Günün Gazete Manşetleri | 04.01.2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün

Gazetelerde Bugün

CUMHURİYET

Türk İmralı’da

Mesajlar BDP aracılığıyla Erdoğan’ın, Öcalan ile görüşmelerin yeniden başladığını açıklamasının ardından İmralı trafiği hızlandı. Dün de milletvekilleri Ahmet Türk ve Ayla Akat Ata, Öcalan’la görüştü. 2 gün İmralı’da kalan MİT Müsteşarı Fidan ve diğer yetkililerin görüşmelerinin MGK’de değerlendirilerek BDP heyetine “İmralı vizesi”nin verilmesinin kararlaştırıldığı öğrenildi.

HÜRRİYET

İmzası yok serbest

Eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, Çevik Bir'in ihbar dilekçesiyle 28 Şubat soruşturmasında gözaltına alındı. Tutuklanması istenen Karadayı, BÇG belgelerinde imzası olmaması ve yaşı nedeniyle bırakıldı.

MİLLİYET

BDP heyeti İmralı'da

İmralı'yla MİT arasında bir süredir devam eden görüşmelerin ardından uzun zamandır beklenen BDP-Öcalan buluşması da gerçekleşti.

VATAN

Yakasını zor kurtardı

Ve dün... 28 Şubat soruşturmasında tutuklanan Bir'in suç duyurusu üzerine Karadayı'da gözaltına alındı... Savcı 'tutuklama', istedi, hakim'adli kontrol'le buraktı

RADİKAL

08.15 kosteri

Radikal'in yazdığı gibi MİT Müsteşarı Fidan'dan sonra BDP heyeti dün İmralı'ya gitti. Öcalan, Türk'ü ''BArış için kaybedecek 1 dakika bile yok'' sözyle karşıladı. Görüşme heyetlerle sürecek.

SÖZCÜ

Peki bu ne Tayyip?

Eğitime 4+4+4 sistemi geldi. Sınıflar 133 kişiye çıktı. Gel de eğtim yap.

AYDINLIK

Karadayı içeri Öcalan dışarı

Öcalan ile af pazarlığının yapıldığı günlerde eski Genelkurmay Başkanı ORG. Karadayı, 28 Şubat soruşturmasında gözaltına alındı.

HABER TÜRK

Manşetlerin emri sizden mi

28 Şubat soruşturmasında önemli adım. Eski G.Kurmay Başkanı Karadayı, şüpheli olarak polis eşliğinde Ankara'ya götürüldü.

SABAH

İmralı'da 3 ziyaretçi

Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, BDP'li Ayla Akad ve bir avukat, Abdullah Öcalan ile yaklaşık 5 saat görüştü.

POSTA

4+4+4=133

Şanlıurfa Siverek'in Çıkrık Köyü İlköğretim Okulu'nda birinci sınıfta tam 133 öğrenci var. Her sırada 5 kişi oturuyor. '4+4+4 Kesintili Eğitim'in devreye girmesiyle 66 aylık çocuklar da okula başladı. Yeni geçilen bu sisteme uygun olmayan birçok okulda sınıflar işte böyle doldu taştı.

BİR GÜN

Adalet de dökülüyor sarayı da

Dünyanın en büyük adalet sarayı olarak tanıtılan İstanbul'daki adliye binası, açılmadan tadilata girdi.

YENİ ŞAFAK

Bavulu hazırdı

28 Şubat soruşturması, Post-modern darbe sürecinin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Kardayı'ya uzandı. Karadayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla İstanbul Fenerbahçe Orduevi'ndeki villasına gözaltı kararıyla gelen polisleri bavulunu hazırlayıp bekledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

4+4+4Abdullah ÖcalanAnkaraBarış ve Demokrasi PartisiDarbeFenerbahçeGenelkurmay BaşkanıİmralıİstanbulPolisRecep Tayyip ErdoğanŞanlıurfa
Görüş Bildir