Günün Gazete Manşetleri | 10.04.2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Günün Gazete Manşetleri | 10.04.2013

Günün Gazete Manşetleri | 10.04.2013

CUMHURİYET

Ayrışma zili çaldı

AKP bunu da başardı! AKP’nin okullarda serbest kıyafet uygulaması ve Memur-Sen’in kamuda kıyafet özgürlüğü bahanesiyle başlattığı eylem tehlikeli bir ayrışma yarattı. Bağcılar İbni Sina Anadolu Lisesi’nde türbanlı öğrencilere karşı siyah kurdele ve Atatürk rozeti takan öğrencileri okul yönetimi uyardı! Naci Ekşi Anadolu Lisesi’nde taytlı öğrenciler “ahlaksızlıkla” suçlandı. Esenler Atatürk İlkokulu’nda çocuklar derslere türbanla giriyor.

HÜRRİYET

Yüksek tansiyon

Salı günleri Türkiye'nin siyasi tansiyonu liderlerin grup konuşmalarında birbirlerine yönelttikleri ağır eleştiriler nedeniyle yükseliyor.

MİLLİYET

Askere yazılı talimat formülü

Hükümet kanadında çekilme sürecine yönelik görüşler netleşiyor. Öncelikle her şey hukuka uygun olacak. Askerin nasıl davranacağı ise yazılı talimatla belirlencek.

VATAN

Bu evde yaşıyor

Şehit oğlu için devletin verdiği tazminat ve maaşa 15 yıl hiç dokunmayarak biriken 250 bin TL'yi okul için bağışlayan Eşe Ana tek katlı bu köy evinde geçim savaşı veriyor.

RADİKAL

10 maddede kalıcı barış

Jonathan Powell, dün Ankara'da MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Başbakan'ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan'la buluştu.

AKŞAM

Askere 'rahat' direktifi

Çözüm sürecinde en çok tartışılan 'sınır dışına çekilme' kritik eşikte... AKŞAM, düğümü çözecek formülü yazdı: Hükümet, TSK'ya 'Başbakanlık direktifi' gönderecek. Asker bu direktife göre hareket edecek. Balyoz davasına sebep olan benzer bir duruma düşmeyecek.

SÖZCÜ

CHP ve MHP'yi Meclis'ten at... Koluna cani Apo'yu tak! Ülkeyi birlikte yönet!

Başbakan, açılıma destek vermeyen muhalefeti yargıya hedef gösterdi. Yargı harekete geçti. CHP ve MHP'ye davalar yolda...

HABER TÜRK

Bağımsız yargı saldırıya uğradı

Başbakan, Bahçeli'yi çözüm sürecinde öfkeli gördüğünü açıkladı: ''Allah korusun, bu hararetle kayış kopar, conta yanar, motor su kaynatırsa üzülürüz. Daha fazla hararet yapmadan emekli olsun.

SABAH

İşte taş atan çocuklar korosu

Adana'da örnek proje: Terör istismarına açık çocuklar müzikle eğitildi, ortaya 95 kişilik Ebru Korosu ve Dans Topluluğu çıktı.

POSTA

Annesinin koynunda

34 yaşındaki Şule Damtan ikinci kızına hamileydi. Ağır gribe yakalandı. ''Bebeğime bir şey olursa üzüntüden ölürüm'' deyip ilaç almadı. Zatürre oldu. Hastaneye kaldırıldı. 40 gün yoğun bakımda yattı. Ölmeden 24 saat önce doğum sancısı tuttu. Kızını dünyaya getirdi. 6 aylık doğan bebek yaşamadı. Bebek ve annesi dün koyun koyuna toprağa verildi.

BİR GÜN

KOÇ diz çöktü

Koç Üniversitesi'nde işten çıkarılan işçilerin direnişi zaferle sonuçlandı. İşçiler, günler süren mücadelenin ardından, hazırladıkları protokolü üniversite idaresine kabul ettirdi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAdanaAnkaraBalyoz DavasıBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiMilliyetçi Hareket PartisiŞehitTerörTürk Silahlı Kuvvetlerimemur
Görüş Bildir