Günün Gazete Manşetleri | 07.01.2012

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün

Gazetelerde Bugün

CUMHURİYET

En değerli hurda

AKP’li Belediye Başkanı Selmanoğlu’nun da aralarında bulunduğu 46 kişinin yargılandığı yolsuzluk davasına giren son bilirkişi raporunda, “ihaleye fesat karıştırma” iddiasına ilişkin ilginç detaylara yer verildi. Rapora göre 25 bin liraya alınan “hurda otobüs”, belediyeye 4 ay için 92 bin 610 liraya kiralandı.

HÜRRİYET

40 Şirketin neden orada

Türkiye'nin Washington Büyüykelçisi Namık Tan, ABD ile Türkiye'nin K.Irak'taki görüş ayrılığını anlattı: "40'tan fazla şirketleri orada ama Türk şirketlerinin gitmesinden rahatsız oluyorlar".

MİLLİYET

En önemli aktör Karadayı

TBMM Darbe Komisyonu Başkanı Nimet Baş "28 Şubat süreci eğer bi yargılamaya konu olacaksa bunun en önemli aktörü dönemin Genelkurmay Başkanı'dır" dedi.

RADİKAL

'Kredi açma birlikte çalışalım'

Yeni görüşme sürecini kendi açıklayan Başbakan Erdoğan dün de Oslo tipi adımların mümkün olduğunu söyledi.Erdoğan, "Oslo olmaz da başka bir yer olur. Önünü kapamanın anlamı yok" dedi.

VATAN

Ne af ne ev hapsi

Erdoğan, yeni İmraı sürecinde teröre bulaşanlar için genel af veya Abdullah Öcalan'a ev hapsi gibi uygulamaların sözkonusu olamayacağını açıkladı.

POSTA

Türkiye ruhu

Birinci Dünya Savaşı sırasındaki Sarıkamış Harekatı'nda Soğuk ve açlık nedeniyle şehit olan 60bin Mehmetçik'i anmak için yapılan yürüşte yaşlı-genç-asker-polis, Türk -Kürt, Sağcı- solcu, her kesimden 10 bin kişi bir araya geldi. 'Türkiye Ruhu'nu yansıtan bu yürüyüş 98 yıl önce vatanı korumak için canlarını veren Mehmetçiler'in boşuna şehit olmadığını gösterdi.

SÖZCÜ

Pazarlık masasında Apo'ya, bu heitlerin hesabını da sorun!

30 yılda 7 binden fazla, AKP'nin 10 yılında 1200'den fazla, sadece 2012'de ise 150'den fazla şehit verdik. Tavizler ona göre verilsin

HABERTÜRK

El ele verip başarırız

Erdoğan, medya ve sivil toplum kuruluşlarına 'İmrali süreci destek' uyarısında bulundu.

SABAH

Kaldırımdan rekor çıktı

Kentlerdeki kaldırımların mal sahipleri,belediyeler aleyhine üç yılda 15 bin dava açtı. Bu davalara bakan Avukat Yaşar Demirci vergi rekortmeni oldu.

AYDINLIK

GöKTÜRK-2 uzayda fikir babası Hasdal'da

Türkiye'nin ilk yerli uydu projesi Göktürk-2'nin fikir babası Hava kuvetleri. Projelerin protokllerini imzalayan da Balyoz hükümlüsü Org.Bilgin Balanlı!

BİRGÜN

Esad'dan yol haritası

Suiyasi çözüm için yol haritası açıklayan Suiye lideri Beşar Esad'dan batıya 'İsyancıları desteklemeyin' çağrısı geldi. Esad, Türkiye'yi de eleştirdi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanAdalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriBalyoz DavasıBaşbakanBeşer EsadDarbeGenelkurmay BaşkanıIrakPolisŞehitTürkiye Büyük Millet Meclisigenel afvergi
Görüş Bildir