Günün Gazete Manşetleri | 09 Eylül 2013

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Günün Gazete Manşetleri | 09 Eylül 2013

Günün Gazete Manşetleri | 09 Eylül 2013

Buenos Aires dönüşü Başbakan Erdoğan gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, olimpiyat oylaması için “Tokyo, Madrid daha önce almıştı. Londra düzenlemişti, İstanbul almamıştı. Adil davranılmadı. 1 buçuk milyarlık İslam dünyası ile bağları da kesip atıyorlar” dedi.

Hrant Dink cinayeti davasının avukatı Çetin, yeni kitabında MİT’in infaz emrini Kiril alfabesiyle verdiğini iddia etti. Çetin, bu belgeyi MİT’te kriptoloji uzmanı olarak çalıştığını söyleyen Ramazan Dündar’dan aldığını anlattı.

Yerel seçim için yapılan son anketlerde AK Parti'nin Türkiye genelinde yüzde 50'nin üzerinde oyu olduğunu söyleyen Erdoğan, çözüm süreci sayesinde Güneydoğu oylarının yüzde 55'e çıktığını açıkladı.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin önde gelen iki ismi açıkladı

Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin önde gelen iki ismi, İstanbul’un 2020 olimpiyatlarına ev sahipliğini Suriye’de süren savaş yüzünden kaybettiğini söyledi.

Başbakan Erdoğan, Tokyo’ya kaybedilen olimpiyat adaylığının Türkiye’de bazı kesimlerce kutlanmasına bir anlam veremediğini belirterek, “Ben Türk bayrağını yerden kaldırıyorum. Bazılarının Türkiye kaybetti diye sevinmesini anlayamıyorum” dedi.

Cami ile cemevini aynı çatı altında buluşturan kültür merkezinin temeli Ankara’da atıldı. Projenin önümüzdeki yıl Muharrem ayına kadar bitirilmesi planlanıyor. Törene katılan Çalışma Bakanı Faruk Çelik, “Önyargılar bu mekânların duvarlarına toslayıp yok olacak.” dedi. Cem Vakfı Başkanı İzzettin Doğan ise cami ile cemevinin bir bahçedeki iki çiçek gibi olacağını söyledi.

  • HaberTürk: AVM'de yüksek topuk kazası

Yüksek topuk aşkı hakkında kitap yazan kadın, AVM’nin yürüyen merdiveninde topuğu takılıp düştü ve hayatını kaybetti.

Görme engelli Mert Karagüzel, tüm 'engelleri' aşıp güzel sanatlar lisesini bitirdi. Müzik öğretmenliği okumak için başvurduğu Samsun 19 Mayıs Üniversitesi ise 'engelliler müzik öğretmeni olamaz' diyerek talebini reddetti.

Fethullah Gülen cemaati ile Cem Vakfı'nın Mamak'ta bugün temelini atmayı planladığı cami-cemevi projesine karşı çıkan yurttaşlar Mamak-Tuzluçayır'da polisle çatıştı. Akreplerin attığı gaz bombalarıyla iki kişi yaralandı. Atılan gaz bombalarından biri de bir evin penceresinde içeri girdi.

Mamak’ta temeli atılan Cami-Cemevi’ne tepki gösteren Aleviler “Sorunumuz sistemle, Sünnilerle değil. Devlet cemevini ibadethane kabul etmiyor” dedi

Başbakan Erdoğan, 2020 Olimpiyatları'nın İstanbul yerine Tokyo'ya verilmesini sert sözlerle eleştirdi: Tokyo daha önce almıştı. İstanbul almamıştı. Adil davranılmadı. Bir yönüyle 1.5 milyarlık İslam dünyası ile bağları da kesip atıyorlar.

Ankara Tuzluçayır'da Fethullah Gülen'in ve İzzettin Doğan'ın ortak projesi olarak hayata geçirilmek istenen cami-cemevi projesinin temel atma törenini protesto eden demokratik kitle örgütlerine polis biber gazı ve tayzikli su ile saldırdı. Alevi yurttaşların 'asimilasyon projesi' olarak tanımladıkları projenin hayata geçirilmesine tepki gösteren Cem Vakfı Ankara Gençlik Kolları yayımladıkları bir bildiri ile toplu halde istifa ettiklerini duyurdu.

Olimpiyat Komitesi’nin adil davranmadığını söyleyen Başbakan Erdoğan, “İslam dünyasıyla bağları kesip atıyorlar” dedi. Kendilerine Gezi’yle ilgili soru yöneltilmediğini vurgulayan Erdoğan: “Ama Japonlara nükleer sızıntı soruldu. 6 yıl içinde sorunu çözeceklerini söylediler. Peki, ya halledemezlerse ne olacak?”

Haberin tamamını okumak için başlığa tıklayınız

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAleviAnkaraBaşbakanBiber GazıFethullah GülenİstanbulKitapPolisSamsunSavaşSuriyeYerel Seçimmüzik
Görüş Bildir