Günün Gazete Manşetleri 03.08.2012

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün

Gazetelerde Bugün

CUMHURİYET

‘O haber gerçekti’

Ergenekon davasında tanık olarak dinlenen eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, CHP milletvekili ve gazetemiz yazarı Balbay’ın “Genç subaylar tedirgin” haberinden sonra “Başbakan’a gidip ‘genç subaylar tedirgin değil’ demedim. Aksine tedirginlik olduğunu anlattım” dedi. Özkök, “Balbay’ı birinci sınıf bir gazeteci olarak görüyordum. Düşüncelerim hâlâ da devam ediyor” dedi.

HÜRRİYET

Muhtıra sözde kaldı

Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, Ergenekon davasında tanık olarak ifade verdi: "2003'teki toplantıda 'muhtıra' sözü kullandı. Ama resmi bir teklif değildi."

MİLLİYET

II. Veli vakası

1999 depreminin tek suçlusu olarak Veli Göçer'i gören zihniyet, Van'da yaşatılıyor. Otelci Bayram dışında ne belediyeci ne de mimar sanık oldu.

VATAN

Evet, muhtıra konuşuldu ama...

Silivri'de ifade veren eski G. Kurmay Başkanı Hilmi Özkök, kuvvet komutanlarıyla 3 Aralık 2003'te yaptığı toplantıda muhtıra ifadesinin geçtiğini ancak bunun 'Muhtıra verelim' teklifi olmadığını, 'beyin fırtınası' yaptıklarını söyledi.

RADİKAL

Muhtıra konuşuldu

Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, tanık olarak dinlendiği Ergenekon davasında ilk kez "muhtıra konuşuldu" dedi.

AKŞAM

Ana-baba yasası

AK Parti'den 'aile kurumu'na anayasal koruma... İktidar partisi, 'Temel Halk ve Hürriyetler' için önerilerini sundu. Kürtaja anayasal önlem geliyor, devlet aile planlamasından çekiliyor, eşcinsel evliliklere geçit verilmeyecek.

SÖZCÜ

Ergenekon belgelerinde tutarsızlık var!

Genelkurmay eski Başkanı Özkök, Ergenekon davasının seyrini değiştirecek şu sözleri söyledi.

AYDINLIK

Panik havası

Erdoğan, Dörtyol Emniyeti'ndeki 'teşhis' olayının AKP'ye karşı bir organizasyon olduğunu iddia etti ve skandalı ortaya çıkardığı için Aydınlık'ı hedef aldı.

SABAH

'Darbe planları bana getirildi'

Çalkantılı dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök tarihi davanın dünkü duruşmasında tarihi tanıklık yaptı.

HABERTÜRK

'Muhtıra sözü beyin fırtınası'

Hilmi Özkök, Ergenekon davasında tanık olarak konuştu.

POSTA

Cürete bak

PKK, 22 Temmuz'da 1000 teröristle Şemdinli'ye saldırdı. Hedefleri ilk kez vur-kaç değil, ilçeyi ele geçirmekti. Asker durumu erken farkedip teröristleri Goman Dağı'nda sıkıştırdı. Çatışmalar 11 gündür aralıksız sürüyor. Bu, PKK'yla girilen en uzun süreli çatışma oldu.

BİRGÜN

Türkiye, Kuzey Suriye ile görüşsün

Davutoğlu ile Barzani arasındaki görüşmeyi değerlendiren Selahattin Demirtaş, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyindeki yeni oluşumla zaman kaybetmeden görüşmesi gerektiğini vurguladı.

YENİ ŞAFAK

Evet muhtıra istediler

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAhmet DavutoğluBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiDarbeErgenekonEşcinselGenelkurmay BaşkanıSelahattin DemirtaşSuriyeVan
Görüş Bildir