Günün Gazete Manşetleri 05.07.2012

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün

Gazetelerde Bugün

CUMHURİYET

Esad: Bütün hesaplar şaştı

‘Bizim de hatalarımız var’ dedi ancak ülkedeki isyanı dış faktörlere bağladı

HÜRRİYET

Hani yıldız projeydi

Samsun'da şiddetli yağış felakete dönüştü. Sel faciasında ölen 9 kişiden 5'i "Yıldız gibi parlayan proje" diye satılan sitede oturuyordu.

MİLLİYET

Her an serbest kalabilirler

Yargı paketiyle adli kontrolde üst sınırın kaldırıldığını hatırlatan Başbakan Yardımcısı Bozdağ "Tutuklu vekiller artık mahkemenin takdirinde" dedi.

VATAN

Bu anneye anlatın

Aşırı yağmur yağmış, taş toprak maloz köprüyü tıkamış, su duvarları aşmış.Acaba TOKİ Samsun'daki selde iki yavrusunu kaybeden Selma Hanım'a dere yatağına neden konut yaptığını da açıklar mı?

RADİKAL

Öldüren 2 hata

Karadeniz'in en büyük kentsel dönüşümü olarak lande edilen Samsun'daki TOKİ evlerini sel bastı. Ölenlerden 5'i belediyenin 'Bodrum katı olmasın' diye uyardığı kapıcı dairesiydi.

AKŞAM

Sosyeteye 4+4'lük şok

400 bin liralık lüks cipleri 70 bine kapatan uyanıkların hesabı tutmadı. Kaçak Hummer'ların izini süren Emniyet, iş, sanat ve futbol dünyasının ünlülerini çağırıp şok kararı açıkladı: Cipinize el koyduk!

SÖZCÜ

Cinayetin fotoğrafı

Samsun'da iki dere arasındaki TOKİ evlerini su bastı: 9 ölü

AYDINLIK

TOKİ öldürdü

Samsun'daki sel felaketinde 6'sı çocuk 9 kişi hayatını kaybetti. Ölenlerin çoğu TOKİ evlerinden çıktı.Mert Irmağı yanında yapılan TOKİ evleri selde 5 kişiye mezar oldu.

HABERTÜRK

Günahtır

Samsun'da sel 9 can aldı. Dere kenarındaki TOKİ konutlarının bodrum katlarında, 4'ü çocuk 5 kişi can verdi.

SABAH

Doğanın öcü felaket oldu

Samsun'da 70 metrelik yatağında kendi halinde akan Mert Irmağı, imar için 20 metreye sıkıştırılınca sel faciası yaşandı.

POSTA

Sudan ölüm

Samsun'da önceki gece sel 6'sı çocuk 10 kişiyi öldürdü. Ölenlerden 5'i, TOKİ'nin dere yatağına yaptığı modern konutların bodrum katındaki dairelerde yaşayanlardı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "Yer seçiminde bir hata olduğunu sanmıyorum " dedi. TOKİ'den yapılan açıklamada ise "Orada eskiden gecekondular vardı. Biz bu konutları yaparak daha vahim sonuçların önüne geçtik" denildi.

BİRGÜN

Cemaatla iyi geçinme: Pekiyi

Polislerin cemaatle ilişkisinin 1'den 5'e kadar derecelendirildiği belgeler ortaya çıktı. Gazeteci Ahmet Şık, Silivri Cezaevi'nde yazmaya başladığı ve dışarı çıkınca tamamladığı kitabı Pusu'da bu belgelere yer verdi.

YENİ ŞAFAK

Harbiye affı

Meclis son çalışma gününde, 1997'den sonra Harp Okullları'ndan atılan ve ayrılan binlerce kişinin yüzünü güldürdü. 'Torba yasa' olarak bilinen düzenlemeye eklenen bir madde ile Harbiye mağdurlarının ödeyecekleri tazminat düşürüldü. Öğrencilere ödenen tedavi, kırtasiye giderleri gib masraflar ve harçlıklar ile bunların faizleri geri alınmayacak.

ZAMAN

Mert Irmağı Samsun'u yasa boğdu: 6'sı çocuk 9 ölü

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet ŞıkBaşbakan YardımcısıBeşer EsadBodrumErdoğan BayraktarSamsunfutbol
Görüş Bildir