlığı üzerinde kalıcı etki bırakmayan biber gazı kullanıldığını açıkladı. Dün, Yalova'da bir genç, polis gazı nedeniyle kalp krizi geçirdi, yaşam mücadelesi veriyor.

YENİ ŞAFAK

En kuvvetli dalga

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AltınAvrupa BirliğiBiber GazıCannes Film FestivaliCemil ÇiçekDiyarbakırPolisSuriyeTekirdağettahliye
Görüş Bildir