Günün Gazete Manşetleri 06.08.2012

-
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün

Gazetelerde Bugün

CUMHURİYET

Hakkâri’de 8 şehit

Hakkâri-Çukurca karayolu üzerinde bulunan Geçimli Jandarma Karakolu’na önceki gün akşam 3 ayrı koldan yapılan saldırıda 2 korucu, 6 asker şehit oldu. Çatışmada 15 asker ve 6 sivil yaralandı, 14 PKK’li öldürüldü. Bir kadın PKK’li karakol nizamiyesi önünde intihar eyleminde bulundu. Terör örgütü aynı saatlerde Üzümlü ve Karataş karakollarına da saldırdı. İçişleri Bakanı Şahin, Şemdinli’de 23 Temmuz’dan bu yana 115 teröristin öldürüldüğünü söyledi.

HÜRRİYET

Sınırı aştılar

Hakkari Şemdinli'de 13 gündür güvenlik güçleriyle çatışan PKK'lı teröristler ağır kayıp vermelerine rağmen bölgeyi terk etmezken, bu kez Çukurcada saldırdılar.

MİLLİYET

İpin ucu düşmanda

PKK saldırısının ardından sert bir açıklama yapan Erdoğan, Esad'ı adres gösterdi: Türkiye terör örgütünün iplerini elinde tutan düşman ülke ve çevrelere haddini bildirecek güçtedir.

VATAN

'Ateş altındayız'

Çukurca'daki Geçimli Karakolu'na üç ayrı bölgeden saldıran 150 PKK'lı, 6 asker ile 2 korucuyu şeiht etti. Karakola girmek isteyen teröristlerden 14'ü öldürüldü. Şehit Uzman Çavuş Kamil Çelikkaya saldırıyı 'Ateş altındayız' diyerek haber verdi.

RADİKAL

5 tugayla Irak'a girecektik

Eski Genelkurmay Başkanı Org. Hilmi Özkök, 1 Mart 2003 tezkeresiyle ilgili bilinmeyenleri anlattı. İlk kez ABD ile yapılan 'mutabakat muhtırası'nın içeriğini açıkladı.

AKŞAM

O demokrasi kahramanı

İsmail Küçükkaya, Bahçeşehir Üniversitesi'nin iftarında karşılaştığı Savcı Zekeriya Öz'e, Genelkurmay eski Başkanı Hilmi Özkök'ün ifadesini sordu. Ergenekon soruşturmasını başlatan savcıdan tarihe geçecek yanıt geldi: O bir kahraman. Tek başına darbeyi önledi.

SÖZCÜ

10 yıldır aynı masal yeter Tayyip

Dün yine şehit ateşiyle yürekler dağlandı... 2002 yılından bu yana ülkeyi yöneten Erdoğan ve ekibi yine boş laflarla halkın gazını aldı.

AYDINLIK

'Kılıcımı çöpe attım'

Önceki gün biten Yüksek Askeri Şura'da cezaevindeki 40 general ve amiralin emekli edilmesi, emekli Albay Akif Üstüner'i isyan ettirdi. Üstüner, teğmenlikten bu yana sakladığı kılıcı çöpe attı.

HABERTÜRK

Hakkını helal et

PKK'lı teröristler, Hakkari'de gece yarısı 4 ayrı noktaya kadın canlı bomba ve ağır silahlarla eşzamanlı saldırdı. Türkiye sahura yürek yakan acılarla uyandı.

SABAH

Hain işbirliği

PKK, Suriye gizli servisi El muhaberat'ın verdiği RPG_7 roketatarlarla Hakkari'deki üç karakola saldırı düzenledi.

POSTA

Söz bitti acı bitmiyor

PKK terörü 32 yılda 45 bin can aldı. Posta manşetleriyle bu acıya hep ortak oldu. Kimi zaman '24 şehit 74 milyon yaralı' deyip ağladık, kimi zaman 'Yeter artık' deyip isyan ettik, kimi zaman da 'çözün' diye bağırdık. Ama artık söylenecek söz, edecek laf bitti. Peki ya acı, peki ya şehitler? Onlar sürüyor...

BİRGÜN

Bu savaşta ilk başta gerçekler 'şehit' oldu

Şemdinli'de 13. güne ulaşan çatışmalar artık savaş halini aldı. 6 asker, 2 korucu ve 12 PKK'li olmak üzere dün toplam 20 kişi yaşamını yitirirken, 13 gündür suspus olan hükümetten taziye mesajından ötesi yine gelmedi.

YENİ ŞAFAK

Mücadele Kandil'den başlar

Terör örgütünün Şemdinli ve Çukurca saldırılarını değerlendiren güvenlik uzmanları, Kandil ortadan kaldırılmadan terör bitmez mesajı verdi. Sınır savunmasının yetersiz kaldığı belirtilirken, terörle mücadele hattının Kandil'den başlaması gerektiği ifade edildi.

ZAMAN

Yine karakol baskını: 8 şehit

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBeşer EsadErgenekonGenelkurmay BaşkanıHakkariİntiharIrakRecep Tayyip ErdoğanSavaşŞehitSuriyeTeröret
Görüş Bildir